GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 13 września 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja
 • Samorząd | 
 • 2017 | 
 • Sesja nadzwyczajna nie odbyła się | 

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«wrzesień 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 dzień: 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
 • PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  To prawdziwe święto tańca. Jego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Imprezie patronuje Burmistrz Głowna, a odbywa się ona w Hali Sportowo-Widowiskowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Głownie. Ostatnia edycja przyciągnęła ponad 700 tancerzy z całej Polski.
 • WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  W roku 2013 odbędzie się już VI edycja tej cenionej zwłaszcza przez seniorów imprezy. Patronuje jej Burmistrz Głowna, a rokrocznie przyciąga ona do Głowna zespoły wokalne, instrumentalno-wokalne, kapele ludowe, solistów, gawędziarzy, kabarety oraz inne formacje artystyczne tworzone przez seniorów z terenu całego Regionu Łódzkiego.
 • MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  Organizatorem tej imprezy plenerowej jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku gromadzi ona na plenerowej scenie w Głownie blisko 400 muzyków. Festiwal łączy w sobie prezentację muzyczną z piknikiem. Uczestników konkursu ocenia profesjonalne jury złożone z wykształconych muzyków, kapelmistrzów i nauczycieli gry na instrumentach.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  zimowy piknik w atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia z Mikołajem, Królową Śniegu, Elfami, a w roku 2013 - także z żywymi reniferami. Słowem - super rodzinna zabawa mimo chłodu!

Treść strony

Sesja nadzwyczajna nie odbyła się

Z uwagi na brak wymaganego kworum w dniu 24 października 2017 r. nie odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Głownie zwołana na wniosek grupy radnych (M. Furga, B. Wszołek - Lewandowska, P. Milczarek, G. Oraś) w celu podjęcia uchwały w sprawie wniesienia skargi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego na zarządzenie zastępcze Wojewody Łódzkiego z dnia 11 września 2017 r. stwierdzające wygaśnięcie Mandatu Burmistrza Głowna Pana Grzegorza Janeczka i udzielenie pełnomocnictwa radcy prawnemu Łukaszowi Piętakowi do wniesienia tej skargi i reprezentowania Rady Miejskiej w Głownie przed sądami administracyjnymi w obu instancjach w postępowaniu wywołanym tą skargą.


Dodatkowo pismem z dnia 19.10.2017 r. skierowanym do Rady Miejskiej  w Głownie Burmistrz Grzegorz Janeczek prosił o włączenie do porządku obrad sesji nadzwyczajnej dwóch projektów uchwał finansowych. Jedna z nich dotyczyła pilnych zmian w budżecie na rok 2017, druga zaś – zaktualizowania wieloletniej prognozy finansowej Gminy Miasta Głowno na lata 2017-2025. Konieczność dokonania zmian w budżecie miejskim na rok 2017 jest wynikiem: 


- podpisania aneksu do umowy z PFRON o dofinansowanie zadania pod nazwą „Adaptacja nieruchomości położonej w Głownie przy ul. Łowickiej 74 na potrzeby Środowiskowego Domu Pomocy Społecznej”. Aneks ten zwiększa pierwotną kwotę dofinansowania PFRON o 113.000 zł do łącznej kwoty 463 tys. zł;


- podpisania umowy o dofinansowanie ze środków UE na zadanie pod nazwą „Budowa stacji obsługi tankowania lub ładowania transportu zbiorowego oraz na zakup nowych autobusów hybrydowych lub autobusów elektrycznych w Głownie” w kwocie 3.097.943,55 zł;
- podpisania umowy ze środków UE na zadanie pod nazwą „Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie miasta Głowna”;


- oszczędności po realizacji inwestycji oraz braku możliwości realizacji inwestycji co skutkowało pomniejszeniem wydatków na: budowę ul. Tuwima (170.000 zł), budowę ul. Limanowskiego wraz z budowa chodników i zjazdów do posesji (14.000 zł), budowę ul. Wąskiej wraz  z dodatkowymi miejscami parkingowymi (210.000 zł) – ze stanem  realizacji wszystkich tegorocznych  inwestycji w Głownie można zapoznać się tutaj;


- zwiększenia wydatków na nowe zadanie inwestycyjne pod nazwą „Budowa ogrodzenia parku linowego” (80.000 zł);


- zmniejszenia przychodów w roku 2017 o kwotę planowanego kredytu – deficyt bowiem w całości sfinansowany został wolnymi środkami. 


Decyzje te jednak zapaść 24.10.2017 r. na sesji nie mogły, bo do niej ostatecznie nie doszło. Na obrady przybyło jedynie pięcioro radnych – wśród nich Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Głownie Krzysztof Parol. Bez wymaganego kworum (8 radnych) sesja odbyć się nie mogła. 
Zgodnie ze Statutem Miasta Głowna należało odczekać 1 godzinę, by przewodniczący obradom mógł podjąć zgodne z przepisami decyzje (otworzyć sesję bądź też stwierdzić niemożność zwołania sesji).

W trakcie oczekiwania, w nieformalnej dyskusji w związku z pojawiającymi się wśród niektórych radnych opinii, że jeśli Rada Miejska zaskarży zarządzenie Wojewody, to Wojewoda może rozwiązać Radę, burmistrz wskazał, że nie Wojewoda, a jedynie Sejm RP może dokonać takiego ruchu.  


Z uwagi na wagę projektów uchwał finansowych Burmistrz Głowna zapowiedział niezwłoczny wniosek o ponowne zwołanie sesji nadzwyczajnej celem ich poddania pod obrady rady. Jednocześnie Burmistrz poprosił, by – wobec zaistniałej sytuacji – na kolejnej nie łączyć ważnych dla miasta decyzji budżetowych z projektem uchwały w sprawie wniesienia skargi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego na zarządzenie zastępcze Wojewody Łódzkiego z dnia 11 września 2017 r. 
Burmistrz zwrócił się o zwołanie sesji w sprawach budżetowych na poniedziałek, 30 października 2017 r. 
 

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.