GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 13 września 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja
 • Samorząd | 
 • 2020 | 
 • Uhonorowanie Lucjana Włodarczyka - nadaniem jego imienia ulicy w Głownie (dotychczas ulica Wąska) | 

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«wrzesień 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 dzień: 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
 • SIERPIEŃ – Święto Miasta
  SIERPIEŃ – Święto Miasta
  Obchody Święta Miasta. Od roku 2012 odbywają się w formule jednodniowej. Impreza ta łączy koncerty gwiazd muzycznych z piknikiem i atrakcjami dla całych rodzin. Impreza ta przyciąga rokrocznie nad głowieńską Mrożyczkę kilka tysięcy osób, wśród nich nie tylko mieszkańców Głowna i najbliższych okolic, ale także mieszkańców dalszych zakątków Regionu Łódzkiego i kraju.
 • PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  To prawdziwe święto tańca. Jego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Imprezie patronuje Burmistrz Głowna, a odbywa się ona w Hali Sportowo-Widowiskowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Głownie. Ostatnia edycja przyciągnęła ponad 700 tancerzy z całej Polski.
 • MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku gromadzi blisko 400 zawodników w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  zimowy piknik w atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia z Mikołajem, Królową Śniegu, Elfami, a w roku 2013 - także z żywymi reniferami. Słowem - super rodzinna zabawa mimo chłodu!

Treść strony

Uhonorowanie Lucjana Włodarczyka - nadaniem jego imienia ulicy w Głownie (dotychczas ulica Wąska)

Kameralna uroczystość z okazji uhonorowania Lucjana Włodarczyka – nadaniem jego imienia ulicy w Głownie (dotychczas ulica Wąska) odbyła się dzisiaj w naszym mieście. W wydarzeniu oprócz przedstawicieli władz miejskich, uczestniczył Karol Młynarczyk – wicewojewoda łódzki, Bogumiła Kapusta – dyrektor Wydziału Rolnictwa i Transportu Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi a także najbliższa rodzina śp. Lucjana Włodarczyka.

Uroczystość rozpoczęła się złożeniem kwiatów na grobie Lucjana Włodarczyka. Po mszy świętej w jego intencji, zgromadzeni przeszli z kościoła pw. Świętego Jakuba Apostoła pod tabliczkę z nazwą ulicy poświęconej bohaterowi. Tu Burmistrz Głowna Grzegorz Janeczek podziękował za inicjatywę nazwania nowej ulicy imieniem głownianina, żołnierza I Dywizji Pancernej generała Maczka i nawiązał do bohaterstwa żołnierzy, którzy walczyli za Polskę na frontach całej Europy. Burmistrz podziękował przy okazji wicewojewodzie Karolowi Młynarczykowi oraz Bogumile Kapuście – dyrektor Wydziału Rolnictwa i Transportu Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi za wsparcie zarówno tej inwestycji (wartość: 758 347, 04 zł, dofinansowanie: 447 957,00 zł) jak i przebudowy ulicy Czarnieckiego (wartość: 476 214,07 zł, dofinansowanie: 351 402,01 zł), które to Gmina Miasta Głowno wykonała w 2019 r. z Funduszu Dróg Samorządowych na lata 2019-2028. O swoim ojcu – Lucjanie Włodarczyku opowiedziała następnie krótko córka bohatera – Wiesława Nogalska, która w towarzystwie burmistrza i wicewojewody odsłoniła też oficjalnie tabliczkę z nazwą ulicy. Przekazała także burmistrzowi portret Lucjana Włodarczyka, naszkicowany przez Karolinę Wilczyńską – niezwykle utalentowaną 17-letnią głowniankę.

Niestety w wyniku sytuacji związanej z potencjalnym zagrożeniem koronawirusem, odwołana została uroczystość w Szkole Podstawowej nr 2 w Głownie, podczas której uczniowie mieli zaprezentować program historyczno-artystyczny, dotyczący I Dywizji Pancernej generała Maczka. Niezależnie od okoliczności dziękujemy serdecznie dyrekcji, nauczycielom i uczniom szkoły za zaangażowanie w tą uroczystość. Dziękujemy także harcerzom z ZHP i ZHR, którzy pełnili wartę przy grobie Dziękujemy także harcerzom z ZHP i ZHR, którzy pełnili wartę przy grobie śp. Lucjana Włodarczyka i asystowali z Pocztem Sztandarowym Armii Krajowej podczas spotkania przy tabliczce z nazwą ulicy naszego bohatera. Brawo Hufiec ZHP Głowno i ZHR.

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.