GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 13 września 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«wrzesień 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 dzień: 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  W sąsiedztwie plaży i kąpieliska na zalewie Mrożyczka w Głownie funkcjonują boiska do piłki plażowej, z których chętnie korzystają miłośnicy tej dyscypliny sportowej. W roku 2012 Głowno włączone zostało do Projektu Plażówka. Od tej chwili kolejne edycje turnieju odbywają się również w ramach Projektu Plażówka.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  W roku 2013 odbędzie się już VI edycja tej cenionej zwłaszcza przez seniorów imprezy. Patronuje jej Burmistrz Głowna, a rokrocznie przyciąga ona do Głowna zespoły wokalne, instrumentalno-wokalne, kapele ludowe, solistów, gawędziarzy, kabarety oraz inne formacje artystyczne tworzone przez seniorów z terenu całego Regionu Łódzkiego.

Treść strony

Z prac Rady Miejskiej w Głownie

Mając na względzie sytuację spowodowaną pandemią koronawirusa, Rada Miejska w Głownie w ostatnich dwóch miesiącach przyjęła szereg uchwał, których celem jest z jednej strony pomoc dla głowieńskich przedsiębiorców, z drugiej zaś takie gospodarowanie środkami budżetowymi, by zagwarantować sprawne funkcjonowanie miasta zarówno w trudnych warunkach epidemicznych, jak i mając na względzie skutki przewidywanego kryzysu gospodarczego, wywołanego pandemią COVID-19.


Już w kwietniu radni jednogłośnie przyjęli  zaproponowane przez burmistrza Głowna uchwały, które umożliwiają przedłużenie terminów rat podatku od nieruchomości dla przedsiębiorców, których płynność finansowa uległa pogorszeniu w związku z ponoszeniem negatywnych konsekwencji ekonomicznych z powodu COVID-19, a także w sprawie czasowego zwolnienia z podatku od nieruchomości niektórych gruntów, budynków i budowli związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej na terenie miasta Głowna.


W dniu 13 maja 2020 r. radni podjęli natomiast uchwałę w sprawie sezonu kąpielowego oraz wykazu kąpielisk w Gminie Miasta Głowno w 2020 r.  Uchwała określa, że sezon kąpielowy będzie obejmował okres między 20 czerwca a 31 sierpnia 2020 r.


Podczas sesji majowych Rada Miejska podjęła szereg kolejnych uchwał. Biorąc pod uwagę konieczność odpowiedniego przygotowania placówek edukacyjnych do funkcjonowania w nowych warunkach, radni postanowili przeznaczyć kwotę 150 000,00 zł na środki związane ze zwalczaniem i zapobieganiem skutkom pandemii COVID-19. Szkoły podstawowe i przedszkola otrzymały na ten cel po 21 000,00 zł, natomiast Żłobek Miejski – 24 000, 00 zł. W związku sytuacją epidemiologiczną zdecydowano się zrezygnować w tym roku z realizacji zadań z Budżetu Obywatelskiego Miasta Głowna i przeznaczyć te środki na sfinansowanie wspomnianych wydatków placówek edukacyjnych. Jednocześnie zdecydowano, że wybrane w tym roku zadania z budżetu obywatelskiego zostaną zrealizowane w roku przyszłym.


Rada Miejska zgodziła się także na wprowadzenie  zadania  „Budowa  kanalizacji deszczowej w pl. Reymonta i ulicy Szkolnej”, na którą zarezerwowano 480 tys. zł. Samorząd ma zamiar wystąpić do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi o dotację w formie częściowo umarzalnej pożyczki. Wykonanie kanalizacji deszczowej pozwoliłoby rozwiązać problem odpływu wód opadowych z ulic wokół Szkoły Podstawowej  nr 1 poprzez  podłączenie do kanalizacji deszczowej w ulicy Bielawskiej. Kwestia ta uległa kilkuletniemu opóźnieniu ze względu na zablokowanie przez właścicieli jednej z posesji planów miejskich w tym zakresie.


W związku z dwoma podpisanymi umowami z Urzędem Marszałkowskim Województwa Łódzkiego i uzyskanym dofinansowaniu, Rada Miejska ustaliła ponadto koszt inwestycji:
1) „Modernizacja sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 1 w Głownie”,
wkład miasta 80 000,00 zł, dofinansowanie – 64 000,00 zł
2) „Rozbudowa infrastruktury na terenie rekreacyjnym przy ul. Skrętnej”,
wkład miasta 34 000,00 zł, dofinansowanie – 51 188,00 zł

Rada Miejska dokonała także aktualizacji kosztów inwestycji termomodernizacyjnych, w związku z otrzymaniem kolejnego dofinansowania ze środków Unii Europejskiej na termomodernizację budynków przedszkoli miejskich oraz siedziby Urzędu Miejskiego w Głownie przy ul. Norblina 1. Inwestycje te będą zrealizowane w roku 2021.  
 

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.