GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 13 września 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja
 • 2015 | 
 • Grant na lepszy start | 

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«wrzesień 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 dzień: 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
 • PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  To prawdziwe święto tańca. Jego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Imprezie patronuje Burmistrz Głowna, a odbywa się ona w Hali Sportowo-Widowiskowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Głownie. Ostatnia edycja przyciągnęła ponad 700 tancerzy z całej Polski.
 • GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  zimowy piknik w atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia z Mikołajem, Królową Śniegu, Elfami, a w roku 2013 - także z żywymi reniferami. Słowem - super rodzinna zabawa mimo chłodu!
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  W okresie wakacji w Głownie na terenie rekreacyjnym nad głowieńskim zalewem Mrożyczka (przy ul. Zgierskiej i Swoboda) odbywa się wiele plenerowych imprez weekendowych. W roku 2015 będą to tematyczne pikniki rodzinne w ramach Kreatywnego Lata Rodzinnego w Głownie.

Treść strony

Grant na lepszy start! - mikrodotacje zarówno dla stowarzyszeń, jak i grup nieformalnych

Starostwo Powiatowe w Zgierzu wraz ze Stowarzyszeniem Lokalna Grupa Działania POLCENTRUM, Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Łódzkiego zapraszają młode organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne i samopomocowe z terenu powiatu zgierskiego do udziału w konkursie na mikrodotacje do 5.000 zł, jakie będą przyznawane w ramach projektu Grant na lepszy start.

GRANT NA LEPSZY START to program wsparcia młodych organizacji pozarządowych oraz grup nieformalnych i samopomocowych działających na terenie województwa łódzkiego. Wspieramy udzielając doradztwa oraz organizując konkursy na mikrodotacje w wysokości do 5 tys. zł na inicjatywy oddolne. To jedno z pierwszych takich przedsięwzięć, w którym o środki mogą się ubiegać poza formalnie zarejestrowanymi organizacjami pozarządowymi także grupy działające nieformalnie (koła gospodyń wiejskich, grupy młodzieżowe, grupy sąsiedzkie, rady sołeckie itp.).

Cel programu jest prosty – chodzi o zwiększenie zaangażowania obywateli w życie publiczne oraz pobudzanie aktywności mieszkańców dzięki wsparciu finansowemu przeznaczanemu
na najciekawsze lokalne inicjatywy. Wspieramy zwykłych ludzi, którzy chcą działać na rzecz swoich społeczności.

Jeśli macie Państwo pomysł na wspólne działanie na rzecz swojej społeczności lokalnej i chcecie się dowiedzieć, jak pozyskać na ten cel wsparcie w wysokości maksymalnie 5 tys. zł, zapraszamy na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 16 kwietnia 2015 r. o godz. 10.00 w Starostwie Powiatowym w Zgierzu (sala konferencyjna).

Podczas spotkania przedstawione zostaną zasady przyznawania mikrodotacji i aplikowania
w konkursie o Grant na lepszy start.

Więcej o programie na stronie www.grantnalepszystart.pl.

Dokumentacja konkursowa:

Regulamin konkursu oraz link do generatora wniosków na stronie www.grantnalepszystart.pl

Kto może składać wnioski?

Zapraszamy do składania wniosków młode organizacje pozarządowe, grupy nieformalne oraz grupy samopomocowe.

Ilość mikrodotacji:

W konkursie zostanie przyznanych 96 mikrodotacji na całe województwo łódzkie (Operator Centrum OPUS – 56 mikrototacji, Operator LGD POLCENTRUM – 40 mikrodotacji)

Łączna maksymalna kwota alokacji na rok 2015r. to 480 000,00 zł

Gdzie należy składać wnioski o dofinansowanie?

1. Jeżeli jesteś z powiatów: brzezińskiego, łęczyckiego, łowickiego, poddębickiego, rawskiego, skierniewickiego, zduńskowolskiego, zgierskiego, miasta Skierniewice -  złóż wniosek w siedzibie  Stowarzyszenia LGD POLCENTRUM – Stryków, pl. Łukasińskiego 4,

tel.  42 719 90 64.

Termin konkursu edycja 2015:

Wnioski można składać od 30.03 do 30.04.2015r (do godziny 16.00) za pomocą generatora wniosków dostępnego na stronie www.grantnalepszystart.pl

SPOTKANIE INFORMACYJNE DLA ORGANIZACJI Z POWIATU ZGIERSKIEGO ODBĘDZIE SIĘ 16 KWIETNIA (czwartek) o godzinie 10.00 w STAROSTWIE POWIATOWYM W ZGIERZU (sala konferencyjna).

 

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.