GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 13 września 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja
 • 2015 | 
 • Urządzenia parku wodnego już na kąpielisku | 

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«wrzesień 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 dzień: 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku gromadzi blisko 400 zawodników w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  To prawdziwe święto tańca. Jego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Imprezie patronuje Burmistrz Głowna, a odbywa się ona w Hali Sportowo-Widowiskowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Głownie. Ostatnia edycja przyciągnęła ponad 700 tancerzy z całej Polski.
 • WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  W roku 2013 odbędzie się już VI edycja tej cenionej zwłaszcza przez seniorów imprezy. Patronuje jej Burmistrz Głowna, a rokrocznie przyciąga ona do Głowna zespoły wokalne, instrumentalno-wokalne, kapele ludowe, solistów, gawędziarzy, kabarety oraz inne formacje artystyczne tworzone przez seniorów z terenu całego Regionu Łódzkiego.

Treść strony

Urządzenia Parku Wodnego już na kąpielisku

W poniedziałek, 8 czerwca 2015 r. na kąpielisku na zalewie Mrożyczka w Głownie zamontowane zostały urządzenia Parku Wodnego: duża zjeżdżalnia z pomostem ułatwiającym wejście na nią, połączony z nim zestaw w postaci trampoliny ze ślizgiem do wody oraz balanserem, mała zjeżdżalnia oraz bączek.

Realizacja miejskiej inwestycji zarządzeniem Burmistrza Głowna zlecona została Miejskiemu Zakąłdowi Komunalnemu w Głownie - administratorowi terenu rekreacyjnego i kąpieliska na Mrożyczce. Koszt tej inwestycji to 57.590 zł brutto. Urządzenia parku, którym również administruje MZK, dostarczyła i zamontowała firma Polsport Technologia z siedzibą w Warszawie. System pozwala w perspektywie - w miare potrzeb i posiadanych funduszy - na rozbudowę parku o kolejne atrakcyjne moduły.

W myśl obowiązujących przepisów sezon kąpielowy na kąpielisku na zalewie Mrożyczka trwa od 15 czerwca do 30 września 2015 r. Oznacza to, że tylko w tym okresie kąpielisko będzie strzeżone przez ratownika i to wówczas, gdy badania próbek wody z tego kąpieliska (próbki będa pobierane w trakcie sezonu kilkakrotnie) pozwolą na wykorzystywanie jej do kąpieli. Aktualnie Miejski Zakład Komunalny oczekuje na wyniki badań pobranych z niego próbek wody. Wraz z rozpoczęciem sezonu kąpielowego na kąpielisku, możliwe będzie korzystanie z urządzeń Parku Wodnego.  

Gdy kąpielisko zostanie dopuszczone do użytku, z urządzeń parku korzystać będzie mogło jednocześnie maksymalnie 30 osób. Każda z takich osób otrzyma nieodpłatnie kamizelkę asekuracyjną. 30-osobowa grupa będzie mogła korzystać z urządzeń parku  przez 20 minut, po czym – pod zasygnalizowaniu (gwizdkiem) upływu tego czasu – będzie zobowiązana do zwrotu kamizelek. Takie rozwiązanie pozwoli na rotację osób korzystających z urządzeń parku. Jeżeli nie będzie dużej ilości chętnych, te same osoby będą mogły korzystać z urządzeń parku przez kolejne 20 minut. W przypadku większego zainteresowania, trzeba będzie ustawić się w kolejce i poczekać na kolejną turę. Rozwiązanie to zapewnia rotację osób korzystających z urządzeń Parku Wodnego, aczkolwiek na początku będzie miało ono charakter testu i niewykluczone, że będzie modyfikowane w trakcie faktycznego już eksploatowania parku – jeśli zajdzie taka konieczność.

W przeciwieństwie do urządzeń Parku Wodnego, z samego kąpieliska będzie można korzystać już bez ograniczeń. Dodajmy tylko, że zarówno Park Wodny, jak i teren plaży z boiskami i pozostałą infrastrukturą rekreacyjną jest już monitorowany w sposób ciągły.

To nie wszystkie atrakcje, jakie czekają na dzieci, młodzież i dorosłych wypoczywających tego lata nad głowieńską Mrożyczką. Obok istniejących boisk do siatkówki plażowej pojawiło się już boisko do plażowej piłki nożnej, a tuż obok niego, na plaży stanęły również hawajskie parasole, pod którymi już w momencie otwarcia sezonu na kąpielisku znajdzie się strefa leżakowa (wzorem ubiegłego roku z leżaków tych korzystać będzie można za darmo). Dzieci w wieku od 3 do 15 lat czeka jeszcze jedna niespodzianka. Na początku lipca na plaży zamontowana zostanie konstrukcja placu zabaw w formie dużego statku.

Zachęcamy również do zapoznania się z ofertą wakacyjnych pikników rodzinnych nad zalewem Mrożyczka w ramach projektu „Kreatywne Lato Rodzinne w Głownie”. Szczegóły tutaj.

ZAPRASZAMY DO GŁOWNA

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.