GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 13 września 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja
 • 2015 | 
 • Marszałek Województwa Łódzkiego gościł w Głownie | 

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«wrzesień 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 dzień: 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  W okresie wakacji w Głownie na terenie rekreacyjnym nad głowieńskim zalewem Mrożyczka (przy ul. Zgierskiej i Swoboda) odbywa się wiele plenerowych imprez weekendowych. W roku 2015 będą to tematyczne pikniki rodzinne w ramach Kreatywnego Lata Rodzinnego w Głownie.
 • SIERPIEŃ – Święto Miasta
  SIERPIEŃ – Święto Miasta
  Obchody Święta Miasta. Od roku 2012 odbywają się w formule jednodniowej. Impreza ta łączy koncerty gwiazd muzycznych z piknikiem i atrakcjami dla całych rodzin. Impreza ta przyciąga rokrocznie nad głowieńską Mrożyczkę kilka tysięcy osób, wśród nich nie tylko mieszkańców Głowna i najbliższych okolic, ale także mieszkańców dalszych zakątków Regionu Łódzkiego i kraju.
 • MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  Organizatorem tej imprezy plenerowej jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku gromadzi ona na plenerowej scenie w Głownie blisko 400 muzyków. Festiwal łączy w sobie prezentację muzyczną z piknikiem. Uczestników konkursu ocenia profesjonalne jury złożone z wykształconych muzyków, kapelmistrzów i nauczycieli gry na instrumentach.
 • WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  W roku 2013 odbędzie się już VI edycja tej cenionej zwłaszcza przez seniorów imprezy. Patronuje jej Burmistrz Głowna, a rokrocznie przyciąga ona do Głowna zespoły wokalne, instrumentalno-wokalne, kapele ludowe, solistów, gawędziarzy, kabarety oraz inne formacje artystyczne tworzone przez seniorów z terenu całego Regionu Łódzkiego.

Treść strony

Marszałek Województwa Łódzkiego gościł w Głownie

W czwartek, 17 września 2015 r. w Głownie gościł Marszałek Województwa Łódzkiego Pan Witold Stępień.

Swą wizytę w Głownie Marszałek rozpoczął od wizytacji ulic Wiśniowej i Wiejskiej, które w tym roku zyskały asfaltowe nakładki dzięki dofinansowaniu pozyskanemu w ramach programu modernizacji dróg dojazdowych do pól. Gmina Miasta Głowno otrzymała na ten cel dofinansowanie z budżetu Województwa Łódzkiego w wysokości 202.090 zł.

Marszałek Województwa odwiedził również jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej w Głownie, która w 2014 r. w ramach umowy pomiędzy Województwem Łódzkim i Gminą Miasta Głowna otrzymała  z budżetu województwa dofinansowanie w kwocie 15 tys. zł na zakup motopompy, zaś w roku 2015 – dofinansowanie w wysokości 10 tys. zł (plus 2 tys. zł z budżetu Gminy Miasta Głowno) – na zakup sań ratowniczych na lód oraz torby medycznej. Obecnie OSP Głowno ubiega się o dofinansowanie zakupu nowego wozu bojowego.

Kolejnym etapem wizyty Marszałka Województwa w Głownie była wizyta na zmodernizowanym stadionie piłkarskim przy ul. Kopernika 45. Marszałek Witold Stępień miał obejrzał treningi wszystkich sekcji piłkarskich KS Stal Głowno oraz pogratulował piłkarzom tego klubu awansu do IV Ligi. Przypomnijmy, że płyta boiska głównego stadionu przy ul. Kopernika 45 zmodernizowana została w roku 2013 i zyskała wówczas profesjonalną nawierzchnię trawiastą oraz system jej nawadniania. Koszt tego zadania to 170 tys. zł z czego 75.000 zł stanowiła dotacja z Ministerstwa Sportu i Turystyki pozyskana przez Gminę Miasta Głowno w ramach Programu Rozwoju Inwestycji Sportowych.

Przy okazji wizyty w KS Stal Marszałek Województwa  odwiedził również sąsiadujące ze stadionem piłkarskim korty do tenisa ziemnego wybudowane w roku 2014. Przypomnijmy, że na ich budowę Gmina Miasta Głowno pozyskała również dotację z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 104.000 zł w ramach Programu Rozwoju Inwestycji Sportowych. Koszt tej inwestycji to nieco ponad 316 tys. zł.

Swą wizytę w Głownie Marszałek Województwa Łódzkiego zakończył udziałem w uroczystym przekazaniu boiska wielofunkcyjnego wybudowanego przy Szkole Podstawowej nr 1. Była to inwestycja dwuletnia, zakończona w połowie tego roku. Jej koszt to nieco ponad 1 mln 100 tys. zł z czego  niemal 1/3 to dofinansowanie pozyskane przez Gminę Miasta Głowna z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

W uroczystości, która stanowiła główny punkt wizyty Marszałka Województwa w Głownie udział wzięli również Poseł na Sejm RP Artur Dunin oraz Senator RP Andrzej Owczarek. Senator Owczarek wręczył trzy stypendia – dwa z nich otrzymały dzieci na rehabilitację i poprawę ich stanu zdrowia, jedno – sportowe, otrzymała utytułowana głowieńska lekkoatletka Andżelika Woźniak, która w lipcu tego roku reprezentowała nasz kraj na Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy w Tbilisi i była chorążym polskiej reprezentacji. W konkurencji rzutu młotem zajęła piąte miejsce pokonując zawodniczki z Hiszpanii, Irlandii i Rosji. Angelika obecnie przygotowuje się do Mistrzostw Polski Młodzików oraz przyszłorocznych Mistrzostw Europy Juniorów Młodszych, które odbędą się ponownie w Tbilisi. Senator Andrzej Owczarek od kilku już lat przekazuje stypendia na leczenie bądź rozwój utalentowanych dzieci i młodzieży. Pieniądze na ten cel pozyskuje organizując bale charytatywne. W poprzednich latach mieszkańcy Głowna z tej formy pomocy również korzystali.

Uroczystość przekazania boiska uświetnił program sportowo-atrystyczny w wykonaniu uczniów SP1 w Głownie, konkursy rzutów do kosza oraz rzutów karnych oraz wspólne grillowanie. 

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.