GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 13 września 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja
 • Samorząd | 
 • 2020 | 
 • Nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Głownie | 

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«wrzesień 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 dzień: 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
 • MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku gromadzi blisko 400 zawodników w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat.
 • GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  zimowy piknik w atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia z Mikołajem, Królową Śniegu, Elfami, a w roku 2013 - także z żywymi reniferami. Słowem - super rodzinna zabawa mimo chłodu!
 • PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  To prawdziwe święto tańca. Jego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Imprezie patronuje Burmistrz Głowna, a odbywa się ona w Hali Sportowo-Widowiskowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Głownie. Ostatnia edycja przyciągnęła ponad 700 tancerzy z całej Polski.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  W roku 2013 odbędzie się już VI edycja tej cenionej zwłaszcza przez seniorów imprezy. Patronuje jej Burmistrz Głowna, a rokrocznie przyciąga ona do Głowna zespoły wokalne, instrumentalno-wokalne, kapele ludowe, solistów, gawędziarzy, kabarety oraz inne formacje artystyczne tworzone przez seniorów z terenu całego Regionu Łódzkiego.

Treść strony

Nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Głownie

Dwie niezwykle istotne z punktu widzenia rozwoju Głowna uchwały podjęli radni podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej, która odbyła się we wtorek 8 grudnia 2020 r. Pierwsza uchwała dotyczy wyznaczenia aglomeracji Miasta Głowno, druga określa zasady udzielania dotacji celowej na dofinansowanie kosztów budowy podłączeń do kanalizacji sanitarnej na terenie Gminy Miasta Głowno.

Najważniejsza z punktu widzenia mieszkańców uchwała dotyczyła zasad udzielania dotacji celowej na dofinansowanie kosztów budowy podłączeń nieruchomości do kanalizacji sanitarnej na terenie Gminy Miasta Głowno. Każdy z mieszkańców, którego nieruchomość nie jest podłączona do kanalizacji sanitarnej, a taka kanalizacja istnieje w pasie drogowym przy którym dana nieruchomość się znajduje, będzie mógł uzyskać dotację na jej podłączenie. Dotacja udzielana będzie w kwocie nieprzekraczającej 50% kosztów kwalifikowanych inwestycji, przy czym na wykonanie jednego podłączenia nieruchomości do kanalizacji sanitarnej nie może przekroczyć 1 000,00 zł. O datację będą się mogli starać także przedsiębiorcy na zasadach pomocy „de minimis”, udzielanej zgodnie z warunkami Rozporządzenia Komisji (UE). Miasto przeznaczyło na ten cel w przyszłorocznym budżecie 50 000,00 zł. Należy pamiętać, że w świetle ustawy o czystości i porządku w gminach, podłączenie nieruchomości do istniejącej sieci kanalizacyjnej jest prawnym obowiązkiem mieszkańca. Podjęcie przedmiotowej uchwały ma na celu przede wszystkim pomoc mieszkańcom w wypełnieniu tego obowiązku, a także poprawę jakości środowiska naturalnego. Projekt przedmiotowej uchwały został pozytywnie zaopiniowany przez Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Do tej pory w 2020 roku do sieci kanalizacyjnej, którą zarządza Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o. o. w Głownie podłączono 35 posesji.

Radni wyznaczyli także nową aglomerację Miasta Głowna. Pojęcie aglomeracji w tym kontekście dotyczy terenu miasta objętego siecią kanalizacyjną. Wyznaczenie nowych granic aglomeracji Głowna było podyktowane zmianami przepisów i utratą ważności obowiązującej uchwały z końcem 2020 roku. Najważniejszym celem przedmiotowej uchwały jest umożliwienie rozwoju sieci kanalizacji sanitarnej na terenie aglomeracji wraz z możliwością pozyskiwania środków zewnętrznych na ten cel. Wskazane obszary mają możliwość zaopatrzenia już istniejącej zabudowy jak również uzupełnień tej zabudowy w sieć kanalizacji sanitarnej w oparciu o rozbudowę już istniejącego systemu. Z aglomeracji zostały wyłączone tereny rolne, te o niskim wskaźniku zaludnienia, oraz wykazujące zerowe prawdopodobieństwo do rozwoju sieci kanalizacji sanitarnej. W sumie całkowita powierzchnia Głowno objęta terenem aglomeracji wynosi 574,66 ha i 13 360 mieszkańców. Projekt uchwały został uzgodniony z Regionalnym Dyrektorem Ochrony Środowiska w Łodzi oraz z Państwowym Gospodarstwem Wodnym Wody Polskie Zarząd Zlewni w Łowiczu.

 

« wstecz

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.