GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 13 września 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«wrzesień 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 dzień: 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  W sąsiedztwie plaży i kąpieliska na zalewie Mrożyczka w Głownie funkcjonują boiska do piłki plażowej, z których chętnie korzystają miłośnicy tej dyscypliny sportowej. W roku 2012 Głowno włączone zostało do Projektu Plażówka. Od tej chwili kolejne edycje turnieju odbywają się również w ramach Projektu Plażówka.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  W okresie wakacji w Głownie na terenie rekreacyjnym nad głowieńskim zalewem Mrożyczka (przy ul. Zgierskiej i Swoboda) odbywa się wiele plenerowych imprez weekendowych. W roku 2015 będą to tematyczne pikniki rodzinne w ramach Kreatywnego Lata Rodzinnego w Głownie.

Treść strony

Moc atrakcji z okazji Dnia Kobiet

Spektakl komediowy z udziałem Emilii Krakowskiej i akcja „Kolej na Kobiety” czyli swoisty Beauty Express na dworcu PKP – to atrakcje zaproponowane przez Gminę Miasta Głowno w ramach tegorocznych obchodów Dnia Kobiet w Głownie.

Znana aktorka telewizyjna i teatralna Emilia Krakowska przyjechała do Głowna w piątek, 6 marca. Spektakl komediowy pt. „Wakacjuszka” z jej udziałem oparty na bestsellerze o tym samym tytule autorstwa Zofii Mierzyńskiej obejrzała pełna widownia głowieńskiego  MOK. Przed spektaklem życzenia z okazji Dnia Kobiet wszystkim paniom złożył Burmistrz Głowna Grzegorz Janeczek.  

W opowieści o Anieli, która porzuca rodzinę i wyjeżdża do mitycznej, mlekiem i miodem płynącej Ameryki licząc  na duży, szybki i łatwy zarobek, Emilia Krakowska pokazała energię i świetną grą aktorską. Po spektaklu aktorka spotkała się z widzami, których obdarowała własnoręcznie pokrojonym, ogromnych rozmiarów tortem ufundowanym przez cukiernię Marcel. Ta sama cukiernia ufundowała zresztą także drugi mniejszy tort, który aktorka wykorzystała jako rekwizyt na scenie w trakcie spektaklu.

 W trakcie swego pobytu w Głownie Emilia Krakowska odwiedziła głowieński Plac Wolności  oraz dworzec kolejowy. Na ten ostatni aktorka zapraszała publiczność po piątkowym spektaklu w związku z kolejną atrakcją przygotowaną przez Gminę Miasta Głowno tj. akcją „Kolej na Kobiety”, w ramach której w niedzielę, 8 marca wszystkie chętne panie mogły skorzystać bezpłatnie m.in. z porad stylistów  włosów, paznokci i makijażystek. Panie mogły również skorzystać z porad w zakresie doboru okularów i biustonosza, a także z komputerowego badania wzroku. Z myślą o towarzyszących mamom maluchach przygotowany został również kącik zabaw. W mini kawiarence można było napić się kawy, herbaty i skosztować specjałów przygotowanych przez sponsorów tj. szerokiej gamy słodkości przygotowanych przez cukiernię Marcel oraz wyrobów wędliniarskich i garmażeryjnych marki Pamso – i to zarówno na zimno, jak i na gorąco.

W godzinach od 14.00 do 19.30 kolejki pań chcących skorzystać z pielęgnacji i malowania paznokci,  makijażu twarzy oraz stylizacji fryzur nie topniały. Były wśród nich dziewczęta i panie w każdym wieku. Ten swoisty Beauty Express okazał się strzałem w dziesiątkę. Nieodpłatne zabiegi i usługi kosmetyczne oraz fryzjerskie zapewniły firmy: MARY KAY, Salon Fryzjerski Kosmyk Monika Glazna oraz Agata Deka i Ewelina Łuczak. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się porady z zakresu brafittingu tj. właściwego doboru biustonosza. Ponad 70 pań skorzystało z profesjonalnych porad indywidualnych i pomiarów, które zapewniła na swym stoisku firma Kris Line. Dodatkowo wszystkie zainteresowane panie mogły wziąć udział w konkursie Kris Line, w którym można było wygrać talony na bieliznę.

Niesłabnącym powodzeniem cieszyły się również komputerowe badania wzroku, które także nieodpłatnie  zapewniła firma Italooptica. Dodatkowo na stoisku tej firmy można było skorzystać z porad w zakresie doboru oprawek okularowych.  

Akcja „Kolej na kobiety”  stała się również okazją do spotkania z Latarnikiem Polski Cyfrowej Panią Bogumiłą Krawczyk, która zachęcała panie 50+ do zapisywania się na kolejną już edycję prowadzonych przez nią zajęć komputerowych i korzystania z internetu.

Na naszej imprezie gościła również Łódzka Kolej Aglomeracyjna, dzięki której w bardzo prostych quizach  wygrać można było portfele podróżne i otrzymać gadżety promocyjne ŁKA (malowanki, gry, karty itp.). ŁKA informowała przy tej okazji o ofercie Wspólnego Biletu Aglomeracyjnego i połączeniach na trasie Łódź – Łowicz – Łódź (przez Głowno).

Wszystkim tym atrakcjom, jak również zabiegom w ramach studia urody przez cały czas towarzyszyły rozmowy z ekspertami, których do specjalnie zorganizowanego na tę okoliczność studia zaprosił duet energetycznych prowadzących – Patrycja Mirowska i Michał Kmieć. Całość wzbogaciła ich autorska prezentacja multimedialna złożona m.in. z sond przeprowadzonych wśród mieszkańców Głowna. Zwieńczeniem i symbolem przeobrażeń, jakie panie przeszły podczas niedzielnej akcji była prezentacja  metamorfoz z udziałem sześciu modelek – głownianek w różnym wieku. Makijaże i fryzury odmieniły je fantastycznie, a ich urodę podkreśliła dodatkowo biżuteria autorska udostępniona również nieodpłatnie przez lokalną firmę ANIOŁ.

Wszystkim, którzy włączyli się w organizację przedsięwzięcia, które dało tak wiele radości, przyjemności i miło spędzonego czasu, Burmistrz Głowna Grzegorz Janeczek składa najserdeczniejsze podziękowania.

Obszerna relacja fotograficzna z wizyty Emilii Krakowskiej w Głownie tutaj.

Obszerna relacja fotograficzna z akcji "Kolej na Kobiety" na dworcu PKP w Głownie tutaj

Kolejne zdjęcia ze spektaklu "Wakacjuszka" tutaj

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.