GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 13 września 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«wrzesień 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 dzień: 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
 • SIERPIEŃ – Święto Miasta
  SIERPIEŃ – Święto Miasta
  Obchody Święta Miasta. Od roku 2012 odbywają się w formule jednodniowej. Impreza ta łączy koncerty gwiazd muzycznych z piknikiem i atrakcjami dla całych rodzin. Impreza ta przyciąga rokrocznie nad głowieńską Mrożyczkę kilka tysięcy osób, wśród nich nie tylko mieszkańców Głowna i najbliższych okolic, ale także mieszkańców dalszych zakątków Regionu Łódzkiego i kraju.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  zimowy piknik w atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia z Mikołajem, Królową Śniegu, Elfami, a w roku 2013 - także z żywymi reniferami. Słowem - super rodzinna zabawa mimo chłodu!
 • MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  Organizatorem tej imprezy plenerowej jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku gromadzi ona na plenerowej scenie w Głownie blisko 400 muzyków. Festiwal łączy w sobie prezentację muzyczną z piknikiem. Uczestników konkursu ocenia profesjonalne jury złożone z wykształconych muzyków, kapelmistrzów i nauczycieli gry na instrumentach.

Treść strony

VIII Czar Jesieni za nami

W sobotę, 12 września 2015 r. Miejski Ośrodek Kultury w  Głownie zorganizował VIII już edycją Artystycznych Spotkań Seniorów „Czar Jesieni  2015”, której to imprezie patronuje Burmistrz Głowna. Na scenie głowieńskiego MOK zaprozentowąło się 27 zespołów, 16 solistów, 6 duetów oraz 4 gawędziarzy.

Przesłuchania trwały siedem godzin. Do Głowna przyjechali utalentownai seniorzy z całego województwa łódzkiego. Wiele z tworzoinych przez nich zespołów od  kilku już lat  gości na imprezie organizowanej przez głowieński MOK, niektóre jednak pojawiły się po raz pierwszy - np. zespół Giecznianki z kapelą ludową Zenona Rudnickiego z Dzierżąznej, który wyśpiewał I miejsce.

W tegorocznej edycji zespoły musiały zmierzyć się z repertuarem Haliny Kunickiej, Jerzego Połomskiego lub zespołu Trubadurzy wykonując obowiązkowo jedną ich piosenkę oraz drugą - dowolną. W przypadku solistów i duetów  repertuar był dowolny.

Cały konkurs oceniało jury w składzie: Anna Cymmerman - śpiewaczka operowa, sopranistka Teatru Wielkiego w Łodzi, Aleksandra Guni - flecistka, dyrektor Niepublicznych Szkół Muzycznych w Głownie i  Mieleszkach  oraz  muzyk, kompozytor , członek zespołu Trubadurzy Jacek Malanowski, który  też zaśpiewał na imprezie.

Wraz z solistką Bogusławą Stępniak z Bedlna  zaśpiewał   fragment  jednego z  największych przebojów Trubadurów  ”Znamy się tylko z widzenia”. 

Wśród zespołów najlepiej wypadły: „Złocisty Promień” z Radomska oraz „Giecznianki” z kapelą Z. Rudnickiego z Dzierżąznej. Drugie miejsca zajęły zespoły „Leśnianki” z Brójec, „Pod brzozami” z Pabianic oraz  kabaret „Rydz” z Łasku. Trzecie miejsca  przyznano  zespołom: „Daszynanki” z  Daszyny, „Brzezinianki” z Brzezin, „Stefanów” z Brójec oraz „Wesołe Pleckowianki” z Bedlna. Ponadto jurorzy  przyznali aż  6 wyróżnień, które  przypadły zespołom: ”Złota Jesień” z Pabianic, ”Szewcowanki” i Wojszczycanki” oba z Bedlna, Bukowianki z Brójec, „Czeremcha” z Głowna oraz chórowi „Radość „z Łowicza.

W kategorii solistów najlepszymi solistami okazali się  Janina Łabędowicz , która zajęła pierwsze miejsce, Gabriela Skopiak – drugie miejsce oraz Bogdan Stankiewicz trzecie miejsce. W tej kategorii  wyróżniono dodatkowo cztery solistki: Alicję Wibig z Pabianic, Czesławę Dziedzic z Brzezin, Annę Koriat z Plichtowa oraz Agnieszkę Jaszczyk z Brójec.

Duet „AliZet”z Podkowy Leśnej  w składzie Alicja Stencka  i Zofia Olejnik za  utwór „Mały Książę”  odebrał pierwszą nagrodę  w swojej kategorii, druga  przypadła  braciom Bujak Lechowi i Stanisławowi  , a trzecia małżeństwu Dorocie i Dariuszowi Kajszczak z Brójec

Gawęda „Kłopoty z rozrywką”  okazała się najlepszą gawędą „Czaru Jesieni”, którą wykonał Tadeusz Karcz z Koluszek, drugie miejsce  otrzymał mówiący gwarą Stanisław Madanowski z  Boczek Chełmońskich a trzecie Maria Kubiś z Pabianic.

Od wielu lat Artystycznym Spotkaniom Seniorów „Czar Jesieni” towarzyszy  dodatkowo konkurs literacki „Piórem Seniora”, który w tym roku odbywał się pod hasłem „Księga XIV- Biesiada”. Choć ten konkurs okazał się dość trudnym dla seniorów to kreatywność starszych osób zaskoczyła  zarówno  MOK, jak też  oceniającą  prace literackie polonistkę, dyplomowanego nauczyciela języka polskiego Małgorzatę Kapuścińską. W tym konkursie autorką najlepszego wiersza  okazała się łowiczanka Krystyna Kopeć zdobywając  pierwsze miejsce. Drugie  zostało przyznane  Czesławie Dziedzic z Brzezin,  a trzecie Jadwidze Marii Pawłowskiej z Nowych Zdun. Wśród  pozostałych wierszy jurorka  wyróżniła dodatkowo ten napisany przez  Mieczysława Cichockiego z Bedlna. Wszystkie te wiersze znajdują się na tablicy  w holu MOK.

Podczas gdy na sali widowiskowej trwał konkurs, wokół MOK odbywała się zabawa integracyjna  zespołów, które już  zdążyły  zaprezentować się przed jurorami. Jedni grali na instrumentach inni tańczyli. A gdy jurorzy udali się na obrady impreza trwała na całego.

Wszyscy nagrodzeni otrzymali nagrody rzeczowe, dyplomy i pamiątkowe puchary a instruktorzy podziękowania. Każdy zespół  za swój występ otrzymał również pamiątkowy puchar.

Patronat medialny nad „Czarem Jesieni” objęły: Wieści z Głowna i Strykowa, Nowy Łowiczanin, E-Głowno, Radio Victoria  oraz  ogólnopolski miesięcznik „Głos Seniora’ , który wspierany jest przez Ministerstwo Pracy i  Polityk Społecznej  w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych  na lata 2014-2020 a wydawany w Krakowie.

Autor: MOK Głowno

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.