GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 13 września 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja
 • Kultura | 
 • 2015 | 
 • Mali tancerze na medal! - Taneczna Gala Malucha 2015 za nami | 

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«wrzesień 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 dzień: 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  zimowy piknik w atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia z Mikołajem, Królową Śniegu, Elfami, a w roku 2013 - także z żywymi reniferami. Słowem - super rodzinna zabawa mimo chłodu!
 • CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  W sąsiedztwie plaży i kąpieliska na zalewie Mrożyczka w Głownie funkcjonują boiska do piłki plażowej, z których chętnie korzystają miłośnicy tej dyscypliny sportowej. W roku 2012 Głowno włączone zostało do Projektu Plażówka. Od tej chwili kolejne edycje turnieju odbywają się również w ramach Projektu Plażówka.
 • MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku gromadzi blisko 400 zawodników w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat.
 • SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  W okresie wakacji w Głownie na terenie rekreacyjnym nad głowieńskim zalewem Mrożyczka (przy ul. Zgierskiej i Swoboda) odbywa się wiele plenerowych imprez weekendowych. W roku 2015 będą to tematyczne pikniki rodzinne w ramach Kreatywnego Lata Rodzinnego w Głownie.

Treść strony

Mali tancerze na medal! - Taneczna Gala Malucha za nami

W sobotę, 21 marca 2015 w hali  sportowo-widowiskowej przy Szkole Podstawowej  Nr 2  w Głownie  odbyła się  szósta edycja Tanecznej Gali Malucha, w której wystąpiło  ponad 300  małych tancerzy. Patronat nad imprezą objął Burmistrz Głowna Pan Grzegorz Janeczek, który  otworzył  Galę.

Do zmagań konkursowych  zgłoszonych  zostało  pięć grup tanecznych zespołu Gold i dwie grupy zajęć baletowych Iskierki z Miejskiego Ośrodka Kultury w Głownie oraz  cztery  grupy zespołu tanecznego Agat ze Strykowa. Prezentacje zespołowe  dzieliły taneczne solówki.

Tancerzy oceniło jury w składzie: Beata Jachurska – nauczyciel, były  pracownik MOK Głowno,  studentki Joanna Krysiak oraz Joanna Kosmider - długoletnie tancerki zespołów   Gold i Agat /obie nadal  tańczą w koncertowej  grupie zespołu Agat/ oraz para taneczna   tańca towarzyskiego klasy B, rodzeństwo  Karolina i Wojtek Wolscy.

Jurorzy przyznali  po kilka miejsc  równorzędnych. Najwyżej zostały ocenione  grupy taneczne III i IV zespołu Gold oraz grupa V Agatu.  Drugie miejsca  przyznano grupom V, VI, i VII  z zespołu Gold oraz  IV i VI zespołu Agat. Miejscem trzecim nagrodzone zostały grupy  taneczne z nakrótszym doswiadczeniem tj. grupa VII zespołu Agat oraz dwie grupy zajęć baletowych zespołu Iskierki z MOK Głowno.

W zmaganiach solowych I miejsce w kategorii 8-9 lat zajęła  Marysia Pakuła  /Gold/, II - Natalia Mirys /Agat/, III - Benitka Wiśniewska  /Gold/. Jury przyznało w tej kategorii również wyróżnienia  dwóm tancerkom zespołu Agat Małgosi Jakóbiec i Gabrysi Wasilewskiej.

W kategorii 10-12 lat najlepsza okazała się  tancerka  Agatu Karolina Snuszka, II miejsce zajęła Marysia Siek, a III - Ada Parol – obie z zespołu Gold, natomiast wyróżnione zostały Natalia  Śliwkiewicz z Agatu i  Ola Siek  z Goldu. 

Prezentacje solowe w kategorii powyżej lat 12 najbardziej spodobały się jurorom w wykonaniu tancerek z zespołu Agat.  I miejsce przyznano Marysi Szczerbiak,  a  II wywalczyła Zuzia Milczarska. III miejscem nagrodzona została Partycja Lademan  z Goldu, a  wyróżnieniami  dwie tancerki  - Marta Wilk reprezentująca Gold i Laura Krzywańska  - Agat.

Podczas Gali  zaprezentowały się również najstarsze tancerki z zespołu tanecznego Gold /grupa I i II/ oraz grupa III zespołu Agat. Tancerki te docenione zostały przez jury tytułami Grupa Mistrzowska.

Wszystkich  tancerzy nagrodzono pamiątkowymi  medalami wg zajętych miejsc  i przyznanych tytułów, natomiast  prezentacje solowe - dodatkowo  dyplomami. Medale i dyplomy Tanecznej Gali dla instruktorów otrzymały  Pani Agnieszka Waszkiewicz za  wyniki zespołów  Agat i Gold oraz  Pani Ewa Kowalska-Brodek za prezentację   obu grup  baletowych  zespołu Iskierki.

Poza konkursem solowy popis taneczny dała również 11-letnia tancerka reprezentująca Szkołę Podstawową Nr 3 w Głownie – Julia Ojrzyńska, którą  uhonorowano również dyplomem i medalem.

6 Taneczną Galę Malucha Głowno 2015 poprowadziła aktorka Magdalena Dratkiewicz, która wcieliła się w  Panią Wiosnę.

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.