GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 13 września 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja
 • Oświata | 
 • 2017 | 
 • Szkoła Podstawowa nr 2 w Głownie - Wieczór kolęd | 

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«wrzesień 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 dzień: 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  Organizatorem tej imprezy plenerowej jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku gromadzi ona na plenerowej scenie w Głownie blisko 400 muzyków. Festiwal łączy w sobie prezentację muzyczną z piknikiem. Uczestników konkursu ocenia profesjonalne jury złożone z wykształconych muzyków, kapelmistrzów i nauczycieli gry na instrumentach.
 • SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  To impreza z długoletnią już tradycją. W roku 2015 odbędzie się jej dwunasta edycja. Co roku na trasie spływu nurtem rzeki Mrogi rywalizuje kilkudziesięciu śmiałków. Swą wytrzymałość i determinację testują na około 5-kilometrowej trasie spływu z Dmosina do Głowna. Uczestnicy spływu zmuszeni są miejscami do przenoszenia kajaków i pokonywania rozmaitych przeszkód.
 • GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  zimowy piknik w atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia z Mikołajem, Królową Śniegu, Elfami, a w roku 2013 - także z żywymi reniferami. Słowem - super rodzinna zabawa mimo chłodu!

Treść strony

Szkoła Podstawowa nr 2 w Głownie - I Noworoczny Koncert "Cudowna noc, magiczna noc..."

Koncert rozpoczął się kilka minut po godz. 17.00. Dyrektor szkoły Pani Beata Pilarska, w towarzystwie dwóch konferansjerów - nauczycieli p. Michała Chudzickiego i p. Rafała Szulca, powitała wszystkich gości i złożyła życzenia noworoczne. 
Specjalnie na tę okazję piosenkę Czerwonych Gitar „Jest taki dzień” wykonali: Chór Szkoły Podstawowej nr 2 w Głownie oraz Chór Nauczycieli i Pracowników Szkoły. 
Premierę miał również duet - p. Ewa Kowalska i p. Marek Markiewicz, którzy wykonali piosenkę „Na całej połaci śnieg” napisaną przez niezapomnianych Starszych Panów: Jeremiego Przyborę i Jerzego Wasowskiego.
"Cicha noc" - ta niezwykła kolęda zabrzmiała aż w pięciu językach! Chór zaśpiewał ją po angielsku, niemiecku, rosyjsku, hiszpańsku i po polsku. Dlaczego aż w pięciu? Bo w Szkole Podstawowej nr 2 dzieci uczą się tych języków. Widzowie wysłuchali również trzech innych pięknych kolęd: „Dzisiaj w Betlejem”, „Gdy się Chrystus rodzi” oraz „Gdy śliczna Panna”.
Wersję instrumentalną kolędy „Lulajże Jezuniu” na dzwonkach chromatycznych zaprezentoway: Julia Mikołajczak i Liwia Trauth, a na flecie Olek Będor. 
Nie tylko kolędy towarzyszyły tego wieczoru widzom. Zimowe piosenki skomponowane 
w różnych częściach Europy przeniosły wszystkich najpierw na mroźny Wschód, aby wysłuchać rosyjskiej piosenki o zimie i świętach. 
Zachęceni do wspólnego śpiewania wraz z chórem, goście zaśpiewali: „Do szopy, hej pasterze”, „Wśród nocnej ciszy” oraz „Przybieżeli do Betlejem”.
Na scenie znów pojawili się znani już instrumentaliści, którzy zaprezentowali kolejną kolędę „Mizerna cicha”.
Konferansjerzy zaprosili widzów do wysłuchania kolejnych obcojęzycznych piosenek świątecznych, tym razem z kierunku zachodniego. 
Niezwykłych wrażeń i wzruszeń dostarczyło wykonanie posienki „Uciekali” z musicalu "Metro" Janusza Józefowica i Janusza Stokłosy. Nieodłącznym elementem występu był taniec Alicji Ubysz. 
Noworoczny koncert zwieńczyła wystawa szopek bożonarodzeniowych wykonanych w ramach szkolnego konkursu na najpiękniejszą szopkę. Na wystawie można było obejrzeć również szopki wykonane przez pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Głownie oraz podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Głownie. 
Nie mogło zabraknąć również podziękowań dla osób, które zaangażowały się 
w przygotowanie tego przedsięwzięcia. Dla wszystkich uczestników przygotowany został słodki poczęstunek. 

Autor: SP2 w Głownie

 

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.