GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 13 września 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«wrzesień 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 dzień: 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
 • GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  zimowy piknik w atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia z Mikołajem, Królową Śniegu, Elfami, a w roku 2013 - także z żywymi reniferami. Słowem - super rodzinna zabawa mimo chłodu!
 • PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  To prawdziwe święto tańca. Jego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Imprezie patronuje Burmistrz Głowna, a odbywa się ona w Hali Sportowo-Widowiskowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Głownie. Ostatnia edycja przyciągnęła ponad 700 tancerzy z całej Polski.
 • CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  W sąsiedztwie plaży i kąpieliska na zalewie Mrożyczka w Głownie funkcjonują boiska do piłki plażowej, z których chętnie korzystają miłośnicy tej dyscypliny sportowej. W roku 2012 Głowno włączone zostało do Projektu Plażówka. Od tej chwili kolejne edycje turnieju odbywają się również w ramach Projektu Plażówka.
 • WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  W roku 2013 odbędzie się już VI edycja tej cenionej zwłaszcza przez seniorów imprezy. Patronuje jej Burmistrz Głowna, a rokrocznie przyciąga ona do Głowna zespoły wokalne, instrumentalno-wokalne, kapele ludowe, solistów, gawędziarzy, kabarety oraz inne formacje artystyczne tworzone przez seniorów z terenu całego Regionu Łódzkiego.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.

Treść strony

FERIE ZIMOWE 2017 z MOK i MBP w Głownie - Pierwszy tydzień ferii za nami

Zajęcia plastyczne 16.01.2017 i 19.01.2017
Dzieci uczestniczące zorganizowanych przez MOK Głowno w pierwszym tygodniu ferii zajęciach plastycznych, wykonywały pracę rysunkowo-malarską, której tematem było „Zimowe drzewo” oraz barwną grafikę o dowolnej tematyce. W przypadku tej drugiej wsród motywów dominowały owoce, kwiaty i pejzaż. Zajęcia odbywały się  pod opieką plastyka MOK Szymona Adamczewskiego.

Feryjna artystyczna  noc   16/17.01.2017 
Miejski Ośrodek Kultury w Głownie już po raz drugi zorganizował  feryjną noc artystyczną , która odbyła  się  z 16 na 17 stycznia 2017 r. Więły niej udział tancerki dwóch  najstarszych grup zespołu  tanecznego GOLD. Wydarzenie rozpoczął o godz. 20.00 trening taneczny pod okiem instruktorki zespołu Agnieszki Waszkiewicz. Atrakcji artystycznych  tej nocy  jeszcze było wiele. Pod okiem plastyka Szymona Adamczewskiego  zostały przeprowadzone zajęcia plastyczne w dwóch grupach wiekowych. Do tańca powracano tej nocy jeszcze kilkakrotnie. Ostatnie zajęcia taneczne połączone zostały z karaoke. Przy okazji wydarzenia świętowano również urodziny tancerki Leny Grabowicz.  Miejsca do spania  przygotowano w Sali widowiskowej – dla grupy młodszej, natomiast grupa starsza ulokowała się w Małej Galerii. Artystyczna noc zakończyła się wspólnym śniadaniem. O godz. 08.00  tancerki rozjechały się do domów.

Bajka „Zimowa opowieść”    17.01.2017
17 stycznia 2017 w MOK odbyło się lalkowe przedstawienie teatralne pt. „Zimowa opowieść” w wykonaniu łódzkich aktorów Sylwii i Sylwestra Madej. Dzieci z zainteresowaniem śledziły walkę dobra ze złem, która była tematem przewodnim spektaklu. „Zimowa opowieść”  nawiązywała  do gwiazdkowych prezentów, które jak się okazuje nie są w życiu najważniejsze. Mimo tarapatów, w jakie wpadł główny bohater bajka  zakończyła się szczęśliwie.                                                                                       Po przedstawieniu dzieci mogły obejrzeć lalki z bliska oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. 

Warsztaty  z wikliny papierowej-18.01.2017
W dniu 18.01.2017  w MOK odbyły się  warsztaty z wikliny papierowej, która  to  jest nową techniką rękodzieła artystycznego, prosta i tania a jednocześnie efektowna. Wiklina ta to skręcone rurki papieru – na przykład gazetowego, jest ona  ciekawą formą kreatywnego recyklingu Wykorzystując ogólnie dostępny materiał (makulaturę) stworzyć można oryginalne i niezwykle trwałe formy. Papier daje szereg możliwości. Poprzez wykorzystanie tradycyjnych technik wikliniarskich na nietypowym materiale  można wykonać przedmiot w bardzo współczesnym stylu. Ograniczeniem jest jedynie nasza wyobraźnia. Podczas warsztatów MOK dzieci pod okiem twórczyni Anny Jabłońskiej, a czasem z pomocą rodziców czy babć wyplatały z rurek gazetowych zwierzątka. Na początku nie było łatwo ale ostatecznie powstały różne i piękne zwierzątka, które następnie zostały pomalowanie farbkami  i ozdobione  np. ruchomymi oczami. Każda wykonana praca  stała się własnością jej autora.

 


Turniej FI FA  - 18-19.01.2017
Przez dwa dni tj. 18-19.01.2017 podczas Ferii Zimowych w MOK odbywały się zmagania turniejowe gier komputerowych FIFA 17 w kategorii uczniowie szkół podstawowych. W turnieju wzięło udział 16 miłośników wirtualnej piłki nożnej. Pierwszego dnia uczestnicy zostali podzieleni na cztery grupy po 4 zespoły rozgrywając mecze "każdy z każdym" w grupie. W sumie rozegrano 24 emocjonujące spotkania. Drugi dzień turnieju był już dniem selekcji - przegrywający żegnali się z turniejem.                                                                                                                                                                   Zwycięzcą turnieju FIFA 17 został Adrian Krakowiak, drugie miejsce wywalczył Mateusz Kosecki, natomiast trzecie miejsce - Kacper Witczak. Turniejowi zwycięzcy otrzymali puchary, natomiast pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział w rozgrywkach.


Wystawa fotograficzna ”Motocross” –wernisaż  18.01.2017
18.01.2017 r. w galerii MOK otwarta została wystawa fotograficzna pt. „Motocross” prezentująca zdjęcia sportowe autorstwa Mirosława Wężyka. Fotografie wykonane zostały podczas Mistrzostw Polski w Motocrossie w Strykowie w 2013 i 2014 roku. Autor wystawy opowiedział podczas otwarcia o specyfice fotografowania dynamicznych sytuacji charakteryzujących wydarzenia sportowe.


16.01.  i 20.01.2017
W pierwszym tygodniu ferii zimowych 2017 Miejska Biblioteka Publiczna w Głownie przygotowała zajęcia literackie pn. „Podróże małe i duże po dziecięcej literaturze”  oraz konkurs „Jaka to bajka – jaki to bohater”. Dzieci biorące w nich udział rozwiązywały zimowe zagadki i krzyżówki oraz quizy, w których mogły popisać się wiedzą na temat bajek, baśni i wierszy, w szczególności związanych z twórczością m.in. J. Tuwima. Z rozsypanek  wyrazowych  układały tytuły popularnych wierszy i baśni.                                              

Autor: MOK Głowno

 

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.