GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 13 września 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja
 • Kultura | 
 • 2017 | 
 • Festiwal Piosenki „Bezpieczne Ekodzieciaki” pod Patronatem Burmistrz Głowna - Grand Prix pojechało do Łodzi | 

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«wrzesień 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 dzień: 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
 • SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  To impreza z długoletnią już tradycją. W roku 2015 odbędzie się jej dwunasta edycja. Co roku na trasie spływu nurtem rzeki Mrogi rywalizuje kilkudziesięciu śmiałków. Swą wytrzymałość i determinację testują na około 5-kilometrowej trasie spływu z Dmosina do Głowna. Uczestnicy spływu zmuszeni są miejscami do przenoszenia kajaków i pokonywania rozmaitych przeszkód.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku gromadzi blisko 400 zawodników w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat.
 • MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  Organizatorem tej imprezy plenerowej jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku gromadzi ona na plenerowej scenie w Głownie blisko 400 muzyków. Festiwal łączy w sobie prezentację muzyczną z piknikiem. Uczestników konkursu ocenia profesjonalne jury złożone z wykształconych muzyków, kapelmistrzów i nauczycieli gry na instrumentach.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.

Treść strony

Festiwalu Piosenki „Bezpieczne Ekodzieciaki” pod Patronatem Burmistrza Głowna - Grand Prix pojechało do Łodzi

W czwartek, 27 kwietnia 2017 r.  w Miejskim Ośrodku Kultury w Głownie  odbyła  się piąta edycja Festiwalu Piosenki „Bezpieczne Ekodzieciaki” pod Patronatem Burmistrza Głowna. Grand Prix i tytuł "Bezpieczne Ekodzieciaki" otrzymała grupa Dino Band z Łodzi.             
Festiwal od początku organizowany jest ze wsparciem finansowym Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych działającej w imieniu Burmistrza Głowna.  Kolejny już raz partnerami festiwalu były: Powiatowa Komenda Policji w Zgierzu oraz Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Zgierzu, natomiast po raz pierwszy w organizację tego wydarzenia włączyła się rownież Jednostka Ratowniczo - Gaśnicza PSP w Strykowie  oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Zgierzu, jak również Starostwo Powiatowe w Zgierzu. 
Z uczestnikami festiwalu spotkał się Pan Andrzej Jezierski - Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zgierzu i Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Zgierzu.
W tegorocznej edycji udział wzięło 9 placówek oświatowych z: Głowna, Łodzi, Piątku i Strykowa. Głowno reprezentowały miejskie przedszkola nr 1, 2 i 3 oraz  klasa „0” ze Szkoły Podstawowej Nr 3, a także Niepubliczne Przedszkole Artystyczno-Językowe „Tygrysek”.

Każdą placówkę reprezentowała drużyna, która miała swoją nazwę i stroje. W ramach festiwalowej rywalizacji rozegrano trzy konkurencje. Jedną z nich było zaprezentowanie piosenki tematycznej, drugą - konkurs wiedzy, zaś trzecią - przygotowanie plakatu ilustrującego hasło „Rosnę bezpiecznie i bez nałogów”. 
Podstawowym celem imprezy było zwiększenie wiedzy na temat zagrożeń nadużywania używek: papierosów, alkoholu i podjęcie działań z zakresu profilaktyki uzależnień polegających na uświadomieniu dzieciom zła płynącego z uzależnień dorosłych.

Promocja edukacji ekologicznej i prozdrowotnej – zdrowego i aktywnego stylu życia, a także zasad bezpieczeństwa. W tym roku pierwszy raz  tematyka naszego festiwalu została rozszerzona o zasady  bezpieczeństwa  przeciwpożarowego.
 

Prezentacje festiwalowe  oceniało jury w składzie:

Aneta Chlebna - przedstawicielka Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych dla Miasta Głowna;
Aleksandra Guni -  muzyk,  dyrektor  Niepublicznej Szkoły Muzycznej w Głownie;
Kamil Maśliński - samodzielne Stanowisko d/s Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia w Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Zgierzu;

Dariusz Mroczkowski –  młodszy aspirant Zespołu ds. Nieletnich Powiatowa Komenda Policji w Zgierzu;

Adam Antczak, starszy kapitan - Powiatowa Państwowa Straż Pożarna w Zgierzu-Jednostka Ratownictwa Gaśniczego w Strykowie.
Szymon Adamczewski – artysta plastyk Miejskiego Ośrodka Kultury w Głownie

Grand Prix festiwalu i tytuł BEZPIECZNE DZIECIAKI otrzymała drużyna „Dino Band” z Przedszkola Miejskiego Nr:  89 w Łodzi

Pozostałe drużyny otrzymały tytuły BEZPIECZNE EKODZIECIAKI, a także  zostały dodatkowo wyróżnione różnymi tytułami.                                                                                   Placówki  reprezentujące  nasze miasto  nagrodzono tytułami:
Bezpieczne Ekodzieciaki i wyróżnienie „Eko dynamiczny oddział” – drużyna „Eko Wesołe Pająki” MP 1 
Bezpieczne Ekodzieciaki i wyróżnienie  „Eko przyjaciele wiosny” – drużyna „Eko Figielek” MP 2
Bezpieczne Ekodzieciaki i wyróżnienie „Eko bezpieczny patrol” – drużyna „Przedszkolny Patrol” MP 3
Bezpieczne Ekodzieciaki i wyróżnienie „Eko radosne zuchy” - drużyna „Tygryski” Niepubliczne Przedszkole Artystyczno-Językowe „Tygrysek” 
Bezpieczne Ekodzieciaki i wyróżnienie „Eko przepisowa drużyna” – drużyna „Oddział Przedszkolny” z „0” SP 3.

Po zakończeniu przesłuchań festiwalowych, w trakcie obrad jury, policjanci i strażacy przeprowadzili krótkie pogadanki z dziećmi na temat bezpieczeństwa oraz prezentowali ubiór i sprzęt  wykorzystywany w swojej pracy zawodowej.  Dzieci mogły obejrzeć bojowy wóz strażacki oraz radiowóz policyjny. Całą imprezę poprowadził  pedagog, animator - Rafał Mikołajewski  z Agencji EduArt w Łodzi . 
Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe statuetki, dyplomy, nagrody rzeczowe ufundowane przez Gminę Miasta Głowno ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów  Alkoholowych, gadżety promującego Rodzinną Re-Kreację w Głownie, gadżety Powiatowej Komendy Policji w Zgierzu oraz Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Zgierzu, gadżety Miejskiego Ośrodka Kultury w Głownie i Starostwa Powiatowego w Zgierzu.

Nauczycielom - opiekunom drużyn przygotowano podziękowania. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe medale, dyplomy, opaski odblaskowe i długopisy.  
Organizatorem imprezy był Miejski Ośrodek Kultury oraz Miejskie Przedszkola nr: 1, 2 i 3 w Głownie, które również przygotowały ciepły poczęstunek dla wszystkich uczestników festiwalu.
 

Obszerna fotogaleria z wydarzenia tutaj

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.