GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 13 września 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja
 • Kultura | 
 • 2017 | 
 • Festiwal "Kolej na kobiety" 2017 pod Patronatem Burmistrza Głowna - w poniedziałek i wtorek było aktywnie i tanecznie | 

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«wrzesień 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 dzień: 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  Organizatorem tej imprezy plenerowej jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku gromadzi ona na plenerowej scenie w Głownie blisko 400 muzyków. Festiwal łączy w sobie prezentację muzyczną z piknikiem. Uczestników konkursu ocenia profesjonalne jury złożone z wykształconych muzyków, kapelmistrzów i nauczycieli gry na instrumentach.
 • CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  W sąsiedztwie plaży i kąpieliska na zalewie Mrożyczka w Głownie funkcjonują boiska do piłki plażowej, z których chętnie korzystają miłośnicy tej dyscypliny sportowej. W roku 2012 Głowno włączone zostało do Projektu Plażówka. Od tej chwili kolejne edycje turnieju odbywają się również w ramach Projektu Plażówka.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.

Treść strony

Festiwal "Kolej na kobiety" pod Patronatem Burmistrza Głowna - w poniedziałek i wtorek było aktywnie, tanecznie i wielopokoleniowo

W Głownie obchodzimy nie tylko Dzień Kobiet, ale "Tydzień Kobiet", a wszystko za sprawą zorganizowanego przez Gminę Miasta Głowno, Festiwalu "Kolej na kobiety" 2017 pod Patronatem Burmistrza Głowna. 


Pierwsze dwa dni festiwalu upłynęły pod znakiem aktywności fizycznych i tańca.

W poniedziałek, 6 marca blisko 70 pań wzięło udział w bezpłatnych zajęciach i treningach, które w ramach współpracy z Gminą Miasta Głowna odbyły się w Klubie Fit and Jump Głowno. Były to zajęcia salsy solo z instruktorką Anną Rożniatą oraz treningi na trampolinach "Fit and Jump" z trenerką Sandrą Siutą. 

W drugim dniu festiwalu, 7 marca ponad 60 osób, w tym dwóch panów wzięło udział w Festiwalowym Maratonie Zumby, który odbył się w miejskiej hali sportowo-widowiskowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Głownie. Było tanecznie i wielopokoleniowo. Oprócz głownianek w zajęciach, które w ramach współpracy z Gminą Miasta Główno poprowadziła instruktorka Marta Kasińska wraz ze swymi koleżankami instruktorkami: Joanną Gałką - Walczykiwicz oraz Paulą Burchart, udział wzięły również mieszkanki Łowicza, Skierniewic i Zgierza.

Dziękujemy naszym partnerom, dziękujemy instruktorkom i trenerkom, dziękujemy wszystkim uczestniczkom i uczestnikom pierwszych dwóch festiwalowych wydarzeń. Zapraszamy do korzystania z kolejnych atrakcji, o których więcej w specjalnie przygotowanym festiwalowym "Rozkładzie jazdy". Informacje dotyczące naszych partnerów, sponsorów, jak również gości specjalnych na  http://kolejnakobiety.pl/.

Dziś, tj. w środę 8 marca zapraszamy na Plac Wolności, gdzie od 15.30 - happening pod hasłem "Kobiety! Ach, kobiety! Czym by bez nich był ten świat?" 

    W programie m.in.:

•    Prezentacja najbardziej oszczędnego auta w Polsce zbudowanego przez studentki Politechniki Łódzkiej z grupy Iron Warriors;

•    Wspólna zabawa taneczna z instruktorką salsy – Anna Rożniatą;

•    Pamiątkowe zdjęcia na festiwalowej ściance;

•    Wręczenie symbolicznych kwiatów dla uczestniczek happeningu;

•    Konkursy z nagrodami i upominkami ufundowanymi przez sponsorów festiwalu.

 

Godz. 18.00,  Miejska Biblioteka Publiczna w Głownie – ul. Kopernika 45 - Autorskie spotkanie z pisarką Anna Karpińską

Godz. 19.00, Warsztat Smaku Bistro w Głownie – ul. Kopernika 23/25 (lok. 13)

-  Flambirowanie czyli gotowanie w ogniu - przy zakupie dań z menu lokalu, flambirowanie na oczach klientek

Ponadto, w ciągu dnia (w godz. 12.00 - 21.00) darmowy deser powitalny dla każdej klientki odwiedzającej bistro. 

 

ZAPRASZAMY!

 

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.