GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 13 września 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja
 • Kultura | 
 • 2017 | 
 • Finał Festiwalu "Kolej na kobiety" 2017 pod Patronatem Burmistrza Głowna za nami | 

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«wrzesień 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 dzień: 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
 • GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  zimowy piknik w atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia z Mikołajem, Królową Śniegu, Elfami, a w roku 2013 - także z żywymi reniferami. Słowem - super rodzinna zabawa mimo chłodu!
 • MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku gromadzi blisko 400 zawodników w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  To impreza z długoletnią już tradycją. W roku 2015 odbędzie się jej dwunasta edycja. Co roku na trasie spływu nurtem rzeki Mrogi rywalizuje kilkudziesięciu śmiałków. Swą wytrzymałość i determinację testują na około 5-kilometrowej trasie spływu z Dmosina do Głowna. Uczestnicy spływu zmuszeni są miejscami do przenoszenia kajaków i pokonywania rozmaitych przeszkód.

Treść strony

Weekendowy finał Festiwalu "Kolej na kobiety" pod Patronatem Burmistrza Głowna

W miniony weekend odbyły się finałowe wydarzenia Festiwalu "Kolej na kobiety" 2017 pod Patronatem Burmistrza Głowna, organizatorem którego była Gmina Miasta Głowna oraz Pracownia M13 Michała Kmiecia przy współpracy MOK, MZK, SP2, Partnerów i Sponsorów.

W sobotę, 11 marca w godzinach od 13.00 do 17.00 na dworcu PKP w Głownie odbyły się mini targi „Promuj się lokalnie” połączone z atrakcjami dotyczącymi pielęgnacji urody „Beauty Express”. 
Podczas mini targów skorzystać można było z:
- bezpłatnych porad fryzjerskich i porad wizażystki z salonu Damian z Łodzi. Jego właściciel pochodzi z Głowna. Salon ufundował ponadto nagrody konkursowe w postaci zabiegu kosmetycznego i metamorfozy fryzjerskiej (strzyżenie, farbowanie, regeneracja włosów), a w niedzielę przygotował fryzury dla wszystkich modelek pokazów gali finałowej; 
- z wiosennych makijaży i malowania paznokci w wykonaniu grupy Oriflame, która to firma ufundowała również nagrody konkursowe w postaci kosmetyków i karnetów na metamorfozę;
- z bezpłatnego pomiaru składu masy ciała na specjalnej wadze oraz bezpłatnych porad dietetyk Marty Bartosik;
 - z bezpłatnych porad stylistki Agaty Krakowiak;
- z bezpłatnych porad na temat masażu i rehabilitacji oraz z bezpłatnego masażu karku oraz nauki automasażu, które zapewnił fizjoterapeuta Jakub Kosielski;
- z bezpłatnych warsztatów plastycznych, które poprowadziło Stowarzyszenie Niezapominajka (można było wykonać własnoręcznie kartkę wielkanocną lub inna kartkę okolicznościową);
- można było również bezpłatnie zrobić sobie zdjęcie w Fotobudce Libra Events. To była atrakcja sfinansowana przez firmę Italooptica, która nie tylko doradzała dobór właściwych szkieł okularowych, ale również ufundowała nagrodę w konkursie – bon o wartości 500 zł na zakup okularów;
- na mini targach zaprezentowała się również Drużyna Iron Warrios tworzona przez studentki i studentów Politechniki Łódzkiej, która zaprezentowała najbardziej oszczędne auto w Polsce, 
a także firma Kocham Szycie, która ufundowała karnety na uszycie bluzki. 
W targach udział wziął również Klub „Głowno w biegu”. Można było nie tylko obejrzeć zdjęcia dokumentujące udział członków klubu w imprezach biegowych na terenie całego kraju, ale również obejrzeć trofea – puchary i medale - zdobyte przez członków klubu, którzy zachęcali do wspólnego biegania i zapraszali na wspólny trening, który odbył się dzień później, w niedzielę, 12 marca na boisku Orlika przy SP3 w Głownie. 
Również w sobotę wieczorem w ramach festiwalu odbył się wieczór karaoke w Kawiarni Zakątek. Przez cały tydzień kawiarnia ta oferowała festiwalowy rabat na dania z menu, a Pizzeria Impresso – stworzyła nawet specjalną festiwalową pizzę. 

W niedzielę, 12 marca odbyła się gala finałowa Festiwalu ze specjalnie przygotowanymi na tę okazję pokazami mody – tradycyjnie już na dworcu PKP, który okazał się zbyt mały, by pomieścić wszystkich chętnych uczestników. W pokazie wystąpiły modelki, wśród których znalazły się mieszkanki Głowna i okolic, a nawet jedna mieszkanka Warszawy. 
W pokazach zaprezentowane zostały ubrania firm odzieżowych: Bergamo by Jolanta K, Fobya, Primo Fitness oraz KO-KA. Gościem specjalnym gali była uznana projektantka Angelika Józefczyk (na co dzień asystentka duetu Paprocki i Brzozowski) ze swą autorską kolekcją. Oprawę muzyczną finału wzbogacił łódzki zespół Billie Jean z Łodzi. Nie zabrakło również festiwalowego tortu, którym poczęstowano uczestników gali.  

W trakcie tygodniowego festiwalu panie miały także okazję wziąć udział w bezpłatnych warsztatach tematycznych z psychologami Izabelą Kobierecką i Agnieszką Ptasińską.

Dziękujemy wszystkim firmom, stowarzyszeniom i osobom zaangażowanym w stworzenie tego wyjątkowego tygodniowego wydarzenia.  

Dziękujemy: 

Producentom odzieży prezentowanej w pokazach mody:

BERGAMO FASHION by Jolanta K
KO-KA
FOBYA
PRIMO Fitness - Line

Partnerom i Sponsorom:
Zalotka - gabinet kosmetyczny Oliwia Gajda
DAMIAN Studio Urody z Łodzi
Pracownia Rozwoju Steps z Głowna
Herbaciarnia Zakątek
Pizzeria Impresso
Fit and Jump Klub Głowno
Dekores Salon Florystyczny
Warsztat Smaku
Fundacja Swoboda
Wiatrowy Sad
Aroma Projekt
ITALOOPTICA
Cukiernia Milczarek
Kocham Szycie 
Sala Zabaw Kinder Party Libra Events Głowno
Stowarzyszenie „Głowno w biegu”
Stowarzyszenie „Niezapominajka”
Grupa IRON WARRIOS Politechnika Łódzka
Oriflame
FM Group
Dietetyk Marta Bartosik
Fizjoterapeuta Jakub Kosielski- Mobilna Rehabilitacja i Masaż 
Stylistka Agata Krakowiak

Dziękujemy psychologom Izabeli Kobiereckiej oraz Agnieszce Ptasińskiej za serię bezpłatnych warsztatów motywacyjnych dla pań.

Dziękujemy Patrycji Mirowskiej

Dziękujemy naszym Patronom Medialnym:
TVP3 Łódź, 
Radio Victoria
iSZPILKI
IK Imperium Kobiet
Planeta Kobiet
Moda i Ja
ShowLife Food and Garden

Dziękujemy naszym gościom specjalnym: 
Emilii Kudrze – aktorce, piosenkarce
Angelice Józefczyk – projektantce mody

Michalinie Grzesiak - blogerce

DZIĘKUJEMY!

 

Fotogalerie:

sobota, 11 marca 2017 r. - Mini Targi "Promuj się lokalnie" ora zBeauty Express na dworcu PKP w Głownie

niedziela, 12 marca 2017 r. - Gala finałowa z pokazami mody na dworcu PKP w Głownie

jak również na: 

https://www.facebook.com/MiastoGlowno/

https://www.facebook.com/kolejnakobiety/

 

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.