GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 13 września 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«wrzesień 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 dzień: 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  W roku 2013 odbędzie się już VI edycja tej cenionej zwłaszcza przez seniorów imprezy. Patronuje jej Burmistrz Głowna, a rokrocznie przyciąga ona do Głowna zespoły wokalne, instrumentalno-wokalne, kapele ludowe, solistów, gawędziarzy, kabarety oraz inne formacje artystyczne tworzone przez seniorów z terenu całego Regionu Łódzkiego.
 • SIERPIEŃ – Święto Miasta
  SIERPIEŃ – Święto Miasta
  Obchody Święta Miasta. Od roku 2012 odbywają się w formule jednodniowej. Impreza ta łączy koncerty gwiazd muzycznych z piknikiem i atrakcjami dla całych rodzin. Impreza ta przyciąga rokrocznie nad głowieńską Mrożyczkę kilka tysięcy osób, wśród nich nie tylko mieszkańców Głowna i najbliższych okolic, ale także mieszkańców dalszych zakątków Regionu Łódzkiego i kraju.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku gromadzi blisko 400 zawodników w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat.

Treść strony

XVI Taneczne Wiktorie 2017

2 i 3 grudnia 2017r. w hali sportowo-widowiskowej przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Głownie odbyła się XVI edycja Ogólnopolskiego Przeglądu Zespołów Tanecznych i Solistów „Taneczne Wiktorie 2017”. Organizatorem tego wydarzenia był Miejski Ośrodek Kultury w Głownie, a patronat nadnim objęli tradycyjnie już - Burmistrz Głowna i Starosta Powiatu Zgierskiego.
Tegoroczna edycja konkursu przyciągnęła do Głowna zespoły taneczne i  tancerzy solistów m.in. z Bydgoszczy, Warszawy, Wrześni, Kutna, Łodzi, Strykowa, Skierniewic, Rąbienia, Legionowa czy Łodzi, Dmosina, Wiśniowej Góry, Zgierza, Radomska. Głowno reprezentowały solistki oraz  wszystkie grupy  zespołu  tanecznego GOLD.
Uczestników konkursu oceniali: Elżbieta Czeszejko/Wejherowo/ - zawodowa tancerka, instruktor i choreograf tańca, Jacek Suchiński /Malbork/ - tancerz, instruktor tańca hip hop, house, street dance, choreograf, animator kultury, twórca i organizator Europejskich Dni Tańca w Malborku, Sebastian Białobrzeski /Gdańsk/ - przewodniczący jury, tancerz, choreograf, pedagog tańca klasycznego, współczesnego, jazzowego, absolwent Państwowej Szkoły Baletowej w Gdańsku oraz Akademii Muzycznej w Warszawie.
W kategorii zespół swoje talenty zaprezentowało 67 grup tanecznych rywalizujących w kategoriach: taniec współczesny i nowoczesny oraz w kat. wiekowych: do lat 9 , 10-12 lat 13-16 lat oraz powyżej 16 lat.  Wystąpiło również ok. 120  tancerzy solistów. Pierwszego dnia konkursu odbyły się prezentacje  tańca współczesnego, natomiast drugi dzień upłynął  w rytmach  tańca nowoczesnego.
W kategorii tańca współczesnego w kategorii zespół do lat 9 jury przyznało równorzędne miejsca  pierwsze  grupom:  Kużnia II Art  Station  Skierniewice  oraz Pasja Kids Studio Tańca Pasja w Łodzi, drugie równorzędne miejsca otrzymały zespoły:  Gold 3 z Miejskiego Ośrodka Kultury w Głownie i Agat 7 z Ośrodka Kultury i Rekreacji w Strykowie, a trzecie również równorzędne wywalczyły zespoły DNA Dance Studio w Łodzi: DNA M 1   i DNA Maluchy.
W tej kategorii  przyznano cztery wyróżnienia, które odebrały zespoły: Gold 4 i  Gold 5 z Miejskiego Ośrodka Kultury w Głownie, GG Dance 2 z Uczniowskiego Klubu Sportowego GG Dance w Rąbieniu i  Agat 8 z Oś. Kultury i Rekreacji  w Strykowie.
W kategorii 10-12 lat przyznano ex aequo po dwa miejsca pierwsze, drugie i trzecie. Pierwsze otrzymały zespoły Agat 5 Ośr. Kultury i Rekreacji w Strykowie i Brax V Pałac Młodzieży w Bydgoszczy, drugie miejsca przypadły zespołom Stop And Go  Studio Tańca i Akrobatyki Warszawa oraz DNA Crazy – DNA Dance Studio Łódź a trzecie Kuźni Art. Station Skierniewice i Pasji Junior Studio Tańca Pasja Łódź. W tej kategorii jurorzy przyznali cztery  wyróżnienia dla zespołów: Gold 2 z Miejskiego Ośrodka Kultury w Głownie, Agat 6  z OKiR  Stryków oraz DNA PIK POK i DNA  Sweet z DNA Dance Studio Łódź.
W kategorii wiekowej 13 – 16 lat również przyznano po dwa miejsca na podium. Najlepszymi formacjami okazały się  Brax IV  z Pałacu Młodzieży z Bydgoszczy i Agat 3 z OKiR Stryków, drugie miejsca  odebrały NSB Szkoła Sztuki Tańca Art. Station Skierniewice  i Wena II Łaski Dom Kultury a trzecie  Gold 1 z MOK Głowno i DNA Miks z DNA Dance Studio Łódź.  Wyróżnieniami nagrodzono  zespoły Agat 4 Stryków i Wenę z Łasku.

W najstarszej kategorii wiekowej - powyżej lat  16  najlepszym zespołem okazał się Agat 1 Stryków, drugie miejsce zajął zespół Mirage z Pałacu Młodzieży w Warszawie a trzecie Brax III z Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy. Wyróżnienia odebrały  teatry tańca : Teatr Tańca ONE – Studio Tańca Pasja Łódź i Teatr Tańca Impuls z Zespołu Placówek Wychowania Pozaszkolnego w Sieradzu.
Wśród solistów  tańczących taniec współczesny najlepszą tancerką  w kategorii do lat 9 okazała się  Lena Klimczak z DNA Łódź, drugie miejsce zajęła Zosia Stolarczyk z Pasji Łódź a trzecie Zuzia Prośniak z MOK Głowno. Wyróżnieniami uhonorowano : Nikolę Szczechowską i Leosię Trauth z MOK Głowno oraz Polę Miturę z Uczniowskiego Klubu Sportowego Rąbień.
W kat 10-12 lat jurorzy przyznali pierwsze miejsce Juli Biernackiej z Dance Busters Studio w Łodzi , drugie Zuzi Sałydze z Pasji Łódź a trzecie Małgosi Jakóbiec z OKiR Stryków. Jurorzy w tej kategorii przyznali aż 5 wyróżnień a otrzymali je: Inez Sarna z NSB Art. Station Skierniewice ,Natalia Mirys i Maria Pakuła z OKiR Stryków, Julia Zdzienicka i Kacper Gąsiorowski z DNA Łódź.                               
W kat. 13-16 lat  jurorzy przyznali 6 miejsc i  6 wyróżnień, a otrzymali  je: pierwsze miejsce Wiktoria Piłat z NSB Skierniewice, Karolina Różycka z Pasji Łódź, drugie Łukasz Fidos  z Dance Busters Studio Łódź i Laura Krzywańska z OKiR Stryków a trzecie Marta Błaszczyk z Egurrola Dance Studio Łódź i Wiktoria Hasan z DNA Studio Łódź. Natomiast wyróżnienia odebrały: Zosia Piestrzeniewicz z OKiR Stryków, Julia Mazur ze Stop And Go Warszawa , Anna Libera i Olga Aleksandrowicz z NSB Art. Station Skierniewice oraz Zosia Niewrzędowska z DK Kolorowa Warszawa i Aleksandra Grabowicz z Egurrola Dance Studio Łódź. 
W kat. powyżej 16 lat – pierwsze i drugie  miejsca otrzymały tancerki ze Strykowa, pierwsze Maria Szczerbiak a drugie Joanna Krysiak, natomiast trzecie miejsce Wiktoria Pawlicka z Egurrola Studio Dance Łódź.
Wyróżnieniami w tej kategorii nagrodzono Annę Ornatowską ze Studia Tańca Pasja Łódź, Dominikę Michalak i Klaudię Pietrzak z Egurrola Dance Studio Łódź oraz Zuzię Milczarską z OKiR Stryków. Podczas pierwszego dnia jurorzy wybrali również dwie „Osobowości taneczne” i dwóch „Najlepszych choreografów”. 

W kat. do lat 12 „Osobowością taneczną” została Weronika Czyżewska z Bydgoszczy, „Najlepszym choreografem” okazała się Agnieszka Waszkiewicz, trenująca zespoły Agat i Gold. W kat. od lat 13  Osobowość taneczna przypadła Laurze Krzywańskiej ze Strykowa a tytuł „Najlepszego choreografa” odebrała Beata Rewolińska z Bydgoszczy.
Przewodniczący jury Sebastian Białobrzeski przywiózł niespodziankę dla tancerek, które otrzymały tytuł osobowości tanecznych w kategorii tańca współczesnego - składaną podłogę baletową  do użytku domowego ufundowaną przez firmę z Gdańska. Otrzymany prezent sprawił wiele radości- tancerki i ich choreografki nie kryły wzruszenia. 


Niedziela, 3 grudnia 2017 upłynęła pod znakiem prezentacji zespołowych i solowych  w  tańcu nowoczesnym. W kategorii zespół jurorzy przyznali miejsca wg kategorii wiekowych: 
w kat. do lat 9  -pierwsze miejsce Kużnia II Art. Station Skierniewice, drugie miejsce  grupie Happy Feet Studio Tańca Alibi z Kutna a trzecie Crazy Kids z Akademii Tańca i Sportu Mass-Team” Radomsko. Wyróżnieniami  uhonorowano: Stop And Go Warszawa i S’Crew  Bang „S” Artists  Wola Czarnyska.
W kat. 10-12 lat pierwsze miejsca przyznano dla dwóch grup, otrzymały je zespół Fair Play Kutno  i DNA Smile – DNA Dance Studio Łódź. Drugie miejsce przypadło S’Crew Fun z Woli Czarnyskiej a trzecie Ancymonom z Brothers  Dance Studio  Legionowo. Pięć wyróżnień wręczono: DNA Kids z DNA Łowicz, Debeściakom z Akademii Tańca i Sportu w Radomsku, Dance Crew Disco Bydgoszcz, Mini Fleksowi Studio Tańca M. Wójcik  Grodzisk Mazowiecki oraz Kuźni Art Station Skierniewice.
W kat.13-16 lat  jurorzy przyznali dwa pierwsze miejsca zespołom: Flex  Studio Tańca M. Wójcik Grodzisk Maz. i Alibi Studio Tańca Kutno, drugie miejsce otrzymał zespół DNA Junior Łódż a trzeciego nie przyznano.
Wyróżnienia odebrały grupy : Dance Crew- Dance Crew   Bydgoszcz i TG Dance Akademia Tańca i Sportu „Mass-Team” Radomsko.
Jurorzy w kat. powyżej lat 16 przyznali cztery miejsca na podium i jedno wyróżnienie. Miejsce pierwsze otrzymała  grupa K2 Kadra „Sem” Zgierz, drugie miejsce DNA  Squad Łódź  i dwa trzecie miejsca odebrały grupy DS. Raz Młodzieżowy Dom Kultury Pabianice oraz S’Crew Passion Wola Czarnyska. Wyróżnieniem nagrodzono zespół Puls z Wrzesińskiego Ośrodka Kultury.
Wśród solistów tańczących taniec nowoczesny nagrodzono tancerzy:
w kat. do  9 lat  nagrody  wywalczyli tancerze z DNA Łódź , i tak pierwsze miejsce otrzymał Karol Siech, drugie  Zuzia Jastrzębska a trzecie  Hania Kotala.
Wyróżnienia  przyznano: Marcelinie Majek z Dance Crew Bydgoszcz i Oli Pawełczyk z DNA Łódź.
W kat. 10-12 lat dwa   pierwsze miejsca otrzymali Gracjan Woch z DNA Łódż i Małgorzata  Majek z Dance Crew Bydgoszcz, drugie dwa miejsca wręczono Zuzi Szajnowskiej z DNA Łódź i Natalii Miklas z Dance Crew Bydgoszcz a  trzecie dwa odebrali  Grzegorz Raj z DNA Łódź i Alicja Lewandowska z Dance Crew Bydgoszcz. Wyróżnieniami nagrodzono w tej kategorii  6 tancerek: Karolinę Iwaniuk, Oliwię Czerską, Maję Ban i Zuzię Ciszewską – wszystkie z DNA Łódź oraz Amelię Gawlik z Dance Crew Bydgoszcz.
W kat.13-16 lat również  wręczono po dwa miejsca  pierwsze, drugie i trzecie. Najlepiej zatańczyli  Wiktoria Polasik z Dance Crew Bydgoszcz i Michał Rudkowski z Art. Station Skierniewice, drugie miejsca otrzymały Monika Król z Dance Crew Bydgoszcz i Julia Feliniak z Szadku a trzecie wywalczyły  Julia Brzustowicz z Dance Crew  Bydgoszcz i Marlena Wosik z ZSS Dmosin. Wyróżnienia przypadły Antoninie Wróblewskiej z „S” Artists Wola Czarnyska i Darii Szubie z DNA Łódź.
W kat. powyżej lat 16 nagrodzono jedną tancerkę i dwóch tancerzy. Pierwsze miejsce otrzymał Dawid Kocięba DNA Łódź ,drugie  Julita Serafińska z „S” Artists Wola Czarnyska  a trzecie  Adam Raj DNA Łódź.   W tej kategorii wyróżniono trzy tancerki: Magdalenę Kowalewską i Magdalenę Gajewską – obie z DNA Łódź oraz Dominikę Balewską z Dance Crew Bydgoszcz.
Drugiego dnia zmagań tanecznych  w  kat do lat 12 „Osobowością taneczną” została Amelia Fok z Art. . Station  Skierniewice a „Najlepszym choreografem”  okazał się  Dominik Radczak z DNA Łódź.
W kat. od lat 13  "Osobowość taneczna" przypadła Julia Wieczorek z Pulsu Września a tytuł „Najlepszego choreografa” odebrała Magdalena Wójcik ze Studia Tańca Grodzisk Mazowiecki.  W kategorii zespół miejsca I, II i III oraz wyróżnienia poza  trzema wyróżnieniami przyznanymi przez jurorów dodatkowo w kat.13-16 i powyżej 16 lat w tańcu nowoczesnym premiowane były statuetkami. Wszystkie zespoły otrzymały dyplomy oraz pamiątkowe kalendarze promujące Rodzinną Re-kreację w Głownie, zaś instruktorzy/choreografowie - podziękowania. Najlepsi choreografowie i osobowości taneczne oprócz statuetek otrzymali też materiały promocyjne  Powiatu Zgierskiego oraz Wieści z Głowna i Strykowa.
Nagrodzeni i wyróżnieni soliści otrzymali pamiątkowe medale, a wszyscy pamiątkowe dyplomy.

Wśród najmłodszych tancerzy najbardziej wyróżnił się B Boy Czarek 5 –letni tancerz z zespołu Dance Crew ze Szkoły Tańca Dance Crew Bydgoszcz występującego w kat.13-16 lat. 
Patronat medialny nad XVI edycją „Tanecznych Wiktorii” objęli: TVP 3 Łódź, Wieści z Głowna i Strykowa-Nowy Łowiczanin oraz Radio Victoria.
MOK Głowno dziękuje za współpracę w organizacji XVI edycji „Tanecznych Wiktorii” Burmistrzowi Głowna, Staroście Zgierskiemu, Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2, Miejskiemu Zakładowi Komunalnemu oraz Firmie Alles  w Głownie.

Autor: MOK Głowno

OBSZERNA FOTOGALERIA

oraz tutaj

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.