GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 13 września 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja
 • 2017 | 
 • Do połowy roku Miasto Głowno pozyskało ponad 2,6 mln dotacji zewnętrznych | 

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«wrzesień 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 dzień: 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  To impreza z długoletnią już tradycją. W roku 2015 odbędzie się jej dwunasta edycja. Co roku na trasie spływu nurtem rzeki Mrogi rywalizuje kilkudziesięciu śmiałków. Swą wytrzymałość i determinację testują na około 5-kilometrowej trasie spływu z Dmosina do Głowna. Uczestnicy spływu zmuszeni są miejscami do przenoszenia kajaków i pokonywania rozmaitych przeszkód.
 • WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  W roku 2013 odbędzie się już VI edycja tej cenionej zwłaszcza przez seniorów imprezy. Patronuje jej Burmistrz Głowna, a rokrocznie przyciąga ona do Głowna zespoły wokalne, instrumentalno-wokalne, kapele ludowe, solistów, gawędziarzy, kabarety oraz inne formacje artystyczne tworzone przez seniorów z terenu całego Regionu Łódzkiego.
 • CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  W sąsiedztwie plaży i kąpieliska na zalewie Mrożyczka w Głownie funkcjonują boiska do piłki plażowej, z których chętnie korzystają miłośnicy tej dyscypliny sportowej. W roku 2012 Głowno włączone zostało do Projektu Plażówka. Od tej chwili kolejne edycje turnieju odbywają się również w ramach Projektu Plażówka.
 • GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  zimowy piknik w atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia z Mikołajem, Królową Śniegu, Elfami, a w roku 2013 - także z żywymi reniferami. Słowem - super rodzinna zabawa mimo chłodu!

Treść strony

Do połowy roku Miasto Głowno pozyskało ponad 2,6 mln zł dotacji zewnętrznych

Dotacja  z WFOŚiGW  na remont jazu na Hucie Józefów już pewna


Sukcesem zakończyły się wielomiesięczne starania Burmistrza Głowna oraz pracowników Urzędu Miejskiego w Głownie w zakresie dofinansowania remontu jazu na Hucie Józefów.  

26 czerwca 2017 r. Burmistrz Głowna otrzymał z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi pisemne potwierdzenie  decyzji  Zarządu WFOŚiGW w Łodzi o przyznaniu Gminie Miasta Głowno 685 tys.196  zł dofinansowania na „Remont budowli piętrzącej na zbiorniku Huta Józefów na rzece Mrodze w Głownie”. To długo wyczekiwana dobra wiadomość i bezsprzeczny sukces. 
Proces pozyskiwania dofinansowania  z WFOŚiGW poprzedziły zlecone przez Gminę Miasta Głowno  konieczne ekspertyzy istniejącej konstrukcji jazu oraz prace projektowe.
Jaz wizualnie zachowa swą obecną formę, ale zmieni się to co najważniejsze tj. mechanizm regulowania stanu i piętrzenia wody - co ma ogromne znaczenie m.in. bieżącego monitorowania poziomu wody w zbiornikach na rzece Mrodze oraz w sytuacjach zagrożenia powodziowego. Nie będzie już konieczności wykorzystywania ciężkiego sprzętu do podnoszenia i opuszczania zastawek. 
Zwiększy się również bezpieczeństwo i komfort osób korzystających z jazu, jako skrótu pomiędzy ul. Kopernika a ul. Sikorskiego. Z uwagi na fatalny stan  nawierzchni jazu, jak i zły stan jego konstrukcji, był on całkowicie wyłączony z ruchu. Po remoncie będą mogli z niego bezpiecznie korzystać zarówno piesi, jak i rowerzyści. Nie będzie na nim natomiast ruchu samochodowego.  
Na początku lipca zostanie ogłoszony przetarg na wykonawcę remontu jazu. Po jego wyłonieniu prace mogłyby rozpocząć się na przełomie sierpnia i września. Wkrótce odbędą się rozmowy z wędkarzami w tej sprawie.  Urząd Miejski w Głownie ma już wstępną opinię PZW, iż prace prowadzone w tym terminie nie zagrożą gospodarce rybackiej.  Zakończenie remontu ma nastąpić w roku 2017. 


 
Blisko 700 tys. zł dotacji na ograniczanie niskiej emisji w Głownie


We wtorek, 27 czerwca 2017 r. Burmistrz Głowna Grzegorz Janeczek otrzymał pisemne potwierdzenie decyzji  Zarządu WFOŚiGW w Łodzi o przyznaniu Gminie Miasta Głowno 699.626  zł dofinansowania w formie dotacji na realizację zadania p.n. Likwidacja źródeł niskiej emisji w ramach Programu Ograniczania Źródeł Niskiej Emisji WFOŚiGW w Łodzi, w Gminie Miasta Głowno.  
To bardzo dobra wiadomość, bo zainteresowanie mieszkańców Głowna wymianą źródeł ciepła na ekologiczne jest duże. Dali temu wyraz w roku 2015 i 2016 m.in. składając wnioski do programu KAWKA, z którego realizacji ostatecznie Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w 2016 r. się wycofał.  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi opracował alternatywny program z zakresu poprawy jakości powietrza poprzez likwidację źródeł niskiej emisji, którego ostatecznymi beneficjentami są osoby fizyczne. Program ten będzie realizowany poprzez jednostki samorządu terytorialnego. Beneficjentami dotacji pozyskanej przez Gminę Miasta Głowno są mieszkańcy Głowna, którzy ponownie (po wycofaniu programu KAWKA) złożyli stosowne wnioski. Ich realizacja odbędzie się w roku 2017 i 2018. 


 
Prawie 250 tys. zł dotacji na budowę ul. Tuwima


26 czerwca 2017 r. podpisaniem stosownej umowy sfinalizowane zostały starania Gminy Miasta Głowno w zakresie pozyskania blisko 250 tys. zł dofinansowania w ramach Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych (FOGR) modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych – w tym przypadku na budowę ul. Tuwima. 
14 czerwca 2017 r. został ogłoszony przetarg na wykonawcę tego zadania. Otwarcie ofert przetargowych zaplanowano na 27 czerwca 2017 r. Po wyłonieniu wykonawcy, inwestycja ma szansę zrealizowania do końca wakacji. Budowa ul. Tuwima, to kolejna po zrealizowanej w poprzednich latach – budowie ul. Polnej i ul. Św. Barbary – inwestycja drogowa w tym rejonie miasta. Przypomnijmy, że na ul. Broniewskiego pod koniec ubiegłego zainstalowane zostało oświetlenie. 


Ponad milion zewnętrznych dotacji na adaptację Pałacu Jabłońskich
na Środowiskowy Dom Samopomocy


Efektem wielomiesięcznych starań Gminy Miasta Głowno reprezentowanej przez Burmistrza Grzegorza Janeczka jest pozyskanie ponad 1 mln zł dofinansowania na Adaptację nieruchomości położonej przy ul. Łowickiej 74 na potrzeby Środowiskowego Domu Samopomocy w Głownie.

350 tys. zł z tej puli to dotacja z PFRON, zaś 700 tys. zł – to dotacja rządowa. Z uwagi na to, iż nie udało się wyłonić wykonawcy tego zadania w drodze ogłoszonego przetargu (nikt nie złożył oferty), obecnie trwają negocjacje w trybie zamówienia z wolnej ręki (zgodnie z Art. 67 ust.1 pkt. 4 ustawy Prawo Zamówień Publicznych). Termin realizacji tego zadania – do grudnia 2017. 


 
 A ponadto: 


Ponad milion unijnej dotacji na „Zagospodarowanie terenów rekreacyjnych nad zalewem Mrożyczka”


Przypomnijmy jednocześnie, że Gmina Miasta Głowno jest w trakcie realizacji projektu unijnego „Zagospodarowanie terenów rekreacyjnych nad zalewem Mrożyczka” Poddziałanie VI.2.1 Rozwój gospodarki turystycznej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.
Całkowita wartość tego projektu wynosi 1.539.757,97 zł. Wartość maksymalnego dofinansowania UE wynosi 1.048.760,39 zł. Szczegóły dotyczące realizacji wszystkich zadań wchodzących  w skład projektu na https://www.glowno.pl/2875,zagospodarowanie-terenow-rekreacyjnych-nad-zalewem-mrozyczka.html

 

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.