GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 13 września 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja
 • 2017 | 
 • Miejsko - Powiatowe Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Głownie | 

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«wrzesień 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 dzień: 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku gromadzi blisko 400 zawodników w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat.
 • WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  W roku 2013 odbędzie się już VI edycja tej cenionej zwłaszcza przez seniorów imprezy. Patronuje jej Burmistrz Głowna, a rokrocznie przyciąga ona do Głowna zespoły wokalne, instrumentalno-wokalne, kapele ludowe, solistów, gawędziarzy, kabarety oraz inne formacje artystyczne tworzone przez seniorów z terenu całego Regionu Łódzkiego.

Treść strony

Miejsko-Powiatowe Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Głownie

Przedstawiciele władz Miasta Głowna, Powiatu Zgierskiego oraz miast i gmin tworzących Powiat Zgierski, Poseł na Sejm RP Artur Dunin, przedstawiciele miejskich i powiatowych instytucji, placówek oświatowych, służb, organizacji, związków kombatanckich, związków zawodowych, partii politycznych, klubów sportowych oraz zakładów pracy wzięli udział 11 listopada 2017 r. w Miejsko-Powiatowych obchodach Narodowego Święta Niepodległości w Głownie.

Uroczystościom towarzyszyła zmienna aura – ze słońcem, deszczem i wiatrem na przemian. Na szczęście podczas plenerowych jej części niebo nad Głownem było słoneczne. 
Tegoroczne obchody rozpoczęły się nieco inaczej niż w latach ubiegłych – w Szkole Podstawowej nr 1 im. Józefa Piłsudskiego od programu artystycznego, który wprowadził ich uczestników w atmosferę tego wyjątkowego, radosnego święta. Program artystyczny przygotowany został wspólnymi siłami głowieńskich placówek oświatowych: szkół podstawowych nr 1, 2 i 3 oraz Gimnazjum Miejskiego. Było radosne, wspólne śpiewanie pieśni legionowych, było też wzruszająco i nostalgicznie. Młodzi artyści i ich nauczyciele dostarczyli swymi prezentacjami wspaniałych emocji. 
Po zakończeniu tej części obchodów, połączeni kilkudziesięciometrową biało-czerwoną flagą, ich uczestnicy w asyście orkiestry dętej OSP Głowno oraz pocztów sztandarowych przemaszerowali na Mszę Św.  do Kościoła p.w. Św. Jakuba.
Po mszy Burmistrz Głowna Grzegorz Janeczek wspólnie ze Starostą Powiatu Zgierskiego  złożyli wiązanki kwiatów pod tablicami pamięci umieszczonymi na elewacjach kościoła. Następnie uczestnicy uroczystości poprowadzeni zostali przez orkiestrę dętą OSP Głowno w kierunku Placu Wolności. Po drodze zatrzymali się przy Parku im. Armii Krajowej, gdzie wiązanki kwiatów złożyli: Burmistrz Głowna Grzegorz Janeczek z Przewodniczącą Rady Miejskiej Magdaleną Szajder oraz Starosta Zgierski  Bogdan Jarota z Członkiem Zarządu Powiatu Wojciechem Brzeskim. Wiązanki kwiatów złożyła tu także część delegacji. 
W dalszej kolejności uczestnicy narodowego święta przemaszerowali na Plac Wolności, pod Dąb Wolności posadzony przez mieszkańców Głowna w 10. rocznicę odzyskania niepodległości. Fakt ten upamiętnia obelisk, pod którym po okolicznościowych przemówieniach Burmistrza Głowna oraz Starosty Zgierskiego również złożone zostały kwiaty. Oprawę muzyczną święta zapewniła Orkiestra Dęta OSP Głowno oraz MOK Głowno. Tę część obchodów wzbogaciła inscenizacja w wykonaniu Teatru Eureka z Zespołu Szkół Licealno-Gimnazjalnych w Głownie, nawiązująca m.in. do wydarzenia, jakim było upamiętnienie przez mieszkańców Głowna 10. rocznicy odzyskania niepodległości przez posadzenie dębu na Placu Wolności. 
Uroczystość zakończyła się wypuszczeniem w niebo 99 białych i czerwonych balonów symbolizujących 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. 

Po uroczystości Burmistrz Głowna i Starosta Zgierski udali się na cmentarz, gdzie złożyli wiązanki kwiatów na mogiłach tych, którzy w walce o wolność i niepodległość naszego kraju stracili życie. 

OBSZERNA FOTOGALERIA


Gospodarze tegorocznych Miejsko - Powiatowych obchodów
Narodowego Święta Niepodległości 
Burmistrz Głowna Grzegorz Janeczek oraz Starosta Zgierski Bogdan Jarota serdecznie dziękują


• Dyrekcjom, nauczycielom i uczniom:
Szkoły Podstawowej nr 1 w Głownie, 
Szkoły Podstawowej nr 2 w Głownie, 
Szkoły Podstawowej nr 3 w Głownie, 
Gimnazjum Miejskiego w Głownie 
Zespołu Szkół Licealno-Gimnazjalnych w Głownie 
za przygotowanie i wykonanie oprawy artystycznej naszego święta; 

• Proboszczowi Parafii Św. Jakuba,

• Orkiestrze Dętej OSP Głowno,

• Dyrekcji i pracownikom MOK Głowno,

• Kierownictwu, pracownikom i podopiecznym Środowiskowego Domu Samopomocy w Głownie (m.in. za przygotowanie kotylionów),

• Dyrekcji i pracownikom MZK Głowno,

• Pracownikom Urzędu Miejskiego w Głownie i Starostwa Powiatowego w Zgierzu, 

• Funkcjonariuszom Policji zabezpieczającym trasę przemarszu uczestników uroczystości

oraz wszystkim pozostałym osobom zaangażowanym w organizację tegorocznych obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Głownie.

Burmistrz Głowna i Starosta Zgierski dziękują: pocztom sztandarowym, delegacjom instytucji, placówek oświatowych, służb, organizacji, stowarzyszeń, związków kombatanckich, związków zawodowych, partii politycznych, klubów sportowych, zakładów pracy oraz mieszkańcom Głowna i Powiatu Zgierskiego, którzy ten szczególny dzień zechcieli świętować z nami właśnie w Głownie. 

DZIĘKUJEMY
 

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.