GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 13 września 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja
 • Samorząd | 
 • 2019 | 
 • Nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Głownie | 

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«wrzesień 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 dzień: 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  Organizatorem tej imprezy plenerowej jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku gromadzi ona na plenerowej scenie w Głownie blisko 400 muzyków. Festiwal łączy w sobie prezentację muzyczną z piknikiem. Uczestników konkursu ocenia profesjonalne jury złożone z wykształconych muzyków, kapelmistrzów i nauczycieli gry na instrumentach.
 • CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  W sąsiedztwie plaży i kąpieliska na zalewie Mrożyczka w Głownie funkcjonują boiska do piłki plażowej, z których chętnie korzystają miłośnicy tej dyscypliny sportowej. W roku 2012 Głowno włączone zostało do Projektu Plażówka. Od tej chwili kolejne edycje turnieju odbywają się również w ramach Projektu Plażówka.
 • SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  W okresie wakacji w Głownie na terenie rekreacyjnym nad głowieńskim zalewem Mrożyczka (przy ul. Zgierskiej i Swoboda) odbywa się wiele plenerowych imprez weekendowych. W roku 2015 będą to tematyczne pikniki rodzinne w ramach Kreatywnego Lata Rodzinnego w Głownie.
 • PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  To prawdziwe święto tańca. Jego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Imprezie patronuje Burmistrz Głowna, a odbywa się ona w Hali Sportowo-Widowiskowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Głownie. Ostatnia edycja przyciągnęła ponad 700 tancerzy z całej Polski.

Treść strony

Nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Głownie

Intencyjną uchwałę, przybliżającą budowę w Głownie mieszkań komunalnych przyjęli radni podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej. W porządku obrad znalazło się ponadto przyjęcie programu współpracy z organizacjami pozarządowymi, który umożliwi ogłoszenie nowego konkursu na realizację zadań publicznych przez te podmioty, a także przyjęcie zmian w budżecie Głowna, dzięki którym miasto m.in. dofinansuje w kwocie 200 tys. zł zakup wozu strażackiego dla Ochotniczej Straży Pożarnej. 

W pierwszej kolejności radni przyjęli nowelizację „Programu współpracy Gminy Miasta Głowno z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2019”. Dzięki wcześniejszemu zwiększeniu kwoty dotacji dla organizacji pozarządowych o 25 tys. zł  zostanie ogłoszony nowy konkurs na realizację zadań publicznych przez podmioty z tzw. „trzeciego sektora”. O środki te będzie mógł się ubiegać m.in. klub Iskra Głowno. Nowy program poprzedzony był konsultacjami z organizacjami pozarządowymi, w czasie których nie zgłoszono do niego żadnych uwag.

Kolejnym punktem w porządku obrad były zmiany w budżecie miasta Głowna na 2019 rok. Niemal 40 tys. zł Samorząd Miasta Głowna przekazał na dofinansowanie projektu współfinansowanego ze środków EFS w ramach RPO WŁ na lata 2014-2020 „Centrum Usług Środowiskowych w Powiecie Zgierskim”, który będzie realizowany w partnerstwie z głowieńskim MOPS. O 15 tys. zł zwiększono też wydatki na termomodernizację budynków użyteczności publicznej w Głownie, co ma związek z remontem elewacji Hali Widowiskowo-Sportowej. Najwięcej – 200 tys. zł miasto przekazało na dofinansowanie zakupu średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego na rzecz OSP w Głownie. Zakup wozu będzie finansowany również ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi a także funduszów Krajowego Systemu Ratowniczo- Gaśniczego.

Po krótkiej dyskusji radni jednogłośnie przyjęli także uchwałę w sprawie ustalenia zaleceń i kierunków działania dla Burmistrza Głowna dotyczących wdrożenia procedur zmierzających do rozwoju gminnego budownictwa mieszkaniowego. Uchwała ta, to spełnienie kolejnego wymogu formalnego, przybliżającego rozpoczęcie budowy bloku z mieszkaniami komunalnymi w Głownie. Miasto spełniło już wszystkie warunki rządowego programu „Mieszkanie Plus”, w ramach którego w Głownie przy ul. Łódzkiej 7 ma powstać blok z 45 mieszkaniami na wynajem. W związku z przyjętą przez stronę rządową zmianą modelu finansowania inwestycji w ramach programu budowy mieszkań, ich finansowanie odbywać się będzie w trybie Partnerstwa Publiczno-Prywatnego (PPP). Oznacza to, że gmina (partner publiczny) przeznacza na inwestycję grunt, na którym Polski Fundusz Rozwoju Nieruchomości SA (potencjalny partner prywatny) sfinansuje i wybuduje budynek i będzie go utrzymywał przez okres trwania umowy PPP (do 30 lat). Miasto zaś przez ten okres będzie wnosić zaliczki na wykup lokali, czy też opłacać czynsz. Uzasadniając projekt uchwały burmistrz Głowna Grzegorz Janeczek podkreślał, że najważniejszą kwestią jest rozwiązanie w Głownie problemu mieszkaniowego i należy skorzystać z możliwości, jakie daje formuła programu „Mieszkanie Plus”. Burmistrz przypomniał ponadto, że wśród mieszkańców mieszkań komunalnych była przeprowadzona specjalna ankieta, której wyniki świadczą o dużym zainteresowaniu możliwością przeprowadzenia się lokatorów budynków miejskich do nowego bloku komunalnego.

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.