GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 13 września 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja
  • Kultura | 
  • 2018 | 
  • Lokomotywą po wiedzę - realizacja projektu w Głownie | 

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«wrzesień 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 dzień: 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
  • WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR  JESIENI”
    WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
    W roku 2013 odbędzie się już VI edycja tej cenionej zwłaszcza przez seniorów imprezy. Patronuje jej Burmistrz Głowna, a rokrocznie przyciąga ona do Głowna zespoły wokalne, instrumentalno-wokalne, kapele ludowe, solistów, gawędziarzy, kabarety oraz inne formacje artystyczne tworzone przez seniorów z terenu całego Regionu Łódzkiego.
  • GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
    GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
    zimowy piknik w atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia z Mikołajem, Królową Śniegu, Elfami, a w roku 2013 - także z żywymi reniferami. Słowem - super rodzinna zabawa mimo chłodu!
  • CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
    CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
    W sąsiedztwie plaży i kąpieliska na zalewie Mrożyczka w Głownie funkcjonują boiska do piłki plażowej, z których chętnie korzystają miłośnicy tej dyscypliny sportowej. W roku 2012 Głowno włączone zostało do Projektu Plażówka. Od tej chwili kolejne edycje turnieju odbywają się również w ramach Projektu Plażówka.
  • SIERPIEŃ – Święto Miasta
    SIERPIEŃ – Święto Miasta
    Obchody Święta Miasta. Od roku 2012 odbywają się w formule jednodniowej. Impreza ta łączy koncerty gwiazd muzycznych z piknikiem i atrakcjami dla całych rodzin. Impreza ta przyciąga rokrocznie nad głowieńską Mrożyczkę kilka tysięcy osób, wśród nich nie tylko mieszkańców Głowna i najbliższych okolic, ale także mieszkańców dalszych zakątków Regionu Łódzkiego i kraju.
  • MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
    MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
    Organizatorem tej imprezy plenerowej jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku gromadzi ona na plenerowej scenie w Głownie blisko 400 muzyków. Festiwal łączy w sobie prezentację muzyczną z piknikiem. Uczestników konkursu ocenia profesjonalne jury złożone z wykształconych muzyków, kapelmistrzów i nauczycieli gry na instrumentach.

Treść strony

"Lokomotywą po wiedzę" - edycja Wiosna 2018 w Głownie

Miasto Głowno zakwalifikowane zostało do uczestnictwa w projekcie ekologiczno-artystycznym dla dzieci z województwa łódzkiego „Lokomotywą po wiedzę – edycja wiosna 2018". Tym samym znalazło się wśród 21 miast i gmin z terenu województwa łódzkiego, w których porjekt bedzie realizowany. 25 stycznia 2018 r. w Łódzkim Domu Kultury odbyła się jego uroczysta inauguracja. W Głownie projekt będzie realizowany wspólnie przez Miejski Ośrodek Kultury oraz Szkołę Podstawową Nr 3.

Projekt jest objęty patronatem honorowym Marszałka Województwa Łódzkiego Witolda Stępnia, a jego realizacja w Głownie potrwa od 12.02.2018 r. do 14.05.2018 r.                        Na stycznowej inauguracji projektu oprócz kierownictwa MOK i SP3 gościła (jako jedyna reprezentacja uczniów) 20-osobowa grupa młodzieżyz klas IV i V - adresaci  projektu, która już wtedy rozpoczęła warsztatowe działania ekologiczno-artystyczne. Pod okiem twórczyni Julity Pierzchały  młodzież  wykonała z resztek tkanin i odpadów LALKI-MOTANKI. Zarówno Marszałek Witold Stępień jak i Dyrektor ŁDK Jacek Sokalski  wspierali uczestników podczas  pracy, a nawet sami próbowali swoich sił w tworzeniu lalek "motanek".

Projekt został dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Partnerami strategicznymi projektu są: Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi oraz Instytut Architektury i Urbanistyki Politechniki Łódzkiej.

Realizacja obejmuje program edukacyjny w formie warsztatów oraz udział w konkursach.  Łódzki Dom Kultury zapewnia: koordynację i opiekę merytoryczną nad całością projektu, materiały i sprzęt niezbędny do przeprowadzenia zajęć, sfinansowanie transportu grup i honorariów instruktorów prowadzących warsztaty, jak rownież działania informacyjno-promocyjne. Zarówno dla MOK Głowno, jak i SP3 w Głownie wszystkie działania są bezpłatne i ukierunkowane na stworzenie EKOLOGICZNEGO SPEKTAKLU TEATRALNEGO „ZIELONA REWOLUCJA” na podstawie własnego  scenariusza.

Uczestnicy projektu zdobęda w trakcie realizacji projektu wiedzę i umiejętności uwzględniające ekologiczny charakter pracy artystycznej. Wezma oni udział w 5 typach warsztatów, w trakcie których wykorzystane zostaną materiały z recyklingu i upcyklingu np. do wykonania kostiumów, scenografii, aranżacji wnętrz do przedstawienia teatralnego „ZIELONA REWOLUCJA”. Finałem projektu będzie prezentacja interaktywnego spektaklu „ZIELONA REWOLUCJA”  w wykonaniu  uczestników projektu, z udziałem  publiczności.
 
Projekt  ekologiczno-artystyczny dla dzieci z województwa łódzkiego „Lokomotywą po wiedzę” to  konkurs, który zrealizowany zostanie  w 4 kategoriach:

1. kategoria na najbardziej ekologiczny kostium do spektaklu teatralnego „ZIELONA REWOLUCJA”

2. kategoria na najbardziej ekologiczną scenografię do spektaklu teatralnego „ZIELONA REWOLUCJA”

3. kategoria na wykonanie ekologicznego spektaklu teatralnego „ZIELONA REWOLUCJA” (kategoria dotyczyć będzie finalnego działania)

4. kategoria na najlepszą relację z pracy podczas projektu – uczestnicy projektu będą na bieżąco umieszczać na fanpage’u Łódzkiego Domu Kultury na portalu społecznościowym Facebook, a także w lokalnych mediach relacje ze swoich działań z wykorzystaniem wykonanych na warsztatach animacji filmowych – relacja, która będzie się odznaczać najciekawszą formą artystyczną i wykaże najlepsze zrozumienie i wykorzystanie informacji o ochronie środowiska w pracy nad projektem, zdobędzie uznanie jury.                                     

Najlepsze prace w konkursie w 4 kategoriach zostaną nagrodzone za I, II, III miejsce przez Jury konkursu nagrodami rzeczowymi oraz wyróżnieniami.

Pełen program edukacyjny w ramach  projektu stanowią spotkania i warsztaty:

1. Tkanina 1: Warsztat z projektowania ubiorów i elementów scenograficznych z surowców odzyskanych (miejsce: Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi/ŁDK) połączony z prezentacją nowoczesnej architektury budynków ASP w Łodzi. Na warsztatach uczestnicy zapoznają się z metodami konstruowania ubiorów scenicznych oraz elementów scenograficznych z materiałów odzyskanych: papieru, tektury, tkanin, włókien, butelek typu PET, plastikowych korków i zakrętek, słomek do napojów, patyczków od lodów, czasopism itd. Użyte materiały poddane zostaną fizycznemu recyclingowi.

2. Tkanina 2: Warsztat z projektowania ubiorów metodą aplikacji (miejsce: Łódzki Dom Kultury). Uczestnicy warsztatów stworzą ubiory z fragmentów tkanin, filcu, pasmanterii i dodatków krawieckich przyniesionych przez uczestników warsztatów z domu, jako „rzeczy do wyrzucenia” lub pozyskanych w sklepach z odzieżą używaną, naklejając je bądź przyszywając do tkaniny lub kartonu. Użyte materiały poddane zostaną fizycznemu upcyklingowi.

3. Warsztat ze scenografii ekologicznej – inspiracja architekturą biomorficzną (miejsce: Politechnika Łódzka, Instytut Architektury i Urbanistyki). Warsztaty mają na celu zapoznanie uczestników z rozwiązaniami pro-środowiskowymi szczególnie dotyczącymi przestrzeni publicznych. W trakcie zajęć zostaną wykonane elementy dekoracji nawiązujące do proekologicznych rozwiązań architektonicznych m.in. z tektury. Użyte materiały poddane zostaną fizycznemu recyclingowi. 

4. Warsztat/prelekcja o idei zrównoważonego zarządzania zasobami środowiska  w Miejskim Ośrodku Kultury lub w Szkole w Głownie. Na warsztatach/prelekcjach ich uczestnicy dowiedzą się od praktyków zaangażowanych od lat w działania proekologiczne o wszystkich najważniejszych aspektach ochrony środowiska. Dzieci i opiekunowie uczestniczący w projekcie będą miały zadanie by zaprosić na warsztat/prelekcję jak najwięcej osób: rodziców, dziadów kolegów i koleżanki ze szkoły. Wykład/prelekcja stanie się wtedy wydarzeniem lokalnym. 
5. Warsztat aktorsko-teatralny w Miejskim Ośrodku Kultury lub Szkole w Głownie Warsztaty aktorsko-teatralne ukierunkowane na odegranie ról w spektaklu „ZIELONA REWOLUCJA” będą prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów. Efektem finalnym wszystkich warsztatów będzie Spektakl teatralny „ ZIELONA REWOLUCJA”.     

                                                                                                                                    
Autor: MOK Głowno

Zdjecia: ŁDK

https://www.facebook.com/pg/Lokomotywą-po-wiedzę-1253109404809343/photos/?tab=album&album_id=1531843936935887

 

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

  • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.