GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 13 września 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja
 • Kultura | 
 • 2018 | 
 • Rodzinna Re-Kreacja na dożynkach powiatowych w Bronisławowie | 

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«wrzesień 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 dzień: 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
 • GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  zimowy piknik w atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia z Mikołajem, Królową Śniegu, Elfami, a w roku 2013 - także z żywymi reniferami. Słowem - super rodzinna zabawa mimo chłodu!
 • WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  W roku 2013 odbędzie się już VI edycja tej cenionej zwłaszcza przez seniorów imprezy. Patronuje jej Burmistrz Głowna, a rokrocznie przyciąga ona do Głowna zespoły wokalne, instrumentalno-wokalne, kapele ludowe, solistów, gawędziarzy, kabarety oraz inne formacje artystyczne tworzone przez seniorów z terenu całego Regionu Łódzkiego.
 • CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  W sąsiedztwie plaży i kąpieliska na zalewie Mrożyczka w Głownie funkcjonują boiska do piłki plażowej, z których chętnie korzystają miłośnicy tej dyscypliny sportowej. W roku 2012 Głowno włączone zostało do Projektu Plażówka. Od tej chwili kolejne edycje turnieju odbywają się również w ramach Projektu Plażówka.
 • MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  Organizatorem tej imprezy plenerowej jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku gromadzi ona na plenerowej scenie w Głownie blisko 400 muzyków. Festiwal łączy w sobie prezentację muzyczną z piknikiem. Uczestników konkursu ocenia profesjonalne jury złożone z wykształconych muzyków, kapelmistrzów i nauczycieli gry na instrumentach.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.

Treść strony

"Głowno Rodzinna Re-Kreacja" na Dożynkach Powiatowych w Bronisławowie

W niedzielę, 2 września 2018 r. Miasto Głowno gościło wraz ze strefą "Głowno Rodzinna Re-Kreacja" na Dożynkach Powiatowych w Bronisławowie.  

W ramach kreatywnych warsztatów dla całych rodzin przygotowanych przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Głownie i Stowarzyszenie Niezapominajka zgłębić można było tajniki tworzenia ceramicznej mozaiki. Niesłabnącym powowodzeniem cieszył się konkurs układania giga puzzli z motywem głowieńskiego sezonowego Parku Wodnego na zalewie Mrożyczka. Nagrodami w tym konkursie były dowolnie wybrane gadżety pormocyjne Miasta Głowna: parasole, podkładki pod mysz, jojo, gra promocyjna domino, opaski i chusty odblaskowe, torby bawełniane, pilki plażowe, smycze reklamowe itp.

Odwiedzający strefę Rodzinnej Re-Kreacji Miasta Głowna mieli okazję otrzymać plan i folder miasta oraz kartki promujące atrakcje rekreacyjne w rejonie zalewu Mrożyczka, które można było dodatkowo opieczętować pieczęcią z logo "Głowno Rodzinna Re-Kreacja". 

Nie zabrakło również warsztatów tworzenia bransoletek, kącika z malowankami oraz mini piaskownic. Miasto Głowno częstowało również smakowitymi jabłkami optarzonymi logo Głowno Rodzinna Re-Kreacja. 

W ramach tegorocznej strefy wielopokoleniowej Rodzinnej Re-Kreacji Miasta Głowna, atrakcje dla dzieci przygotował również Klub Karate NINTAI. Były to balonowe niespodzianki, bańki mydlane i mini treningi karate. Można było również spróbować swych sił przy rozbijaniu deski treningowej.

Na dożynkowej scenie Pełniący Funkcję Burmistrza Głowna Wojciech Baleja odebrał z rąk Starosty Zgierskiego Bogdana Jaroty kosz z owocami.

Strefa Rodzinnej Re-Kreacji Miasta Głowna podczas tegorocznych dożynek powiatowych przygotowana została wspólnymi siłami: Referatu Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego w Głownie, Środowiskowego Domu Samopomocy w Głownie, Stowarzyszenia Niezapominajka, Klubu Karate NINTAI oraz pracowników Miejskiego Zakładu Komunalnego.

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.