GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 13 września 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja
 • Kultura | 
 • 2018 | 
 • Piosenka i taniec na andrzejkach w MOK | 

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«wrzesień 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 dzień: 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
 • SIERPIEŃ – Święto Miasta
  SIERPIEŃ – Święto Miasta
  Obchody Święta Miasta. Od roku 2012 odbywają się w formule jednodniowej. Impreza ta łączy koncerty gwiazd muzycznych z piknikiem i atrakcjami dla całych rodzin. Impreza ta przyciąga rokrocznie nad głowieńską Mrożyczkę kilka tysięcy osób, wśród nich nie tylko mieszkańców Głowna i najbliższych okolic, ale także mieszkańców dalszych zakątków Regionu Łódzkiego i kraju.
 • SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  To impreza z długoletnią już tradycją. W roku 2015 odbędzie się jej dwunasta edycja. Co roku na trasie spływu nurtem rzeki Mrogi rywalizuje kilkudziesięciu śmiałków. Swą wytrzymałość i determinację testują na około 5-kilometrowej trasie spływu z Dmosina do Głowna. Uczestnicy spływu zmuszeni są miejscami do przenoszenia kajaków i pokonywania rozmaitych przeszkód.
 • WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  W roku 2013 odbędzie się już VI edycja tej cenionej zwłaszcza przez seniorów imprezy. Patronuje jej Burmistrz Głowna, a rokrocznie przyciąga ona do Głowna zespoły wokalne, instrumentalno-wokalne, kapele ludowe, solistów, gawędziarzy, kabarety oraz inne formacje artystyczne tworzone przez seniorów z terenu całego Regionu Łódzkiego.
 • MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku gromadzi blisko 400 zawodników w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat.
 • PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  To prawdziwe święto tańca. Jego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Imprezie patronuje Burmistrz Głowna, a odbywa się ona w Hali Sportowo-Widowiskowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Głownie. Ostatnia edycja przyciągnęła ponad 700 tancerzy z całej Polski.

Treść strony

Piosenka i taniec na andrzejkach w MOK

W niedzielę 25 listopada 2018r.  za sprawą zbliżających się andrzejek piosenka i taniec gościły na scenie  Miejskiego Ośrodka Kultury w Głownie. Program piosenek przeplatał się z  pokazem tańca towarzyskiego. Publiczność usłyszała przeboje  polskie i zagraniczne traktujące o miłości i relacjach  damsko-męskich w wykonaniu  łódzkiej wokalistki Emilii Kudry, której akompaniował  muzyk Marcin Werner. Artyści wykonali min: Piosenkę starych kochanków, Ja nie wiem do kogo należę, Niech żyje bal, Cabaret,  La vie en rose  czy  Malagenię i Milorda. Nie zabrakło też muzyki żydowskiej. Prezentacje wokalne przeplatane były  pokazami tanecznymi w wykonaniu  nauczycielskiej pary tanecznej Aleksandry i Marka Markiewiczów specjalizujących się w tańcu towarzyskim. Publiczność obejrzała  walca angielskieg i wiedeńskiego, tango i foxtrota  Na scenie  wystąpiła też  11 letnia  podopieczna Studia Piosenki MOK Milenka Markowska, która zaśpiewała piosenkę „Babę zesłał Bóg”.    Koncert zakończył się bisami zarówno wokalnymi jak i tanecznymi.

Emila Kudra - Ukończyła  Complete Vocal Academy w Complete Vocal Institute w Danii. Wykonuje utwory musicalowe, piosenki aktorskie, autorskie oraz standardy muzyki jazz i pop. Współpracuje z łódzkim Teatrem im. Stefana Jaracza oraz Teatrem V6. Współpracuje z kwintetem Quinteto el Tango. Zajmuje się również działalnoscią pedagogiczną w School of Music w Łodzi.
Marcin Werner -  kompozytor, dyrygent, pianista, absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi, Jeszcze w czasach szkolnych powołał do istnienia zespół instrumentalny, który funkcjonuje do dziś pod nazwą "Orkiestra Symfoniczna Marcina Wernera" i liczy około 30 instrumentalistów. Razem z członkami zespołu założył w 2012 roku Stowarzyszenie Muzyczne "Concerto", którego został Prezesem.
Aleksandra i Marek Markiewiczowie – mieszkańcy Głowna, małżeństwo, para tańca towarzyskiego.  Tańczą od 2006 r.  a od  2013  turniejowo.  Finaliści i zwycięscy wielu Grand Prix Polski Seniorów. Są posiadaczami IV miejsca w Mistrzostwach Polski Tańca Towarzyskiego w tańcach standardowych. Mieli okazję tańczyć min. na International Dance Championships pod Londynem. Są inicjatorami Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego w Popowie Głowieńskim.  

Autor tekstu i zdjęć: MOK Głowno

 


 

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.