GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 13 września 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«wrzesień 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 dzień: 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  W sąsiedztwie plaży i kąpieliska na zalewie Mrożyczka w Głownie funkcjonują boiska do piłki plażowej, z których chętnie korzystają miłośnicy tej dyscypliny sportowej. W roku 2012 Głowno włączone zostało do Projektu Plażówka. Od tej chwili kolejne edycje turnieju odbywają się również w ramach Projektu Plażówka.
 • WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  W roku 2013 odbędzie się już VI edycja tej cenionej zwłaszcza przez seniorów imprezy. Patronuje jej Burmistrz Głowna, a rokrocznie przyciąga ona do Głowna zespoły wokalne, instrumentalno-wokalne, kapele ludowe, solistów, gawędziarzy, kabarety oraz inne formacje artystyczne tworzone przez seniorów z terenu całego Regionu Łódzkiego.
 • MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku gromadzi blisko 400 zawodników w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat.

Treść strony

Czar Jesieni 2018 - Święto Seniorów w 100 - lecie niepodległości Polski

W sobotę, 8 września 2018 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Głownie odbyła się XI edycja Artystycznych Spotkań Seniorów „Czar Jesieni”. Ideą konkursu jest prezentowanie seniorów, jako ludzi aktywnych twórczo, pełnych pasji i wigoru. Imprezie patronują Burmistrza Głowna i Starosta Zgierski.

XI edycja „Czaru Jesieni” w Głownie przebiegała pod hasłem „Radosna Niepodległa” i włączona została w obchody 100 – lecia niepodległości Polski. Dodatkowo świętowano 26. edycję obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa, które w tym roku również inspirowane były jubileuszem 100 - leciem niepodległej Polski, a przebiegy pod hasłem „Niepodległa dla wszystkich”.
Do udziału w tegoorcznych spotkaniach zgłosiło się 26 zespołów wokalnych, śpiewaczych, instrumentalno - wokalnych, kapel ludowych, kabaretów m.in.: z Radomska, Pabianic, Rawy Mazowieckiej, Krośniewic, Łowicza, Brzezin, Rzgowa, Brójec, Zduńskiej Woli, Łodzi, Koluszek, Łasku, Plichtowa, Bedlna oraz Głowna. Każdy zespół prezentował na scenie dwa utwory, w tym jeden patriotyczny.
Dodatkowo na scenie w programie dowolnym zaprezentowało się 15 solistów, 7 duetów oraz 7 gawędziarzy. Głowno reprezentował zespół Miejskiego Ośrodka Kultury "Głownianki" oraz gawędziarz Karol Gabara.
Spotkaniom Artystycznym od wielu lat towarzyszy konkurs literacki Piórem Seniora, który w tym roku przybrał również wymiar patriotyczny. Na konkurs wpłynęło 15 wierszy, które oceniła polonistka Małgorzata Skomiał. Najlepszy z nich „Cześć czerwieni” napisała Lucyna Szymańska z Koluszek, drugie miejsce zajął wiersz Drogi do wolności Stanisława Żaka z Łowicza a trzecie „O kraju mój…” autorstwa Zofii Walczak z Pabianic. Ponadto jurorka wyróżniła jeszcze sześć wierszy, w tym: Bronić wolności- Genonefy Kosiackiej-Bąk, Wyznanie – Krystyny Kunikowskiej, Wolną Ojczyznę - Mieczysława Cichockiego, Radosną Niepodległą - Czesławy Dziedzic, Mowę Ducha Narodu - Ewy Tomczak oraz Ojczyznę - Eleonory Karpuk.
Występy sceniczne oceniło jury w składzie: Aleksandra Guni - flecistka i Kamila Wójcicka-Maciaszczyk - skrzypaczka, obie absolwentki Akademii Muzycznej w Łodzi oraz Emilia Kudra - wokalistka, która ukończyła Complete Vocal Academy w Complete Vocal Institute w Dani. 

Najlepszymi zespołami okazały się: Złota Jesień z Koluszek, Radość z Łowicza oraz kabaret Rydz z Łasku. Otrzymały one równorzędne pierwsze miejsca. Trzy drugie miejsca wyśpiewały zespoły: Brzezinianki z Brzezin, Złocisty Promień z Radomska oraz zespół Stefanów z Brójec. Trzecie równorzędne miejsca zajęły zespoły: Leśnianki z Brójec, Złota Jesień i Jarzębinki oba z Pabianic. Wyróżnieniami jurorki nagrodziły sześć grup, wśród nich: Pod Brzozami z Pabianic, Wesołe Pleckowianki i Szewcowianki, oba z Bedlna, Relaks z Głuchowa, zespół Oktawa - Nowe Ostrowy oraz Bukowianki z Brójec.

W kategorii solistów najlepszą okazała się Danuta Guzek z Głuchowa, która wykonała „Hej panienki posłuchajcie”, drugie miejsce otrzymała Elżbieta Borkiewicz z Pabianic a trzecie Maria Nierobisz z Łowicza. Jurorki wyróżniły w tej kategorii aż 6 solistów. Wśród nich Mirosława Madaja z Pabianic, Helenę Stępniak i Krzysztofa Czarneckiego z Bedlna, Bożennę Wochniak z Rawy Mazowieckiej, Grażynę Klepacz z Grójca oraz Zbigniewa Zbicińskiego z Plichtowa.
Nagrodzono również trzy duety a jeden wyróżniono. Pierwsze miejsce otrzymał duet AliZet z Raszyna za piosenkę Czesława Niemena – Dziwny jest ten świat, drugie - otrzymał duet Alicja Wibig i Ryszard Grzelczak z Pabianic zaś trzecie przypadło braciom Bujak z Plichtowa. Wyróżnieniem uhonorowano duet w składzie Zofia Bator i Grażyna Antosik z Rawy Mazowieckiej.
Gawęda Wakacje w siodle okazała się najlepszą gawędą „Czaru Jesieni” a wykonał ją Tadeusz Karcz z Koluszek, drugie miejsce przypadło Wandzie Małek z Radomska za gawędę Kto tu rządzi , natomiast trzecie otrzymał Karol Gabara z MOK Głowno za Ucieczkę do raju. Wyróżniono też gawędę w wykonaniu Marii Kubiś-Hoffman z Pabianic.
Podczas imprezy można było również podziwiać rękodzieło artystyczne autorstwa Zofii Pacholczyk z gm. Cielądz.
Nagrodzone i wyróżnione zespoły, soliści, duety i gawędziarze otrzymali nagrody rzeczowe, materiały promocyjne Miasta Głowna, Starostwa Powiatowego, Firmy Alles z Głowna, oraz dyplomy i pamiątkowe statuetki. Podziękowania odebrali też instruktorzy i kierownicy zespołów. 
Ważne informacje dotyczące obecnie realizowanych projektów adresowanych do seniorów, w tym m.in. Ogólnopolskiej Karty Seniora przekazał Marek Pilch, ambasador Aktywnego i Zdrowego Stylu Życia w Stowarzyszeniu Manco z Krakowa, które jest wydawcą ogólnopolskiego pisma dla seniorów „Głos Seniora”.

Imprezę odwiedziły łodzianki „Stylowe Seniorki”, które brały udział w pokazie mody podczas Senioraliów w Łodzi zorganizowanych przez „Głos Seniora”. Innym jakże znaczącym artystycznie gościem okazały się członkinie grupy artystycznej „Babcie w Locie z Dziadkiem”, które zaprezentowały znakomity program humorystyczno-bajkowy. 
Patronat medialny nad „Czarem Jesieni” objęli: TVP Łódź, Wieści z Głowna i Strykowa, Nowy Łowiczanin ,Radio Victoria oraz ogólnopolski miesięcznik „Głos Seniora"-Manko Kraków.

Autor: (tekst i zdjęcia) MOK Głowno

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.