GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 13 września 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja
  • Kultura | 
  • 2018 | 
  • XVII TANECZNE WIKTORIE GŁOWNO 2018 JUŻ ZA NAMI | 

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«wrzesień 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 dzień: 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
  • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
    MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
    To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
  • SIERPIEŃ – Święto Miasta
    SIERPIEŃ – Święto Miasta
    Obchody Święta Miasta. Od roku 2012 odbywają się w formule jednodniowej. Impreza ta łączy koncerty gwiazd muzycznych z piknikiem i atrakcjami dla całych rodzin. Impreza ta przyciąga rokrocznie nad głowieńską Mrożyczkę kilka tysięcy osób, wśród nich nie tylko mieszkańców Głowna i najbliższych okolic, ale także mieszkańców dalszych zakątków Regionu Łódzkiego i kraju.
  • SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
    SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
    To impreza z długoletnią już tradycją. W roku 2015 odbędzie się jej dwunasta edycja. Co roku na trasie spływu nurtem rzeki Mrogi rywalizuje kilkudziesięciu śmiałków. Swą wytrzymałość i determinację testują na około 5-kilometrowej trasie spływu z Dmosina do Głowna. Uczestnicy spływu zmuszeni są miejscami do przenoszenia kajaków i pokonywania rozmaitych przeszkód.
  • GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
    GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
    zimowy piknik w atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia z Mikołajem, Królową Śniegu, Elfami, a w roku 2013 - także z żywymi reniferami. Słowem - super rodzinna zabawa mimo chłodu!
  • MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
    MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
    Organizatorem tej imprezy plenerowej jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku gromadzi ona na plenerowej scenie w Głownie blisko 400 muzyków. Festiwal łączy w sobie prezentację muzyczną z piknikiem. Uczestników konkursu ocenia profesjonalne jury złożone z wykształconych muzyków, kapelmistrzów i nauczycieli gry na instrumentach.

Treść strony

XVII TANECZNE WIKTORIE GŁOWNO 2018 JUŻ ZA NAMI

Trzy czeki po 500 euro, statuetki i medale w XVII edycji  Tanecznych Wiktorii Głowno 2018

17 i 18 listopada 2018 r. w hali sportowo-widowiskowej przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Głownie odbyła się XVII edycja Ogólnopolskiego Przeglądu Zespołów Tanecznych i Solistów „Taneczne Wiktorie 2018”. Organizatorem tego wydarzenia był Miejski Ośrodek Kultury w Głownie, a patronat nad nim objęli tradycyjnie już - Burmistrz Głowna i Starosta Powiatu Zgierskiego.

XVII edycja konkursu przyciągnęła do Głowna zespoły taneczne i tancerzy solistów m.in. z Bydgoszczy, Warszawy, Poznania, Kutna, Łodzi, Strykowa, Skierniewic,czy Łodzi, Dmosina, Łasku, Tarnowskich Gór, Aleksandrowa Łódzkiego, Kielc, Jędrzejowa, Konstantynowa Łódzkiego. Głowno reprezentowały solistki oraz wszystkie grupy zespołu tanecznego GOLD, który na co dzień trenuje pod okiem choreografki Agnieszki Waszkiewicz.
Uczestników konkursu oceniali: przewodniczący jury Sebastian Białobrzeski-/Gdańsk/ tancerz, choreograf, pedagog tańca klasycznego, współczesnego, jazzowego, absolwent Państwowej Szkoły Baletowej w Gdańsku oraz Akademii Muzycznej w Warszawie na wydziale pedagogiki tańca. Juror festiwali tanecznych z kilkunastoletnim doświadczeniem, Jacek Suchiński - /Malbork/ tancerz, instruktor tańca hip hop, house, street dance, choreograf, animator kultury. Twórca i organizator Europejskich Dni Tańca w Malborku. Juror wielu festiwali tanecznych, Anna Sikorska/Gdańsk/tancerka, sędzia skrutiner, absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Gdańsku, instruktor i choreograf tańca dancehall oraz Piotr Białobrzeski/Gdańsk/ tancerz hip hop. house, LA style, breakdance, pooping, looping, absolwent  Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi na wydziale „Taniec” ,instruktor hip hop oraz juror.
Tegoroczna edycja Tanecznych Wiktorii 2018 była wyjątkowo emocjonująca i gorąca, a to za sprawą przewodniczącego jury Sebastiana Białobrzeskiego, który do Głowna przywiózł trzy czeki, każdy po 500 euro do rozdania w naszym przeglądzie   wyjazd na Międzynarodowy TOP ART FESTIWAL dla dzieci i młodzieży w 2019r. do jednego z państw Europy: Chorwacji, /Split/ ,Włoch/ Rzym/ i Hiszpanii/Costa Brava/. TOP ART FESTIWAL pod patronatem artystycznym Grupy Muzykoludzie z mecenatem Europejskiego Centrum Kultury i Sztuki Cantabile - to instytucje wspierające najmłodszych artystów w Polsce i za granicą. Zajmują się one organizowaniem wszelkiego rodzaju imprez artystycznych promujących najmłodsze talenty wokalne taneczne i aktorskie w całej Europie.
Decyzją całego składu jury na czeki po 500 euro zasłużyły zespoły prezentujące najwyższy poziom IMPULS z Kieleckiego Teatru Tańca oraz ART. STATION ze Skierniewic. Trzeci czek  przyznano Miejskiemu Ośrodkowi Kultury w Głownie za całokształt działań w zakresie tańca tj. organizację Ogólnopolskiego Przeglądu Zespołów Tanecznych i Solistów ”TANECZNE WIKTORIE” oraz upowszechnianie tańca wśród dzieci i młodzieży.
Juror do Głowna przywiózł również nagrodę rzeczową w postaci deski do piruetów, przyrządu do doskonalenia techniki, balansu i równowagi piruetów. Deskę wręczył jednej z wyróżniających się tancerek, osobowości tanecznej Lenie Skrzypczyk z Jędrzejowa.
W kategorii zespół swoje talenty zaprezentowało 67 grup tanecznych rywalizujących w kategoriach: taniec współczesny i nowoczesny oraz w kat. wiekowych: do lat 9 , 10-12 lat 13-16 lat oraz powyżej 16 lat. Wystąpiło również 118 tancerzy solistów. Pierwszego dnia konkursu odbyły się prezentacje tańca współczesnego, natomiast drugi dzień upłynął w rytmach tańca nowoczesnego.
W kategorii tańca współczesnego w kategorii zespół do lat 9 jury przyznało miejsce pierwsze grupie AGAT 7 ze Strykowa, drugie miejsce otrzymał zespół PASJA MINI z Łodzi a trzecie wywalczył zespół GOLD 3 z Głowna.
W tej kategorii przyznano pięć wyróżnień, które odebrały zespoły:
UKS GG DANCE Rąbień, ABC i KOLOROWE NUTKI oba z Aleksandrowa Łódzkiego, oraz dwie grupy z Głowna  GOLD 5 i GOLD 4
W kategorii 10-12 lat przyznano ex aequo po dwa miejsca pierwsze, drugie i trzecie. Pierwsze otrzymały zespoły Impuls 5 Kielce i Brax 6 Bydgoszcz, drugie miejsca przypadły zespołom DNA Crazy S z Łodzi i Art. Station CM Junior Skierniewice ,natomiast trzecie AD Astra Junior II Łódź i Mała Parada Jędrzejów.
Jurorzy przyznali  dodatkowo  sześć wyróżnień dla : Mirage 3  z Warszawy, Weny 2 z Łasku, Agatu 5 ze Strykowa, Pasji Kids i Pasji Junior z Łodzi oraz dla zespołu Gold 1 z Głowna.

W kategorii wiekowej 13 – 16 lat również przyznano po dwa miejsca na podium. Najlepszymi formacjami okazały się Impuls 2 z Kielc i Agat 3 ze Strykowa, drugie miejsca odebrały AD Astra Junior Łódź i DNA Mix z Łodzi a trzecie NSB Art. Station Skierniewice i Parada z Jędrzejowa. Wyróżnieniami nagrodzono zespoły Wenę 1 z Łasku, Stop And Go z Warszawy, Impuls 4 z Kielc oraz Brax 5 z Bydgoszczy.
W najstarszej kategorii wiekowej - powyżej lat 16 najlepszym zespołem okazał się Tess z Tarnowskich Gór, drugie miejsce zajął zespół Impuls 1 z Kielc a trzecie Agat 1 Stryków.         Na wyróżnienia w tej kategorii wiekowej zasłużyły zespoły: Mirage z Warszawy, Amulet 2 z Bydgoszczy oraz AD Astra z Łodzi.

Wśród solistów tańczących taniec współczesny najlepszą tancerką w kategorii do lat 9 okazała się Julia Wojdylak z Kruszyna, drugie miejsce zajęła  Basia Gmyrek z Łodzi a trzecie Helenka Cieślak z Łodzi.
W kat 10-12 lat jurorzy przyznali pierwsze miejsce Amelii Czerwiak z Kielc, drugie Julii Przednówek z Łodzi a trzecie Hani Podedwornej z Kielc. Jurorzy w tej kategorii przyznali aż 12 wyróżnień a otrzymali je: Maria Mazur Kielce, Martyna Gumowska i Kacper Gąsiorowski z Łodzi, Natalia Mirys i Klaudia Świderska ze Strykowa, Lena Skrzypczyk z Jędrzejowa, Inez Sarna, Wiktoria Skóra i Natalia Jędrzejewska – wszystkie ze Skierniewic ,Alicja Szczerbicka z Łodzi, Jagoda Jósiak i Jędrzej Stelmaszyk z Poznania.                               
W kat. 13-16 lat jurorzy przyznali 3 miejsca i 12 wyróżnień, a otrzymali je: pierwsze miejsce Zuzanna Kapuściak Łódź, drugie Dominika Roman, a trzecie Basia Jung - obie z Kielc. Natomiast wyróżnienia odebrały: Olga Aleksandrowicz, Małgorzata Miklaszewska oraz Anna Libera  wszystkie ze Skierniewic, Zosia Piestrzeniewicz i Laura Krzywańska ze Strykowa, Natalia Wożniak, Karolina Bartkiewicz oraz Amelia Zagórska wszystkie z Łodzi, Aleksandra Emmel z Warszawy, Weronika Wojewoda i Julia Marcinkowska – obie z Jędrzejowa oraz Maria Kozieł z Kielc. 

W kat. powyżej 16 lat – pierwsze miejsce przypadło Monice Turkowskiej z Łodzi, drugie miejsce Wiktorii Lewandowskiej  z Kielc a trzecie Aleksandrze Dereckiej z Bydgoszczy.
Wyróżnieniami w tej kategorii nagrodzono Antoninę Woźniak, Katarzynę Wsół i Annę Kopeć z Kielc, Zofię Faflik i Zuzannę Tkaczyk z Łodzi oraz Joannę Krysiak ze Strykowa. Podczas pierwszego dnia jurorzy wybrali również dwie „Osobowości taneczne” i dwóch „Najlepszych choreografów”.
W kat. do lat 12 „Osobowością taneczną” została Lena Skrzypczyk z Jędrzejowa, „Najlepszym choreografem” okazała się Agnieszka Madej ze Skierniewic. W kat. od lat 13 Osobowość taneczna przypadła Julii Przednówek z Łodzi, tytuł „Najlepszego choreografa” odebrała Anna Budnicka z Kielc.

Niedziela, 18 listopada 2018 upłynęła pod znakiem prezentacji zespołowych i solowych w tańcu nowoczesnym. W kategorii zespół jurorzy przyznali miejsca wg kategorii wiekowych:
w kat. do lat 9 - pierwsze miejsce S’Crew Bang – Wola Czarnyska, drugie miejsce grupie Happy Feet z Kutna a trzecie S’Gang z Pabianic. Wyróżnieniami uhonorowano: UKS GG Dance Rąbień oraz Stop And Go Dzieci z Warszawy.

W kat. 10-12 lat pierwsze miejsce przyznano dla  grupy Urwisy z Warszawy, drugie  odebrał S’Crew Fun z Woli Czarnyskiej a trzecie Ancymony  z Warszawy. Dwa wyróżnienia wręczono: DNA Rumble Łódź, i S’Crew Dreamers Pabianice.
W kat.13-16 lat  jurorzy przyznali pierwsze miejsce zespołowi Sztama  Stop End Go z Warszawy, drugie otrzymał  Flex   Grodzisk Maz. oraz dwa trzecie miejsca przyznano: DNA Division z Łodzi oraz  Alibii z Kutna.

Wyróżnienia odebrały grupy : Dynamic Beat2 z Konstantynowa Łódzkiego oraz S’Crew Young z Woli Czarnyskiej.
Jurorzy w kat. powyżej lat 16 przyznali dwa miejsca na podium i dwa wyróżnienia. Miejsce pierwsze otrzymała grupa DNA Sqad z Łodzi , drugie Art. Station Dollz ze Skierniewic, trzeciego miejsca nie przyznano. Wyróżnieniem nagrodzono zespół Puls z Grodziska Maz. oraz S’Crew Com z Pabianic.

Wśród solistów tańczących taniec nowoczesny nagrodzono tancerzy:
w kat. do 9 lat nagrody wywalczyli tancerze: Nadia Burdukiewicz z Łodzi pierwsze miejsce , drugie  Nicola Stachowiak z Łodzi  a trzecie Nadia Sobańska z Pabianic.
Wyróżnienia przyznano: Lenie Stasińskiej i Katarzynie Andrzejewskiej – obie z Kutna.

W kat. 10-12 lat pierwsze miejsce otrzymał Karol Siech z Łodzi , drugie Sandra Gałaj z Kutna a trzecie Wiktoria Kaniowska z Łodzi. Wyróżnieniami nagrodzono w tej kategorii 6 tancerek: Wiktorię Kulkę z Woli Czarnyskiej, Zuzannę Szajnowską i Zuzannę Ciszewską z Łodzi, Aleksandrę Gajewską z Kutna oraz dwie tancerki z Pabianic Natalię Jagusiak i Martynę Olkusz.

W kat.13-16 lat również wręczono miejsca pierwsze, drugie i trzecie. Najlepiej zatańczył Dawid Kaczmarek z Dmosina, drugie miejsce wytańczył Gracjan Woch z Łodzi a trzecie Marlena Wosik również z Dmosina. Wyróżnienia przypadły Klaudii Kowalczyk ze Zduńskiej Woli, Antoninie Wróblewskiej z Woli Czarnyskiej, Wiktorii Woszczak z Pabianic, Julii Matusiak i Natalii Byczkowskiej z Kutna, Katarzynie Hasiura i Wiktorii Scibiorek z Łodzi oraz Karolinie Włodarskiej i Darii Wójcik z Sochaczewa
W kat. powyżej lat 16 nagrodzono dwóch tancerzy i jedną tancerką, wszyscy z Łodzi. Pierwsze miejsce zajął Kamil Olczyk , drugie Adam Raj a trzecie Marta Gadzianowska.            W tej kategorii wyróżniono cztery tancerki: Marikę Morawską, Anitę Nowak, Magdę Kowalewską oraz Darię Szuba – wszystkie z Łodzi.
Drugiego dnia zmagań tanecznych w kat do lat 12 „Osobowością taneczną” została Lena Stasińska z Kutna a „Najlepszymi choreografami” okazali  się choreografowie prowadzący jeden zespół Urwisy z Warszawy  Magdalena Stasiowska i Paweł Tolak.
W kat. od lat 13 "Osobowość taneczna" przypadła Marcie Gadzinowskiej a tytuł „Najlepszego choreografa” powędrował do instruktorów zespołu DNA Sqad z Łodzi. Michała  Bielskiego oraz Macieja Gierasa.
W całym przeglądzie w  kategorii zespół miejsca I, II i III oraz wyróżnienia premiowane były statuetkami. Wszystkie zespoły otrzymały dyplomy zaś instruktorzy/choreografowie - podziękowania. Najlepsi choreografowie i osobowości taneczne oprócz statuetek otrzymali też materiały promocyjne Powiatu Zgierskiego oraz parasolki promujące Rodzinną Re-kreację  w Głownie.
Nagrodzeni i wyróżnieni soliści otrzymali  medale, a wszyscy pamiątkowe dyplomy.

Patronat medialny nad XVII edycją „Tanecznych Wiktorii” objęły TVP 3 Łódź, Wieści z Głowna i Strykowa-Nowy Łowiczanin oraz Radio Victoria.

 

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

  • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.