GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 13 września 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja
 • Kultura | 
 • 2018 | 
 • Inauguracja IV Kreatywnego Lata Rodzinnego i Święto Głowna 2018 | 

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«wrzesień 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 dzień: 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
 • PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  To prawdziwe święto tańca. Jego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Imprezie patronuje Burmistrz Głowna, a odbywa się ona w Hali Sportowo-Widowiskowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Głownie. Ostatnia edycja przyciągnęła ponad 700 tancerzy z całej Polski.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  W sąsiedztwie plaży i kąpieliska na zalewie Mrożyczka w Głownie funkcjonują boiska do piłki plażowej, z których chętnie korzystają miłośnicy tej dyscypliny sportowej. W roku 2012 Głowno włączone zostało do Projektu Plażówka. Od tej chwili kolejne edycje turnieju odbywają się również w ramach Projektu Plażówka.
 • SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  W okresie wakacji w Głownie na terenie rekreacyjnym nad głowieńskim zalewem Mrożyczka (przy ul. Zgierskiej i Swoboda) odbywa się wiele plenerowych imprez weekendowych. W roku 2015 będą to tematyczne pikniki rodzinne w ramach Kreatywnego Lata Rodzinnego w Głownie.

Treść strony

Inauguracja IV Kreatywnego Lata Rodzinnego i Święto Głowna 2018

Głowno tradycyjnie już w sierpniu zaprasza do udziału w wakacyjnych tematycznych, wielopokoleniowych piknikach rodzinnych pod hasłem „Kreatywne Lato Rodzinne w Głownie”. Tegoroczna edycja odbywa się po raz czwarty, a po raz drugi Głowno zaprasza do udziału w „Kreatywnej podróży dookoła świata”. Inauguracja KLR w Głownie miała miejsce w minioną niedzielę, 5 sierpnia 2018 r. i była jednym z dwóch wydarzeń tegorocznego Święta Głowna. 


Niedzielny piknik pod hasłem „Edupodróżnicy – Odkryj Tajemnice Świata” był kreatywną podróżą do świata eksperymentów i nauki łączącą dobrą zabawę z edukacją i profilaktyką. W plenerowym eksperymentarium  każdy znalazł coś dla siebie. Od godz. 14.00 do 19.00 całe rodziny korzystały z atrakcji przygotowanych na wyspach/ stanowiskach:
- Ekstremalnych Temperatur (gazy kriogeniczne w akcji);
- Dobrej Energii (źródła odnawialne w służbie ludziom);
- Miar i Wag;
- Ciśnień (poznawanie Prawa Bernouliego);
- „Człowiek” (odkrywanie tajemnic ludzkiego ciała, anatomia);
- Łamigłówek (zagadki matematyczno-przyrodnicze);
- Mikroświat (podglądanie niewidocznego dla oka);
- Szalonego Elektronika (eksperymenty okiem super bohaterów);
- Gigantycznych Baniek Mydlanych („bańkologia” stosowana);
- Archeologiczno-Geologicznej (zabawa w Młodego Indiana Jonesa);
- Konstrukcji (zabawy z wykorzystaniem rozmaitych klocków);
- Ruchu (aktywności i zabawy ruchowe dla wszystkich).

Uczestnicy pikniku mogli również wybić nieodpłatnie pamiątkowy „edu-dukat”. Zabawa w eksperymentarium miała formę gry terenowej. Na specjalnej karcie należało zbierać piczątki potwierdzające udział w aktywnościach przygotowanych na poszczegolnych wyspach. Wypełnione pieczątkami karty brały udział w  losowaniu nagród. 
Uczestnicy pikniku mogli ównież korzystać z bezpłatnych niespodzianek i atrakcji przygotowanych przez naszych Partnerów, ktorym bardzo dziękujemy za wspołtworzenie kolejnej już edycji Kreatywnego Lata Rodzinnego w Głownie. Byli z nami:

- Środowiskowy Dom Samopomocy w Głownie oraz Stowarzyszenie Niezapominajka m.in. z prezentacją prac podopiecznych;
- przedstawiciele Towarzystwa Przyjaciół Zwierząt Arkadia w Głownie z akcją na rzecz głowieńskiego Przytuliska dla zwierząt, poradami behawioralnymi i kącikiem plastycznym;
- Stowarzyszenie Klub Karate NINTAI z warsztatami z zakresu ubierania tradycyjnego stroju do treningu „GI” oraz techniki wiązania pasa – OBI, warsztatami z zakresu techniki rozbijania przedmiotów oraz warsztatami z zakresu prawidłowej techniki uderzenia z wykorzystaniem miękkiej tarczy treningowej. Ponadto klub przybliżył historię Karate i metodykę treningu Karate, jak również zapewnił dodatkowe atrakcje takie jak: malowanie twarzy i modelowanie balonów;
- Firma SONOCO z warsztatami recyklingowymi i wykonywaniem prac z wykorzystaniem zużytych opakowań, poradami rekrutacyjnymi oraz doradztwem w zakresie pisania CV oraz prezentacji podczas rozmowy o pracę. 
- ORIFLAME z bezpłatnymi poradami kosmetycznymi, testowaniem kosmetyków oraz konkursami, w których nagrodami były vouchery na profesjonalne skanowanie skóry aparatem API wraz dobrem odpowiedniej pielęgnacji oraz zestawy kosmetyczne;
- Romanistka – Szkoła języków romańskich, z którą można było nauczyć się poprzez zabawę słownictwa związanego z wakacjami w trzech językach (francuskim, hiszpańskim i włoskim), podstawowych zwrotów  służących do przywitania w języku francuskim, włoskim i hiszpańskim, określeń kolorów, liczb, zwierząt czy produktów spożywczych w tych właśnie językach. 
- Pizzeria Łowicka 40, która ufundowała nagrody w postaci 10 bonów o wartości 50 zł każdy na dowolne menu pizzerii. 
 

Akcja na rzecz OSP Głowno
Wspólnie ze strażakami OSP Głowno zaprosiliśmy uczestników Święta Głowna 2018 do udziału w swoistym wyzwaniu – konkursie, w którym nagrodą jest sprzęt ratujący życie. 
Uczestnicy akcji pozowali do zdjęcia wykonanego z podnośnika strażackiego, stojąc w obrysie logotypu akcji. 

Drugim wydarzeniem tegorocznego Święta Głowna były koncerty muzyczne, których organizatorem była Agencja Pasja z Łodzi. 
Na koncertowej scenie zagrali: zespół Helou, zespół Dżem oraz gwiazda muzyki disco polo - zespół MIG. Finałem była zabawa z DJ. 

 
Przez cały dzień towarzyszyło nam wyjazdowe studio Radia Victoria, jeden z patronów medialnych naszego wydarzenia, które tym razem przygotowało również  atrakcje dla dzieci w postaci malowania twarzy i zaplatania warkoczyków. 
 
Patronami medialni wydarzenia byli również: tygodnik "Wieści z Głowna i Strykowa" oraz portal Lowiczanin.info.
 
Dziękujemy za współpracę MOK Głowno i MZK Głowno.
 
 

Na kolejne pikniki w ramach Kreatywnego Lata Rodzinnego w Głownie zapraszamy w kolejnen niedziele sierpnia:

• 12.08.2018 r. (niedziela) – Rodzinny Piknik „Barwy Indii”, na terenie rekreacyjnym nad zalewem Mrożyczka w Głownie, ul. Swoboda 2, godz. 14.00-20.00.
• 19.08.2018 r. (niedziela) – Rodzinny Piknik „Ale Meksyk!”, na terenie rekreacyjnym nad zalewem Mrożyczka w Głownie, ul. Swoboda 2, godz. 14.00-20.00.
• 26.08.2018 r. (niedziela) – Rodzinny Piknik pod hasłem „Antyczna Grecja – z wizytą na Olimpie”, na terenie rekreacyjnym nad zalewem Mrożyczka w Głownie, ul. Swoboda 2, godz. 14.00-20.00.
 

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.