GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 13 września 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja
 • Kultura | 
 • 2018 | 
 • Radosne świętowanie i taneczne popisy "9 WIOSENNA GALA TANECZNA 2018" | 

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«wrzesień 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 dzień: 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
 • PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  To prawdziwe święto tańca. Jego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Imprezie patronuje Burmistrz Głowna, a odbywa się ona w Hali Sportowo-Widowiskowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Głownie. Ostatnia edycja przyciągnęła ponad 700 tancerzy z całej Polski.
 • SIERPIEŃ – Święto Miasta
  SIERPIEŃ – Święto Miasta
  Obchody Święta Miasta. Od roku 2012 odbywają się w formule jednodniowej. Impreza ta łączy koncerty gwiazd muzycznych z piknikiem i atrakcjami dla całych rodzin. Impreza ta przyciąga rokrocznie nad głowieńską Mrożyczkę kilka tysięcy osób, wśród nich nie tylko mieszkańców Głowna i najbliższych okolic, ale także mieszkańców dalszych zakątków Regionu Łódzkiego i kraju.
 • MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  Organizatorem tej imprezy plenerowej jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku gromadzi ona na plenerowej scenie w Głownie blisko 400 muzyków. Festiwal łączy w sobie prezentację muzyczną z piknikiem. Uczestników konkursu ocenia profesjonalne jury złożone z wykształconych muzyków, kapelmistrzów i nauczycieli gry na instrumentach.
 • CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  W sąsiedztwie plaży i kąpieliska na zalewie Mrożyczka w Głownie funkcjonują boiska do piłki plażowej, z których chętnie korzystają miłośnicy tej dyscypliny sportowej. W roku 2012 Głowno włączone zostało do Projektu Plażówka. Od tej chwili kolejne edycje turnieju odbywają się również w ramach Projektu Plażówka.
 • GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  zimowy piknik w atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia z Mikołajem, Królową Śniegu, Elfami, a w roku 2013 - także z żywymi reniferami. Słowem - super rodzinna zabawa mimo chłodu!

Treść strony

Radosne świętowanie i taneczne popisy "9 WIOSENNA GALA TANECZNA 2018"

W sobotę, 16 czerwca 2018r. w hali sportowo-widowiskowej przy SP2, Miejski Ośrodek Kultury w Głownie zorganizował 9 edycję festiwalu tanecznego dla dzieci - Wiosenną Galę Taneczną, która w tym roku była tanecznym świętem obchodów 100-lecia Niepodległości Polski. Imprezie patronował Burmistrz Głowna Grzegorz Janeczek, a zgromadziła ona dziecięco-młodzieżowe zespoły taneczne z Głowna i Strykowa. Miejski Ośrodek Kultury w Głownie reprezentowały dwa zespoły: ISKIERKI i oraz GOLD, natomiast Ośrodek Kultury i Rekreacji w Strykowie zespół AGAT. Łącznie w konkursie wystąpiło 18 grup tanecznych.

Tegoroczna Gala Taneczna była konfrontacją i integracją zespołów tanecznych i jednocześnie podsumowaniem artystycznym i oceną całego sezonu tanecznego 2017/2018 wszystkich grup każdego zespołu. Tym razem to instruktorki/choreografki oceniły swoje  grupy, biorąc pod uwagę zaangażowanie, rozwój taneczny podopiecznych  i  osiągnięcia. Galę, która nabrała wiele patriotycznych akcentów poprowadziła absolwentka wydziału aktorskiego PWSFTViT w Łodzi Magdalena Dratkiewicz, która sama wystąpiła w biało-czerwonych barwach. Inauguracją Gali wspólny taniec wszystkich  tancerzy z wystrzałem biało-czerwonych konfetti, a zaraz po oficjalnym rozpoczęciu imprezy najmłodsi tancerze   zaprezentowali się w choreografii „JESTEM POLAKIEM”. Niemal  dwugodzinne widowisko taneczne  wypełnione było  zespołowymi układami tanecznymi opracowanymi w mijającym sezonie artystycznym 2017/2018 – w sumie 27 różnych choreografii. Patriotycznym akcentem była parada taneczna wszystkich tancerzy z biało-czerwonymi balonami do poloneza "Pan Tadeusz". Na zakończenie radosnego świętowania  wręczone zostały  pamiątkowe medale z różnymi tytułami dla różnych grup tanecznych.

Tancerze i tancerki zespołu baletowego Iskierki i najmłodsi członkowie zespołów GOLD i AGAT  utytułowani  zostali odpowiednio medalami "Balerinka/tancerka/tancerz na medal" lub "Mała tancerka/tancerz", natomiast ich starsze koleżanki, zarówno z AGATU jak i GOLDU otrzymały  tytuły "Super Tancerka". Medalami "Tancerka Mistrzowskiej Grupy Tanecznej" udekorowano  najstarsze tancerki i najbardziej zasłużone z obu zespołów, które to najczęściej reprezentują zespoły na konkursach i festiwalach w Polsce zdobywając nagrody.   
Podziękowano również instruktorkom/choreografkom za całoroczną pracę z zespołami. Dwa medale "Super Instruktor" za pracę z zespołami Gold i Agat otrzymała Agnieszka Waszkiewicz, taki sam medal przyznano instruktorce zespołu Iskierki Ewie Kowalskiej-Brodek.
Miejski Ośrodek Kultury dziękuje za pomoc w organizacji Gali Tanecznej Szkole Podstawowej Nr 2 i Miejskiemu Zakładowi Komunalnemu w Głownie.

Źródło: MOK Głowno

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.