GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 13 września 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja
 • Kultura | 
 • 2018 | 
 • MOK Głowno - Bezpieczne Ekodzieciaki | 

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«wrzesień 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 dzień: 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
 • SIERPIEŃ – Święto Miasta
  SIERPIEŃ – Święto Miasta
  Obchody Święta Miasta. Od roku 2012 odbywają się w formule jednodniowej. Impreza ta łączy koncerty gwiazd muzycznych z piknikiem i atrakcjami dla całych rodzin. Impreza ta przyciąga rokrocznie nad głowieńską Mrożyczkę kilka tysięcy osób, wśród nich nie tylko mieszkańców Głowna i najbliższych okolic, ale także mieszkańców dalszych zakątków Regionu Łódzkiego i kraju.
 • MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  Organizatorem tej imprezy plenerowej jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku gromadzi ona na plenerowej scenie w Głownie blisko 400 muzyków. Festiwal łączy w sobie prezentację muzyczną z piknikiem. Uczestników konkursu ocenia profesjonalne jury złożone z wykształconych muzyków, kapelmistrzów i nauczycieli gry na instrumentach.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  zimowy piknik w atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia z Mikołajem, Królową Śniegu, Elfami, a w roku 2013 - także z żywymi reniferami. Słowem - super rodzinna zabawa mimo chłodu!
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.

Treść strony

Festiwal Piosenki "Bezpieczne Ekodzieciaki" - GRAND PRIX dla drużyny "MALINEK” z Piątku

26 kwietnia 2018 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Głownie odbyła się kolejna edycja Festiwalu  Piosenki "Bezpieczne Ekodzieciaki".

Impreza jest współorganizowana przez miejskie przedszkola nr 1, 2 i 3 pod Patronatem Burmistrza Głowna i przy udziale Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych dla Miasta Głowna. Partnerami  festiwalu są po raz kolejny - Policja i Sanepid, a także Straż Pożarna. Do grona tego dołaczyłą również Fundacja Ecorower. Festiwal organizowany jest przy wsparciu finansowym Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Siedem placówek przedszkolnych: z Łodzi, Piątku, Strykowa i Głowna wzięło udział w tegorocznej, szóstej już edycji Festiwalu. Każdą placówkę reprezentowała drużyna, która miała swoją nazwę i stroje. Festiwal składał się z trzech konkurencji tj. zaprezentowania piosenki tematycznej, konkursu wiedzy oraz przygotowania plakatu pt. „Bez nałogów- bezpiecznie, zdrowo, kolorowo”.

Podstawowym celem imprezy było zwiększenie wiedzy poprzez zabawę na temat zagrożeń nadużywania używek: papierosów, alkoholu i podjęcie działań z zakresu profilaktyki uzależnień polegających na uświadomieniu dzieciom zła płynącego z uzależnień dorosłych. Promocja edukacji ekologicznej i prozdrowotnej – zdrowego i aktywnego stylu życia, a także zasad bezpieczeństwa, w tym bezpieczeństwa pożarowego.

Prezentacje festiwalowe oceniało jury w składzie:
Aneta Chlebna - przedstawicielka Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Miasta Głowna.
Aleksandra Guni - muzyk, dyrektor Niepublicznej Szkoły Muzycznej w Głownie.
Anna Dobrysiak - samodzielne Stanowisko d/s Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia oraz Kacper Bieniarz - p.o. kierownika Sekcji Higieny Pracy - Powiatowa Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w Zgierzu.
Dariusz Mroczkowski – młodszy aspirant Zespołu ds. Nieletnich Powiatowa Komenda Policji w Zgierzu.
Bartłomiej Tomczuk - kapitan, brygadier, dowódca Jednostki Ratownictwa Gaśniczego w Strykowie -Powiatowa Straż Pożarna w Zgierzu
Szymon Adamczewski – artysta plastyk Miejskiego Ośrodka Kultury w Głownie

Jury przyznało Grand Prix festiwalu i tytuł BEZPIECZNE DZIECIAKI drużynie "Malinki" z Gminnego Przedszkola w Piątku.

Pozostałe drużyny otrzymały tytuły i wyróżnienia:
Bezpieczne Ekodzieciaki i wyróżnienie pt. "Przedszkole propagujące zdrowy styl życia" – drużyna „Deszczowe Kropelki” z Miejskiego Przedszkola Nr 2 w Głownie
Bezpieczne Ekodzieciaki i wyróżnienie pt. "Ratownicy życia"– drużyna „KRASNALI” z Przedszkola Miejskiego Nr 206 w Łodzi
Bezpieczne Ekodzieciaki i wyróżnienie "Przedszkole dbające o przyrodę" – drużyna ”Wesołe zwierzaki” z Miejskiego Przedszkola Nr 1 w Głownie
Bezpieczne Ekodzieciaki i wyróżnienie pt. "Przedszkole dbające o bezpieczeństwo"–drużyna „Tropiciele” Przedszkole Samorządowe w Strykowie
Bezpieczne Ekodzieciaki i wyróżnienie pt. "Najbardziej rozśpiewane przedszkole"– drużyna -„Zdrowe Dzieciaki” z Przedszkola Miejskiego 229 w Łodzi.
Bezpieczne Ekodzieciaki i wyróżnienie pt. "Ekostrażnicy Ziemi" - drużyna „Ziemianie” z Miejskiego Przedszkola Nr 3 w Głownie.

Po zakończeniu przesłuchań festiwalowych policjanci i strażacy przeprowadzili krótkie pogadanki na temat

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.