GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 13 września 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja
 • Kultura | 
 • 2018 | 
 • Miejska Biblioteka Publiczna - cykl spotkań z pisarką Moniką Sawicką | 

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«wrzesień 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 dzień: 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  W sąsiedztwie plaży i kąpieliska na zalewie Mrożyczka w Głownie funkcjonują boiska do piłki plażowej, z których chętnie korzystają miłośnicy tej dyscypliny sportowej. W roku 2012 Głowno włączone zostało do Projektu Plażówka. Od tej chwili kolejne edycje turnieju odbywają się również w ramach Projektu Plażówka.
 • SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  W okresie wakacji w Głownie na terenie rekreacyjnym nad głowieńskim zalewem Mrożyczka (przy ul. Zgierskiej i Swoboda) odbywa się wiele plenerowych imprez weekendowych. W roku 2015 będą to tematyczne pikniki rodzinne w ramach Kreatywnego Lata Rodzinnego w Głownie.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  To prawdziwe święto tańca. Jego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Imprezie patronuje Burmistrz Głowna, a odbywa się ona w Hali Sportowo-Widowiskowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Głownie. Ostatnia edycja przyciągnęła ponad 700 tancerzy z całej Polski.

Treść strony

Miejska Biblioteka Publiczna - cykl spotkań z pisarką Moniką Sawicką

9 marca 2018 r. na zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głownie, z cyklem czterech spotkań autorskich gościła w Głownie pani Monika Sawicka – pisarka, dziennikarka telewizyjna, edukatorka, animatorka.


Monika Sawicka jest autorką poczytnych powieści dla dorosłych, m.in.: „Kruchość porcelany”, „Kolejność uczuć”, „Mimo wszystko”, „Dobrze, że jesteś”, „Serwantka” oraz adresowanych do młodych czytelników: „O Kajtku Szczęściarzu”, „Zakochany Kajtek”, „Kajtuś rusza w świat”.
W pierwszym  spotkaniu  uczestniczyły przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 1 w Głownie. W serdecznej, pełnej uśmiechu rozmowie autorki z najmłodszymi, pani Monika Sawicka w przystępny sposób opowiadała na czym polega praca pisarki, jak powstają książki, co stanowi inspirację do ich napisania. Podczas spotkania dzieci zapoznały się również z prawdziwą historią  powstania książek o  Kajtku szczęściarzu – głównym bohaterze- dzielnym i mądrym piesku, który istnieje naprawdę.
W następnej kolejności autorka spotkała się z uczniami w Szkole Podstawowej nr 3. Uczniowie klas II-III to kolejna grupa uczestnicząca w spotkaniu z pisarką. Dzieci zapoznały się z warsztatem pracy pisarza, wzięły udział w dyskusji – gdzie mieszkają pomysły do tworzenia i czemu służy wyobraźnia. Na podstawie książki „Kajtuś rusza w świat”  rozmawiano wspólnie o odpowiedzialności za drugą istotę i jakie obowiązki bierzemy na siebie biorąc pod dach czworonoga.  W finale spotkania uczniowie mogli zakupić książki autorki i otrzymać pamiątkowy wpis.
Następnie uczniowie klasy VI SP nr 3 wzięli udział w warsztatach „Książka moich marzeń”, którym przyświecała myśl Walta Disneya „Jeżeli potrafisz o czymś marzyć, potrafisz też tego dokonać”. Pisarka tłumaczyła młodym ludziom, że każdy 
z nas o czymś marzy, czegoś pragnie, do czegoś dąży, wyznacza sobie cele, nazywając je celami lub marzeniami. Podczas warsztatów uczniowie pracując w 2-osobowych grupach tworzyli własne Książki Marzeń,  wierząc ich wizualizacja sprawia, że stają się one bliższe  i bardziej realne. 
W godzinach popołudniowych na dworcu PKP pani Monika Sawicka spotkała się z dorosłymi czytelnikami swojej twórczości.  Spotkanie wpisało się w harmonogram Festiwalu "Kolej na Kobiety" zorganizowanego po raz czwarty pod Patronatem Burmistrza Głowna. Tematem przewodnim spotkania była miłość i jej odsłony. Miłość jest często pojawiającym się tematem w książkach Moniki Sawickiej, ale nigdy nie jest to tylko jeden rodzaj miłości – o tym jakie odcienie i barwy ma to uczucie, pisarka opowiadała podczas spotkania. Opowieść przytaczała na podstawie także własnych doświadczeń, które wykorzystała we własnych książkach. Podczas spotkania autorka poruszała ważne problemy – przemoc domową, alkoholizm, związki toksyczne i zagrażające życiu. To niezwykłe spotkanie z pisarką było swoistą terapią i podróżą, dostarczając uczestnikom dużej dawki refleksji, wzruszeń i uśmiechu.

Autor: MBP w Głownie

 

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.