GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 13 września 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja
 • Kultura | 
 • 2018 | 
 • Kreatywne Lato Rodzinne w Głownie - kolejna kreatywna podroż za nami | 

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«wrzesień 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 dzień: 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  W roku 2013 odbędzie się już VI edycja tej cenionej zwłaszcza przez seniorów imprezy. Patronuje jej Burmistrz Głowna, a rokrocznie przyciąga ona do Głowna zespoły wokalne, instrumentalno-wokalne, kapele ludowe, solistów, gawędziarzy, kabarety oraz inne formacje artystyczne tworzone przez seniorów z terenu całego Regionu Łódzkiego.
 • MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku gromadzi blisko 400 zawodników w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  zimowy piknik w atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia z Mikołajem, Królową Śniegu, Elfami, a w roku 2013 - także z żywymi reniferami. Słowem - super rodzinna zabawa mimo chłodu!

Treść strony

Kreatywne Lato Rodzinne w Głownie - kolejna kreatywna podróż za nami

"Ale Meksyk!" - pod takim hasłem w niedzielę, 19 sierpnia 2018 odbył się kolejny piknik rodzinny z cyklu "Kreatywne Lato Rodzinne w Głownie". W ramach „Kreatywnej podróży dookoła świata” bawiliśmy się wielopokoleniowo, rodzinnie w meksykańskich klimatach. Było kreatywnie, kolorowo, upalnie i radośnie. 

W programie znalazły się: kreatywne warsztaty tworzenia piniaty oraz mini warsztaty tkackie, konkursy i zabawy rodzinne oraz indywidualne - w tym tworzenie mega kaktusów, rzuty sombrero i rywalizacja o tytuł ZORRO, Kacik Malucha, bańki mydlane, balonowe niespodzianki i malowanie twarzy. Można było np. wcielić się w rolę Mariachi tworzących meksykańską orkiestrę, a damska część - także w roztańczone meksykanki w barwnych strojach.  

Nie zabrakło meksykańskiego pokazu zręcznościowego, jak również bezpłatnych niespodzianek przygotowanych przez Klub Karate NINTAI - Partnera wydarzenia. Dużym powodzeniem cieszyły się balonowe szpady. Mimo upału nie zabrakło też chętncyh do przymierzania stroju do treningu karate. 

Patronat medialny nad cyklem "Kreatywne Lato Rodzinne w Głownie", ktorego częscią jest m.in. piknik "Ale Meksyk!" objęły: Radio Victoria, Wieści z Głowna i Strykowa oraz Lowiczanin.info.

Gmina Miasta Głowno i Miejski Ośrodek Kultury w Głownie przy współpracy MZK w Głownie, zapraszają w najbliższą niedzielę, 26 sierpnia 2018 r. na ostatni już piknik tegorocznego Kreatywnego Lata Rodzinnego w Głownie. Tym razem będzie to podróż do "Antycznej Grecji".

Złożymy wizytę na Olimpie. Piknik odbędzie się tradycyjnie w godz. 14.00-20.00 na miejskim terenie rekreacyjnym nad zalewem Mrożyczka, ul. Swoboda 2, w sąsiedztwie plaży i altany koncertowo - tanecznej.  Podczas pikniku rozstrzygnięta zostanie również rywalizacja w XVIII edycji ekstremanego spływu rzeką Mrogą z Dmosina do Głowna Mroga Trophy 2018. 

Zapraszamy. 

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.