GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 13 września 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja
 • 2018 | 
 • Spotkanie Noworoczne Burmistrza Głowna | 

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«wrzesień 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 dzień: 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
 • SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  To impreza z długoletnią już tradycją. W roku 2015 odbędzie się jej dwunasta edycja. Co roku na trasie spływu nurtem rzeki Mrogi rywalizuje kilkudziesięciu śmiałków. Swą wytrzymałość i determinację testują na około 5-kilometrowej trasie spływu z Dmosina do Głowna. Uczestnicy spływu zmuszeni są miejscami do przenoszenia kajaków i pokonywania rozmaitych przeszkód.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  zimowy piknik w atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia z Mikołajem, Królową Śniegu, Elfami, a w roku 2013 - także z żywymi reniferami. Słowem - super rodzinna zabawa mimo chłodu!
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku gromadzi blisko 400 zawodników w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat.

Treść strony

Spotkanie noworoczne Burmistrza Głowna

W czwartek 25 stycznia 2018 r. wzorem lat ubiegłych odbyło się spotkanie noworoczne Burmistrza Głowna Grzegorza Janeczka z przedstawicielami lokalnych stowarzyszeń i organizacji, jednostek miejskich, instytucji i służb mundurowych, przedstawicieli gminy Głowno, lokalnego biznesu angażującego się w działalność na rzecz miasta, z emerytowanymi pracownikami samorządowymi oraz zasłużonymi dla Głowna.

Na zaproszenie Burmistrza Głowna odpowiedziało i na uroczystość zorganizowaną tradycyjnie już w siedzibie Urzędu Miejskiego przy ul. Dworskiej 4 przybyło kilkudziesięciu gości, wśród nich: przedstawiciele władz wojewódzkich, powiatowych, gminy Głowno, miasta Zgierza, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Głownie Magdalena Szajder oraz Radni Rady Miejskiej w Głownie, zasłużeni i honorowi obywatele miasta Głowna, przedstawiciele stowarzyszeń, organizacji i instytucji działających na terenie naszego miasta, dyrektorzy szkół i przedszkoli, kadra kierownicza Urzędu Miejskiego oraz miejskich jednostek organizacyjnych, a także emerytowani pracownicy samorządowi.
Spotkanie było okazją do podsumowania działalności głowieńskiego samorządu w roku 2017, a ta zaowocowała m.in. realizacją nowej infrastruktury rekreacyjnej nad zalewem Mrożyczka, pozyskaniem śródków unijnych na budowę dróg w ramach programu modernizacji drog dojazdowych do pól, jak również adaptacją dawnego Pałacu Jabońskich na potrzeby Środowiskowego Domu Samopomocy i gruntownym remontem budynku Urzędu Miejsiego przy ul. Dworskiej 4. 


Podczas okolicznościowych wystąpień podkreślano, że Głowno od kilku lat bardzo się zmienia i staje się atrakcyjnym rekreacyjnie miastem. Burmistrz Grzegorz Janeczek podkreślał, jak ważna dla powodzenia zamierzeń i planów, jest dobra współpraca samorządów różnych szczebli oraz pomoc tych, którzy wspierają miejskie inicjatywy i działania na rzecz miasta. 


Burmistrz Głowna podziękował za ubiegłoroczną współpracę służbom stojącym na straży bezpieczeństwa i porządku publicznego. Pisemne podziękowania za włączenie się w organizację i zabezpieczenie cyklicznych imprez promocyjnych miasta Głowna w 2017 r. oraz za tworzenie dobrego klimatu współpracy i za wspieranie dotychczasowych działań promocyjnych łączących wielopokoleniową rekreację rodzinną z edukacją i profilaktyką odebrali z rąk Burmistrza Grzegorza Janeczka: Komendant Powiatowy PSP w Zgierzu Zbigniew Grzelak, Dowódca JRG Stryków Bartłomiej Tomczuk, Komendant KP Głowno Bogusław Gorący oraz Prezes OSP Głowno Andrzej Ruciński. W tym samym dniu podczas rocznej narady w KPP w Zgierzu takie podziękowania Burmistrz Głowna przekazał również na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Zgierzu Roberta Śniecikowskiego. 
Tak, jak w latach ubiegłych uczestnicy spotkania wznieśli noworoczny toast. Nie zabrakło również tradycyjnego już, noworocznego tortu. 

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.