GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 13 września 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja
 • 2018 | 
 • „Niepodległa Polska – piknik rodzinno-mundurowy” już w sobotę | 

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«wrzesień 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 dzień: 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
 • CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  W sąsiedztwie plaży i kąpieliska na zalewie Mrożyczka w Głownie funkcjonują boiska do piłki plażowej, z których chętnie korzystają miłośnicy tej dyscypliny sportowej. W roku 2012 Głowno włączone zostało do Projektu Plażówka. Od tej chwili kolejne edycje turnieju odbywają się również w ramach Projektu Plażówka.
 • MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku gromadzi blisko 400 zawodników w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat.
 • GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  zimowy piknik w atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia z Mikołajem, Królową Śniegu, Elfami, a w roku 2013 - także z żywymi reniferami. Słowem - super rodzinna zabawa mimo chłodu!
 • PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  To prawdziwe święto tańca. Jego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Imprezie patronuje Burmistrz Głowna, a odbywa się ona w Hali Sportowo-Widowiskowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Głownie. Ostatnia edycja przyciągnęła ponad 700 tancerzy z całej Polski.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.

Treść strony

„Niepodległa Polska – piknik rodzinno-mundurowy” już w sobotę

Klub Gazety Polskiej Głowno – Stryków wraz z Fundacją Imienia Stanisława Pomian-Srzednickiego zapraszają mieszkańców Głowna i okolic do udziału w pikniku patriotycznym pod hasłem „Niepodległa Polska – piknik rodzinno-mundurowy”, który odbędzie się w sobotę, 22 września 2018 r., w godz. 13.00 – 18.00 na miejskim terenie rekreacyjnym przy ul. Zgierskiej 8/10 w Głownie, nad zalewem Mrożyczka. 

Wydarzenie to wpisuje się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Organizatorzy zachęcają do rodzinnego spędzenia czasu w otoczeniu służb mundurowych i do dkorzystania z okazji poszerzenia wiedzy historycznej, wiedzy o funkcjonowaniu i specyfice poszczególnych formacji.

Partnerami wydarzenia są: Gmina Miasta Głowno, Gmina Głowno, wojsko, policja, straż graniczna. Podczas pikniku, zostanie zaprezentowany sprzęt i wyposażenie poszczególnych formacji. W pikniku zaprezentują się grupy rekonstrukcyjne, formacje strzeleckie i harcerze. Uczestnicy pikniku będą mieli okazję przyjrzeć się pojazdom służbowym, specjalistycznemu umundurowaniu wykorzystywanemu przez policję, straż graniczną i wojsko, a także zapoznać się z funkcjonowaniem: Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz z programami: Moja Komenda, Dzielnicowy Bliżej Nas.

Będzie można zobaczyć, dotknąć, przymierzyć np. alkogogle/narkogogle, hełm pirotechnika, robota pirotechnicznego, kombinezon lotnika, kombinezon zbliżeniowy pirotechnika, urządzenie szkolno-treningowe cyklop, broń i wiele innych.

Podczas pikniku zostanie zaprezentowany pokaz dynamiczny, pokaz rozminowania, a także pokazy grup rekonstrukcyjnych i inne atrakcje.  Organizatorzy przewidzieli również zabawy i konkursy  z nagrodami dla najmłodszych i nie tylko.  
 
Piknikowi będzie towarzyszyła wystawa plenerowa „ Ojcowie Niepodległości”, a także namiot edukacyjny IPN-u.

Dla uczestników pikniku patriotycznego zorganizowano bezpłatny pokaz najnowszego filmu „Dywizjon 303. Historia Prawdziwa”, który odbędzie się w MOK o godz. 19.00. Zaproszenia na film będą wręczane podczas pikniku. 

W wydarzeniu wezmą udział: 25.Brygada Kawalerii Powietrznej, 3. Brygada Rakietowa Obrony Powietrznej, Żandarmeria Wojskowa. 
 
Zapraszamy

 

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.