GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 13 września 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja
 • 2018 | 
 • Oświadczenie | 

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«wrzesień 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 dzień: 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
 • WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  W roku 2013 odbędzie się już VI edycja tej cenionej zwłaszcza przez seniorów imprezy. Patronuje jej Burmistrz Głowna, a rokrocznie przyciąga ona do Głowna zespoły wokalne, instrumentalno-wokalne, kapele ludowe, solistów, gawędziarzy, kabarety oraz inne formacje artystyczne tworzone przez seniorów z terenu całego Regionu Łódzkiego.
 • PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  To prawdziwe święto tańca. Jego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Imprezie patronuje Burmistrz Głowna, a odbywa się ona w Hali Sportowo-Widowiskowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Głownie. Ostatnia edycja przyciągnęła ponad 700 tancerzy z całej Polski.
 • MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku gromadzi blisko 400 zawodników w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.

Treść strony

Oświadczenie


Oświadczenie


W związku z wyrokiem Naczelnego Sądu Administracyjnego z dnia 20 czerwca 2018 r., skutkiem którego jest wygaszenie mandatu Burmistrza Głowna informujemy, że Urząd Miejski w Głownie pracuje normalnie. Wszystkie zadania są realizowane w sposób zapewniający ciągłość i prawidłowe funkcjonowanie Miasta. 

Do czasu wskazania przez Prezesa Rady Ministrów osoby pełniącej obowiązki Burmistrza Głowna,  nadzór nad pracą Urzędu Miejskiego sprawuje Sekretarz Miasta, która pozostaje w stałym kontakcie z przedstawicielami Wojewody Łódzkiego i w sytuacjach nadzwyczajnych może liczyć na ich wsparcie.

Jednocześnie zwracamy się z prośbą, by osoby aktywnie uczestniczące w życiu społecznym, zachowywały się w sposób odpowiedzialny i nie podejmowały działań mogących wzbudzać niepotrzebne napięcia w sferze publicznej. Prośbę motywujemy troską o dobro wspólne i harmonię społeczną w okresie braku najwyższych przedstawicieli władzy wykonawczej Miasta Głowna.

Obecna sytuacja Miasta jest szczególna, jednak przewidziana przepisami prawa. Wojewoda Łódzki - mając świadomość utrudnień związanych z utratą mandatu przez dotychczasowego Burmistrza Głowna - podejmie stosowne działania w celu możliwie jak najszybszego wyznaczenia osoby pełniącej funkcję Burmistrza Głowna. 

W ocenie służb Wojewody Łódzkiego, brak burmistrza w żaden sposób nie wpływa na sytuację w szpitalu w Głownie. Od dnia dzisiejszego sytuacja będzie monitorowana na bieżąco przez Łódzki Urząd Wojewódzki.


 

Tobiasz Bocheński                                                                     Magdalena Piotrowska
Dyrektor Biura Wojewody Łódzkiego                                           Sekretarz Miasta Głowna
 

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.