GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 13 września 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja
 • 2018 | 
 • Festiwal "Kolej na Kobiety" 2018 za nami | 

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«wrzesień 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 dzień: 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
 • SIERPIEŃ – Święto Miasta
  SIERPIEŃ – Święto Miasta
  Obchody Święta Miasta. Od roku 2012 odbywają się w formule jednodniowej. Impreza ta łączy koncerty gwiazd muzycznych z piknikiem i atrakcjami dla całych rodzin. Impreza ta przyciąga rokrocznie nad głowieńską Mrożyczkę kilka tysięcy osób, wśród nich nie tylko mieszkańców Głowna i najbliższych okolic, ale także mieszkańców dalszych zakątków Regionu Łódzkiego i kraju.
 • CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  W sąsiedztwie plaży i kąpieliska na zalewie Mrożyczka w Głownie funkcjonują boiska do piłki plażowej, z których chętnie korzystają miłośnicy tej dyscypliny sportowej. W roku 2012 Głowno włączone zostało do Projektu Plażówka. Od tej chwili kolejne edycje turnieju odbywają się również w ramach Projektu Plażówka.
 • PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  To prawdziwe święto tańca. Jego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Imprezie patronuje Burmistrz Głowna, a odbywa się ona w Hali Sportowo-Widowiskowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Głownie. Ostatnia edycja przyciągnęła ponad 700 tancerzy z całej Polski.
 • SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  To impreza z długoletnią już tradycją. W roku 2015 odbędzie się jej dwunasta edycja. Co roku na trasie spływu nurtem rzeki Mrogi rywalizuje kilkudziesięciu śmiałków. Swą wytrzymałość i determinację testują na około 5-kilometrowej trasie spływu z Dmosina do Głowna. Uczestnicy spływu zmuszeni są miejscami do przenoszenia kajaków i pokonywania rozmaitych przeszkód.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.

Treść strony

Święto Kobiet Kreatywnych - IV Festiwal "Kolej na kobiety" pod Patronatem Burmistrza Głowna za nami

W miniony weekend odbyły się finałowe wydarzenia Festiwalu "Kolej na kobiety" 2018 pod Patronatem Burmistrza Głowna, organizatorem którego była Gmina Miasta Głowna oraz Pracownia M13 Michała Kmiecia przy współpracy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głownie, Szkoły Podstawowej nr 2 w Głownie, MOK Głowno, MZK Głowno oraz licznych Partnerów i Sponsorów.

Inauguracja festiwalowych atrakcji, które – tradycyjnie już – były głowieńską propozycją obchodów Dnia Kobiet, miała miejsce w czwartek 8 marca 2018. 
Przez cztery festiwalowe dni głownianki, ale nie tylko – bo co roku z przygotowanych przez organizatorów atrakcji korzystają również mieszkanki gmin ościennych – mogły wybierać w bardzo zróżnicowanej ofercie rozmaitych atrakcji. 
Czwartek, 8 marca upłynął pod znakiem bezpłatnych aktywności fizycznych i tanecznej Zumby w Klubie Fit and Jump oraz wieczoru karaoke z Herbaciarnią Zakątek. Specjalne festiwalowe menu serwowali również inni nasi tegoroczni Partnerzy: Koshi Sushi oraz Warsztat Smaku.


NIGHT EXPRESS na dworcu PKP


Piątkowy wieczór, 9 marca 2018 r. panie (w większości, ale niektórym z nich towarzyszyli również panowie) spędziły w przestrzeni Dworca PKP w Głownie. Najpierw odbyło się tu spotkanie się z pisarką Moniką Sawicką, autorką książek traktujących o kobietach i ich życiowych wyzwaniach. Współorganizatorem tego spotkania była Miejska Biblioteka Publiczna w Głownie z jej kierownikiem Ewą Fijołek. Pisarka dzieliła się z uczestnikami spotkania m.in. swoimi przemyśleniami i opiniami na temat różnic między kobietami i mężczyznami oraz trudnymi doświadczeniami ze swego dzieciństwa, które wpłynęły na jej późniejsze relacje z partnerem. Gośćmi tego wieczoru były również: psycholog Izabela Kobierecka, która mówiła  o tym “Co kryje się w naszych głowach, czyli kobiece myśli full of zasadzkas”, psycholożki Agnieszka Ptasińska i Marta Rolnik, które przekonywały, że szczęście się opłaca i mówiły o prostych technikach, które sprzyjają zwiększaniu poczucia satysfakcji w życiu. Panie zdrawdzały również sposoby na redukowanie stresu. Gościem specjalnym wieczoru wieczoru była Ola Radomska - autorka bloga “Mam wątpliwość", która z dystansem, ale i mądrością mówiła o macierzyństwie i o tym, jak będąc matką pozostać również sobą. Po spotkaniu uczestniczki mogły spróbować smakołyków przygotowanych przez Warsztat Smaku z Głowna. 


FASHION EXPRESS czyli wielka gala modowa w SP2


W sobotę, 10 marca odbył się najbardziej chyba wyczekiwany punkt festiwalowy – Fashion Express czyli specjalnie przygotowane na tę okazję pokazy mody z udziałem mieszkanek Głowna i nie tylko. Ani wiek, ani rozmiar noszonej odzieży nie miał tu znaczenia. Ubiegłoroczny pokaz mody cieszył się tak wielkim powodzeniem, że w tym roku organizatorzy zmienili jego lokalizację. Przestrzeń dworca PKP zamieniono na przestronny hol Szkoły Podstawowej nr 2 w Głownie, w której pomieścili się wszyscy chcący to wydarzenie obejrzeć.

W pokazach zaprezentowane zostały ubrania lokalnych firm odzieżowych: KRIS LINE (www.krisline.com), KO-KA (www.kokastyle.pl), FOBYA (www.fobya.com), K-SZYK Katarzyna Wolanowska, BANDEROLKA.PL - z Głowna oraz TODOS Joanna Dębska - z Dmosina oraz okulary przeciwsłoneczne oferowane przez firmę ITALOOPTICA (www.italooptica.pl). Finałowym punktem modowej gali był pokaz odzieży marki SHABATIN autorstwa Ewy Szabatin. Oprawę muzyczną finału wzbogacił utworami wykonanymi na żywo Piotr Zuchora z Głowna. Galę poprowadzili Beata Pilarska, dyrektor SP nr 2 i jednocześnie jedna z modelek pokazu oraz Michał Kmieć – pomysłodawca i organizator festiwalu (we współpracy z Gminą Miasta Głowno), a otworzył ją oficjalnie Patron Festiwalu – Burmistrz Głowna Grzegorz Janeczek. Nie zabrakło również festiwalowego tortu ufundowanego przez Cukiernię Milczarek z Dmosina, którym poczęstowano uczestników gali. O wyjątkową oprawę świetlną pokazu oraz nagranie video pokazu zadbał Krzysztof Pałatyński ze studiamovie.pl, o makijaże modelek: Bogumiła Mucha (Network Team.FM), Justyna Gajewska (Just Izi fun&foto) oraz Natalia Kowalczyk (Make-up Artist), zaś o fryzury blisko 40 modelek biorących udział w pokazie - Salon fryzjerski "O mały włos" z Głowna. Blisko 20-metrowy wybieg wraz ze sceną wybudowany został z pomoc a firmy MMM Technika Sceniczna (mmmtechnika.pl). Kreatywności wymagała budowa dekoracji, do której przydały się nawet kije od mopów. Upominek dla supermodelki pokazu w postaci pobytu w SPA i "kolacji dla dwojga" ufundował Kasor Resort & Spa z Cesarki (www.kasor.pl). Supermodelkę pokazu wybrała sama Ewa Szabatin, a tytuł ten przyznała Pani Monice Darnowskiej. 

BEAUTY EXPRESS na dworcu PKP

W niedzielę, 11 marca w godzinach od 14.00 do 19.00 na dworcu PKP w Głownie w ramach wydarzenia pod hasłem „Beauty Express” panie skorzystać mogły z bezpłatnych atrakcji przygotowanych przez festiwalowych partnerów i sponsorów: ze spotkań z ekspertami z dziedziny dietetyki, zdrowia, pielęgnacji urody, organizacji imprez okolicznościowych, architektury wnętrz i wpływu aromatów na samopoczucie, emocje i zachowania. Panie mogły skorzystać z porady makijażystek, nauczyć się prawidłowo badać piersi, zapoznać z ofertą firm kosmetycznych, obejrzeć wystawę biżuterii wykonywanej techniką  sutaszu i haftu koralikowego autorstwa  Anny Kośmider. Mogły również spróbować zdrowych vegetariańskich potraw. Ogromnym zaskoczeniem dla wszystkich był np. smalec, który w smaku nie odbiegał właściwie od smalcu na bazie słoniny, a zrobiony był z tylko z produktów roślinnych przez doradcę żywieniowego Katarzynę Marchwińską (Make My Plate). Atrakcje dla dzieci przygotowała Gmina Miasta Głowno ze specjalną strefą Rodzinnej Re-Kreacji, animatorka Karolina Gawrysiak (Kinder Libra Party) oraz panie ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Głownie oraz Stowarzyszenia “Niezapominajka”, które tradycyjnie już przeprowadziły warsztaty plastyczne, podczas których można było własnoręcznie wykonać wyjątkową kartkę wielkanocną.  Nie zabrakło konkursów z nagrodami. 

W ramach Beauty Express atrakcje dla mieszkanek Głowna przygotowali: 

- Gmina Miasta Głowno - strefa Rodzinnej Re-Kreacji

- dietetyk Ewelina Wojtysiak "Z pasji do odzywiania" Sapy gm. Domaniewice - porady dietetyczne, pomiar składu masy ciała,

- Network Team Bogumiła Mucha - makijaże, testowanie kosmetyków, 

- Pracownia Marzeń Paulina Wronecka z Gdańska - organizacja eventów, slubów, urodzin itp.,

- Aroma Projekt Karolina Kurczak z Łodzi - oferta zapachów wpływających na emocje, uczucia, zachowania,  

- Kinder Libra Party z Głowna - animacje dla dzieci, 

- Łódzka Fundacja "Kocham Życie" - instruktaż samobadania piersi, profilaktyka dotycząca raka piersi, 

- doradca żywieniowy Katarzyna Marchwińska (Make My Plate), Nowostawy Dolne - zdrowe jedzenie vege,

- ORIFLAME - konsultacje dot. kosmetyków i pielęgnacji,

- ŚDS w Głownie oraz Stowarzyszenie "Niezapominajka" - warsztaty plastyczne,

- Anna Kośmider - biżuteria sutasz,

- Kris Line Głowno - brafitting,

- Architekt Aleksandra Przedecka, Pracownia Projektowa "Zmiana Planu" - prelekcja i porady z dziedziny architektury wnętrz. 

 

Dziękujemy naszym Partnerom i Sponsorom nagród. Dziękujemy wszystkim firmom, stowarzyszeniom i osobom współtworzącym IV edycję Festiwalu "Kolej na kobiety". 

 

 

 

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.