GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 13 września 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja
 • 2018 | 
 • Oświadczenie Burmistrza Głowna | 

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«wrzesień 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 dzień: 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
 • CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  W sąsiedztwie plaży i kąpieliska na zalewie Mrożyczka w Głownie funkcjonują boiska do piłki plażowej, z których chętnie korzystają miłośnicy tej dyscypliny sportowej. W roku 2012 Głowno włączone zostało do Projektu Plażówka. Od tej chwili kolejne edycje turnieju odbywają się również w ramach Projektu Plażówka.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  zimowy piknik w atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia z Mikołajem, Królową Śniegu, Elfami, a w roku 2013 - także z żywymi reniferami. Słowem - super rodzinna zabawa mimo chłodu!
 • WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  W roku 2013 odbędzie się już VI edycja tej cenionej zwłaszcza przez seniorów imprezy. Patronuje jej Burmistrz Głowna, a rokrocznie przyciąga ona do Głowna zespoły wokalne, instrumentalno-wokalne, kapele ludowe, solistów, gawędziarzy, kabarety oraz inne formacje artystyczne tworzone przez seniorów z terenu całego Regionu Łódzkiego.

Treść strony

Oświadczenie Burmistrza Głowna

W związku z przedłużającym się procesem przejęcia prowadzenia szpitala w Głownie przez potencjalnego inwestora – Grupę Zdrowie uprzejmie informuję, że Gmina Miasta Głowno jest gotowa do zawarcia trójstronnego porozumienia z obecnym właścicielem szpitala i inwestorem już od dnia 20 kwietnia 2018 roku. 


Wszystkie ustalenia poczynione z Miastem pozwalają na definitywne zakończenie sprawy, jednakże ostateczny termin zawarcia umowy zależy wyłącznie od prowadzących negocjacje stron, tj. Wyższej Szkoły Informatyki i Umiejętności w Łodzi – obecnego właściciela szpitala i Grupy Zdrowie – potencjalnego inwestora, a na to – co oczywiste – Gmina Miasta Głowno nie ma wpływu. 
Rozmowy dotyczące przejęcia prowadzenia szpitala prowadzone są bez udziału Gminy Miasta Głowno. Miasto włączyło się do rozmów jedynie na etapie związanym z zapewnieniem realizacji postanowień umowy zawartej w 2013 r. pomiędzy WSInf w Łodzi a Gminą Miasta Głowno, dotyczących prowadzenia w Głownie szpitala co najmniej do roku 2023. 
Jednocześnie informuję, że ponad miesiąc, tj. do dnia 24 maja 2018 r. czekałem na zaproponowanie przez WSInf w Łodzi nieruchomości, która będzie mogła stanowić zabezpieczenie zobowiązań Uczelni wobec Miasta. Z ubolewaniem stwierdzam, że przedstawione pierwotnie dokumenty okazały się nieaktualne, a te przedłożone kilka dni później – sfałszowane, o czym zmuszony byłem powiadomić Prokuraturę Rejonową w Zgierzu. 
Jako Burmistrz Głowna mam nadzieję na szybkie zakończenie negocjacji prowadzonych przez WSInf w Łodzi i Grupę Zdrowie oraz uregulowanie wszystkich kwestii prawnych, co pozwoli zapewnić stabilną sytuację w szpitalu. Gdyby strony nie doszły do porozumienia przypominam, że już 19.04.2018 r. wyraziłem gotowość przejęcia od WSInf w Łodzi nieruchomości z budynkami szpitalnymi w zamian za zobowiązania finansowe Uczelni wobec Miasta oraz dalszego prowadzenia w nich szpitala przez spółkę miejską. 
Oświadczam, że Gmina Miasta Głowno jest gotowa w każdej chwili podpisać uzgodnione dokumenty. 

Przy tej okazji, należy zwrócić uwagę, że spółka Szpital Głowno – Grupa Zdrowie świadcząca obecnie usługi medyczne w szpitalu w Głownie, jest w 100% własnością WSInf w Łodzi. Wobec czego, odpowiedzialność za obecne funkcjonowanie placówki ponosi tylko i wyłącznie ta Uczelnia. 


                                                  Burmistrz Głowna
                                                  Grzegorz Janeczek
 

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.