GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 13 września 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja
 • 2018 | 
 • Budowa Wakeparku w Głownie sfinalizowana | 

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«wrzesień 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 dzień: 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  Organizatorem tej imprezy plenerowej jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku gromadzi ona na plenerowej scenie w Głownie blisko 400 muzyków. Festiwal łączy w sobie prezentację muzyczną z piknikiem. Uczestników konkursu ocenia profesjonalne jury złożone z wykształconych muzyków, kapelmistrzów i nauczycieli gry na instrumentach.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • SIERPIEŃ – Święto Miasta
  SIERPIEŃ – Święto Miasta
  Obchody Święta Miasta. Od roku 2012 odbywają się w formule jednodniowej. Impreza ta łączy koncerty gwiazd muzycznych z piknikiem i atrakcjami dla całych rodzin. Impreza ta przyciąga rokrocznie nad głowieńską Mrożyczkę kilka tysięcy osób, wśród nich nie tylko mieszkańców Głowna i najbliższych okolic, ale także mieszkańców dalszych zakątków Regionu Łódzkiego i kraju.

Treść strony

Budowa Wakeparku w Głownie sfinalizowana

W czwartek, 1 lutego 2018 r. reprezentujący Gminę Miasta Głowna Burmistrz Grzegorz Janeczek podpisał umowę ze spółką Neighbors sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, która do połowy tego roku ma na głowieńskim zalewie Mrożyczka wybudować i oddać do użytku Wakepark.


Umowa finalizuje proces pozyskiwania inwestora, który Burmistrz Grzegorz Janeczek zainicjował jeszcze w połowie roku 2016. Po kilku miesiącach rozmów i konsultacji w zakresie możliwości rozszerzenia oferty rekreacyjnej w naszym mieście i działań mających na celu rozwój gospodarki turystycznej w Głownie oraz rozbudzenie przedsiębiorczości w tej właśnie branży, w końcu listopada 2016 r. Burmistrz Grzegorz Janeczek przedstawił radnym Rady Miejskiej w Głownie inwestora zainteresowanego budową w Głownie ośrodka rekreacyjnego, którego głównym elementem jest wakepark do uprawiania wakeboardingu. 
29 grudnia 2016 r. Rada Miejska podjęła uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na oddanie w dzierżawę w trybie bezprzetargowym części nieruchomości gruntowej stanowiącej własność Gminy Miasta Głowno o powierzchni 12 ha, położonej przy ul. Swoboda 2 na rzecz spółki pod firmą Neighbors sp. z o.o z siedzibą w Warszawie z przeznaczeniem na cele sportowo-rekreacyjne (to teren obejmujący część zbiornika wodnego Mrożyczka oraz fragment gruntu przylegającego do tego zbiornika od strony drogi krajowej nr 14.


Od tego czasu inwestor skupił się na opracowaniu dokumentacji i uzyskaniu niezbędnych do realizacji inwestycji pozwoleń. Dziś, kiedy prace te już finiszują, nadszedł czas na podpisanie umowy dzierżawy. Umowa zakłada, iż z tytułu dzierżawy spółka płacić będzie miastu 45 tys. zł + VAT rocznie (kwota czynszu dzierżawnego została oparta na wycenie biegłego rzeczoznawcy). Spółka będzie również płacić podatki na rzecz miasta. Prezes spółki zadeklarował również docelowe przeniesienie jej siedziby do Głowna. 

Podczas czwartkowego spotkania, w którym uczestniczyli również przedstawiciele mediów lokalnych i regionalnych, Prezes spółki Jarosław Wygoda opowiedział o inwestycji, a także odpowiadał na pytania dziennikarzy.

Inwestycja polega na stworzeniu ośrodka rekreacyjno-sportowego, który będzie składał się z:
- urządzeń sportowych, w tym wyciągów do wakeboardu na wodzie oraz urządzeń do sportów ziemnych;
- z przestrzeni rekreacyjnych na brzegu – miejsc do wypoczynku, baru i restauracji, pomostów. 
Inwestycja będzie finansowana ze środków spółki, a także współfinansowana ze środków unijnych. Wartość inwestycji szacowana jest na kwotę ok. 5 mln zł netto.  

Założono kilka etapów realizacji inwestycji. Najpierw zostaną wykonane roboty ziemne i niezbędne podłączenia, a następnie - instalacja wyciągów na wodzie (łącznie aż trzy oddzielne wyciągi o różnych długościach i stopniach trudności). 
Kolejnym etapem będzie powstanie infrastruktury administracyjnej i sanitarnej koniecznej do funkcjonowania ośrodka, a dalszej kolejności - punktów gastronomicznych oraz domków dla gości wakeparku. 
Równolegle będą powstawać elementy infrastuktury sportowej i rekreacyjnej na brzegu tj. plac zabaw, siłownia na świeżym powietrzu, pumptrack, tor do skimboardu etc. 
Szczegółowy harmonogram prac podany zostanie po sfinalizowaniu toczących się obecnie ustaleń z Urzędem Marszałkowskim Województwa Łódzkiego. 
- Całość planujemy oddać do użytku ok. połowy czerwca. Zamierzamy inwestycję poprowadzić bardzo szybko, tak by ośrodek zaczął działać przed wakacjami. – zapowiada prezes Neighbours sp. z o.o, Jarosław Wygoda. 
- Nasz ośrodek wyróżni się na tle pozostałych ośrodków wakeboardowych dzięki temu, że jego sercem będzie najnowoczesniejszy w Polsce wyciąg sześcio słupowy. – zapowiada Inwestor - Obok niego staną dwa mniejsze wyciągi dla początkujących oraz dla tych, którzy wolą korzystać z wyciągu indywidualnie. Duży wyciąg pozwala na równoczesne korzystanie z niego przez 9 osób. Stawiamy na to, że naszymi klientami nie będą tylko dotychczasowi fani wakeaboardu. Liczymy na to, że dzięki nam kolejne osoby połkną sportowego bakcyla. – dodaje - Będziemy miejscem przyjaznym rodzinom z dziećmi. Zamierzamy również powołać fundację w celu wspierania dzieci z okolicy, uzdolnionych sportowo w kierunku wakeboardu.
- Głowno zostało przez nas wybrane, ponieważ spotkaliśmy się tu z ogromną przychylnością lokalnych władz. Warto podkreślić, że władze miasta stawiają na rozwój rekreacji i turystyki, a nasza inwestycja jest spójna z główną osią promocji i ujętą w strategii miasta - ideą rozwoju Głowna jako miasta przyjaznego turystom. – wyjaśnia prezes Jarosław Wygoda - Nasza inwestycja będzie ogromnym magnesem dla fanów sportu i aktywnego wypoczynku, co z pewnością pozwoli wypromować miasto w Polsce. A do tego, a może przede wszystkim – lokalne warunki okazały się stworzone do zlokalizowania tu takiego ośrodka. 

 
Inwestor zakłada, że montaż urządzeń zakończy się w czerwcu 2018 r. Otwarcie obiektu zaplanowano na połowę czerwca. - Jest to ambitne założenie, ale liczymy, że się nam uda. – podsumowuje prezes Jarosław Wygoda. 


Burmistrz Głowna Grzegorz Janeczek podkreśla, że obiekt ma szansę:
- wypromować Głowno nie tylko w Polsce, ale również poza granicami naszego kraju;
- wykorzystać potencjał i bogactwo naszego naturalnego środowiska; 
- wyłaniać i rozwijać talenty sportowe wśród dzieci i młodzieży w ramach nieodpłatnej współpracy ze szkołami i przedszkolami;
- uaktywnić lokalnych przedsiębiorców i zainteresowanych mieszkańców, bo przecież rozwój tego rodzaju obiektu i napływ do Głowna amatorów wakeboardingu/turystów wiązał będzie się z potrzebą zapewnienia gościom wyżywienia, noclegów czy wszechstronnej rozrywki, co z kolei może stać się powodem podjęcia  w tym zakresie działalności gospodarczej i zarobkowej. 


Inwestycja jest prywatna, ale jej powodzenie bez wątpienia może przynieść korzyści i miastu, i jego mieszkańcom.  

- Jako samorząd dołożyliśmy wszelkich starań, by inwestycja ta mogła dojść do skutku. Teraz wszytsko już w rękach inwestora, dlatego trzymamy kciuki i kibicujemy jego dalszym działaniom. - podsumowuje Burmistrz Głowna Grzegorz Janeczek.

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.