GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 13 września 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja
 • 2018 | 
 • Burmistrz Głowna odebrał wyróżnienie w konkursie Towarzystwa Urbanistów Polskich | 

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«wrzesień 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 dzień: 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
 • PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  To prawdziwe święto tańca. Jego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Imprezie patronuje Burmistrz Głowna, a odbywa się ona w Hali Sportowo-Widowiskowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Głownie. Ostatnia edycja przyciągnęła ponad 700 tancerzy z całej Polski.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  W roku 2013 odbędzie się już VI edycja tej cenionej zwłaszcza przez seniorów imprezy. Patronuje jej Burmistrz Głowna, a rokrocznie przyciąga ona do Głowna zespoły wokalne, instrumentalno-wokalne, kapele ludowe, solistów, gawędziarzy, kabarety oraz inne formacje artystyczne tworzone przez seniorów z terenu całego Regionu Łódzkiego.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • SIERPIEŃ – Święto Miasta
  SIERPIEŃ – Święto Miasta
  Obchody Święta Miasta. Od roku 2012 odbywają się w formule jednodniowej. Impreza ta łączy koncerty gwiazd muzycznych z piknikiem i atrakcjami dla całych rodzin. Impreza ta przyciąga rokrocznie nad głowieńską Mrożyczkę kilka tysięcy osób, wśród nich nie tylko mieszkańców Głowna i najbliższych okolic, ale także mieszkańców dalszych zakątków Regionu Łódzkiego i kraju.

Treść strony

Burmistrz Głowna odebrał wyróżnienie w konkursie Towarzystwa Urbanistów Polskich

W środę, 13 czerwca 2018 r. Burmistrz Głowna Grzegorz Janeczek wziął udział w uroczystości wręczenia wyróżnień w konkursie Towarzystwa Urbanistów Polskich - Oddział Łódź, na najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną w woj. łódzkim w 2017 r.

Przypomnijmy, że w lutym 2018 r. "Zagospodarowanie terenu rekreacyjnego nad zalewem Mrożyczka w Głownie" zostało wyróżnione przez Oddział Łódzki TUP w konkursie na najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną w woj. łódzkim w 2017 roku. Komisja Konkursowa przyznała wtedy dwa wyróżnienia. Otrzymały je następujące realizacje:
- w kategorii zrewitalizowana przestrzeń - Woonerf na ul. 6 Sierpnia/Traugutta w Łodzi;
- w kategorii nowo wykreowanej przestrzeni - Teren rekreacyjny nad zalewem Mrożyczka w Głownie.
Uroczystość podsumowująca konkurs odbyła się w gmachu Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego.

W uzasadnieniu wyróżnienia dla publicznej przestrzeni rekreacyjnej w Głownie, Prezes Zarządu TUP Oddział w Łodzi dr inż. Arch. Elżbieta Muszyńska podkreśliła, iż:
- Zgłoszona do konkursu przestrzeń publiczna o charakterze rekreacyjnym wraz z otaczającymi ją terenami tworzy spójną całość. Podejmowane działania potwierdzają kierunek rozwoju i świadczą o konsekwencji jego realizacji, zwiększając atrakcyjność przestrzenną, kulturalną, turystyczną i rekreacyjno-wypoczynkową tego obszaru, co podnosi rangę i znaczenie centrum Głowna. 
Dzięki nowemu zagospodarowaniu przestrzeni zgłoszonej do konkursu miastu zostaje przywrócony dawny letniskowy charakter, zaś jego centrum staje się atrakcyjnym miejscem dla rodzinnego wypoczynku mieszkańców i turystów. 


Przypomnijmy, że mając na uwadze właśnie letniskową przeszłość i wciąż imponujący potencjał przyrodniczy miasta, od roku 2012, kiedy to została opracowana główna oś jego promocji wyrażona w haśle "Głowno Rodzinna Re-kreacja", Głowno powraca do przedwojennych tradycji, gdy w sezonie letnim na wypoczynek zjeżdżało tu nawet kilka tysięcy mieszkańców Łodzi. Czyni to w zmodyfikowanej, przystającej do dzisiejszych realiów formie. Swą rekreacyjną ofertę profiluje na rodziny wielopokoleniowe, rodziny z dziećmi. 

 „Zagospodarowanie terenów rekreacyjnych nad zalewem Mrożyczka”, na którą to inwestycję Gmina Miasta Głowno pozyskała środki unijne w ramach Regionalnego programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego (Oś Priorytetowa VI. Rewitalizacja i potencjał endogeniczny regionu. Działanie VI.2 Rozwój gospodarki turystycznej, Podziałanie VI.2.1. Rozwój gospodarki turystycznej) wzbogaciło bazę rekreacyjną miasta o:

molo rekreacyjne z altaną widokową,

- pomosty cumownicze,

- rowery wodne w kształcie łabędzi, delfinów i samochodów,

- nowy plac zabaw,

- park linowy,

- altany grillowe oraz altany piknikowe,

- altanę taneczno-koncertową,

- ścieżkę rekreacyjno – edukacyjną.

Całkowita wartość projektu wyniosła 1.725.282,33 zł, a dofinansowanie unijne – 1.009.845,24 zł.  

Przestrzeń rekreacyjna nad zalewem Mrożyczka w Głownie została nominowana również do edycji ogólnopolskiej konkursu Towarzystwa Urbanistów Polskich na najlepiej zagospodarowaną przestrzeń w Polsce. Znalazła się wśród 25 takich nominowanych przestrzeni w Polsce. Rozstrzygnięcie tego konkursu i ceremonia wręczenia nagród odbędzie się w czasie Kongresu Urbanistyki Polskiej 20-22 czerwca w Gdyni.


Podczas czwartkoej uroczystości zostały zaprezentowane także prace studenckie nagrodzone w konkursie na najlepsze prace dyplomowe z zakresu urbanistyki, planowania i gospodarki przestrzennej wykonane na Uniwersytecie Łódzkim i Politechnice Łódzkiej w roku akademickim 2016/2017. Wręczono także legitymacje nowym członkom TUP. Była ona również okazją do podjęcia dostępności przestrzeni publicznej dla osób z niepełnosprawnościami.

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.