GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 13 września 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja
 • 2018 | 
 • Oświadczenie Burmistrza Głowna | 

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«wrzesień 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 dzień: 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
 • PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  To prawdziwe święto tańca. Jego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Imprezie patronuje Burmistrz Głowna, a odbywa się ona w Hali Sportowo-Widowiskowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Głownie. Ostatnia edycja przyciągnęła ponad 700 tancerzy z całej Polski.
 • GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  zimowy piknik w atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia z Mikołajem, Królową Śniegu, Elfami, a w roku 2013 - także z żywymi reniferami. Słowem - super rodzinna zabawa mimo chłodu!
 • CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  W sąsiedztwie plaży i kąpieliska na zalewie Mrożyczka w Głownie funkcjonują boiska do piłki plażowej, z których chętnie korzystają miłośnicy tej dyscypliny sportowej. W roku 2012 Głowno włączone zostało do Projektu Plażówka. Od tej chwili kolejne edycje turnieju odbywają się również w ramach Projektu Plażówka.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.

Treść strony

Oświadczenie Burmistrza Głowna

W związku z zapoznaniem się w dniu dzisiejszym, 14 maja 2018 r. z kopią przesłanego do wiadomości Burmistrza Głowna, pisma skierowanego przez administratora terenu nad zalewem Mrożyczka, tj. Dyrektora Miejskiego Zakładu Komunalnego w Głownie do Komendanta Chorągwi Łódzkiej ZHP, w którym administrator informuje o problemach związanych z funkcjonowaniem Harcerskiej Szkoły Żeglarskiej w Głownie oraz niepotrzebnie eskalowanym negatywnymi emocjami sporze, jako Burmistrz Głowna apeluję do wszystkich zaangażowanych w sprawę osób o nie wykorzystywanie dzieci w sprawie, którą już dawno powinni rozwiązać dorośli. 
Stoję na stanowisku, że wszelkie organizacje non profit, a zwłaszcza te, które działają na rzecz dzieci, winny być wspierane. Sytuacja, do jakiej doszło ewidentnie w związku z brakiem porozumienia, zaufania i woli wzajemnej współpracy, nie powinna mieć miejsca. Przykro, że jej ofiarami są dzieci. 
Każda inicjatywa, która rozwija pasje i zainteresowania dzieci, a już zwłaszcza taka, która spójna jest z ideą rozwoju rekreacyjnego Głowna, ma moje poparcie. Dlatego też, administrator terenu rekreacyjnego nad zalewem Mrożyczka zobligowany został do zawarcia umowy z Hufcem ZHP Głowno na dotychczasowych zasadach. Jednocześnie wyrażam nadzieję, iż Komenda Hufca ZHP Głowno dołoży wszelkich starań, by warunki umowy i wynikająca z niej współpraca przebiegała w sposób zadowalający dla wszystkich i z pożytkiem zarówno dla dzieci, jak i całego naszego miasta. 
Informuję ponadto, iż w dniu 17 maja 2018 r. (czwartek), na moje zaproszenie w Urzędzie Miejskim w Głownie dojdzie do spotkania z Komendant Chorągwi Łódzkiej ZHP, hm. Natalią Patorską-Grzelewską. 

Burmistrz Głowna 
Grzegorz Janeczek

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.