GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 13 września 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja
 • 2018 | 
 • Wigilijne spotkanie w Środowiskowym Domu Samopomocy w Głownie | 

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«wrzesień 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 dzień: 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
 • MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku gromadzi blisko 400 zawodników w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  W sąsiedztwie plaży i kąpieliska na zalewie Mrożyczka w Głownie funkcjonują boiska do piłki plażowej, z których chętnie korzystają miłośnicy tej dyscypliny sportowej. W roku 2012 Głowno włączone zostało do Projektu Plażówka. Od tej chwili kolejne edycje turnieju odbywają się również w ramach Projektu Plażówka.
 • SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  To impreza z długoletnią już tradycją. W roku 2015 odbędzie się jej dwunasta edycja. Co roku na trasie spływu nurtem rzeki Mrogi rywalizuje kilkudziesięciu śmiałków. Swą wytrzymałość i determinację testują na około 5-kilometrowej trasie spływu z Dmosina do Głowna. Uczestnicy spływu zmuszeni są miejscami do przenoszenia kajaków i pokonywania rozmaitych przeszkód.

Treść strony

Wigilijne spotkanie w Środowiskowym Domu Samopomocy w Głownie

Dziś, 14 grudnia 2018 r. po raz pierwszy po zmianie siedziby odbyło się spotkanie wigilijne w Środowiskowym Domu Samopomocy przy ul. Łowickiej 74 w Głownie, który jest placówką wspierającą osoby pełnoletnie z zaburzeniami psychicznymi w celu zwiększenia ich zaradności i samodzielności życiowej oraz integracji społecznej. Jak co roku uczestnicy, ich rodzice i opiekunowie oraz pracownicy ŚDS spotkali się przy świątecznym stole.

Uroczystość ta tym razem stała się okazją do podziękowania osobom i instytucjom, których wsparcie w latach 2016 – 2018 umożliwiło remont obiektu i budowę nowych pomieszczeń dla potrzeb ŚDS. Przypomnijmy, ze koszt inwestycji wyniósł prawie 1,3 mln złotych, z czego 700 tys. to wsparcie z budżetu państwa za pośrednictwem Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi, ponad 460 tys. to środki uzyskane dzięki Regionalnemu Centrum Polityki Społecznej w Łodzi, a pozostała kwota pochodziła z budżetu miasta Głowna.

Burmistrz podziękował Panu Zbigniewowi Rau - Wojewodzie Łódzkiemu oraz Pani Annie Mroczek - Dyrektor Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi i podległym im pracownikom. Szczególne podziękowania skierował do Pana Marka Matuszewskiego - posła na Sejm RP i Pana Tomasza Jędrzejczaka, Radnego Rady Powiatu Zgierskiego za osobiste zaangażowanie i pomoc. Grzegorz Janeczek podkreślił, „że okazana życzliwość i zainteresowanie problemami społeczności osób niepełnosprawnych to ważne przykłady działań, w których realizacja obowiązków publicznych przenika się z dążeniem do tego co dobre i słuszne”. Burmistrz życzył „ by to dobro wracało zwielokrotnione”.

Poświęcenia siedziby ŚDS dokonał ks. Zbigniew Kielan, zebrani goście mieli okazję, by ją obejrzeć. Klimat świątecznej bożonarodzeniowej radości podkreślało wspólne kolędowanie i dzielenie się opłatkiem.

Wśród zaproszonych gości byli: Pani Anna Mroczek, Dyrektor Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi, Pani Agnieszka Gosławska - Żeligowska, Przewodnicząca Wojewódzkiego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności, Pani Alicja Antczak - radna Sejmiku Województwa Łódzkiego, Pan Wojciech Brzeski - Członek Zarządu Powiatu Zgierskiego, Radni Rady Powiatu Zgierskiego: Pani Zofia Ogórek i Pan Tomasz Jędrzejczak, Pan Grzegorz Szkup - Przewodniczący Rady Miejskiej w Głownie z radnymi, Księża: Andrzej Kapaon i Zbigniew Kielan,  kierownicy miejskich jednostek organizacyjnych. 

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.