GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 13 września 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«wrzesień 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 dzień: 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
 • GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  zimowy piknik w atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia z Mikołajem, Królową Śniegu, Elfami, a w roku 2013 - także z żywymi reniferami. Słowem - super rodzinna zabawa mimo chłodu!
 • SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  To impreza z długoletnią już tradycją. W roku 2015 odbędzie się jej dwunasta edycja. Co roku na trasie spływu nurtem rzeki Mrogi rywalizuje kilkudziesięciu śmiałków. Swą wytrzymałość i determinację testują na około 5-kilometrowej trasie spływu z Dmosina do Głowna. Uczestnicy spływu zmuszeni są miejscami do przenoszenia kajaków i pokonywania rozmaitych przeszkód.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  W okresie wakacji w Głownie na terenie rekreacyjnym nad głowieńskim zalewem Mrożyczka (przy ul. Zgierskiej i Swoboda) odbywa się wiele plenerowych imprez weekendowych. W roku 2015 będą to tematyczne pikniki rodzinne w ramach Kreatywnego Lata Rodzinnego w Głownie.
 • PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  To prawdziwe święto tańca. Jego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Imprezie patronuje Burmistrz Głowna, a odbywa się ona w Hali Sportowo-Widowiskowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Głownie. Ostatnia edycja przyciągnęła ponad 700 tancerzy z całej Polski.

Treść strony

O segregacji odpadów i nie tylko

W związku z powtarzającymi się pytaniami mieszkańców składających w Urzędzie Miejskim w Głownie deklaracje o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, poniżej zamieszczamy dodatkowe wyjaśnienia:
 
1. Do kiedy muszę uregulować pierwszą opłatę „śmieciową”?

Nowy system gospodarowania odpadami zacznie obowiązywać od 1 lipca, natomiast pierwszą opłatę z tego tytułu należy uregulować do 30 września. W dalszym etapie płatności te regulowane będą: za I kwartał do 31 marca danego roku, za II kwartał do 30 czerwca danego roku, za III kwartał do 30 września danego roku, za IV kwartał do 31 grudnia danego roku.

2. Czy będzie możliwie obniżenie opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi i czy można będzie ją regulować miesięcznie, a nie tylko kwartalnie?
 
Odp. Opłata (w Głownie to miesięcznie 11 zł od osoby – w przypadku segregowania odpadów i 13 zł od osoby – gdy segregacji tej nie będzie) ma pokryć faktyczne koszty funkcjonowania całego nowego systemu. Intencja jest więc taka, by gmina po prostu nie musiała tej działalności dotować. Gmina nie może natomiast na działalności tej zarabiać. Jeśli zatem po przetargu, w drodze którego wyłoniona zostanie firma zajmująca się odbiorem i wywozem odpadów okaże się, że opłata będzie mogła zostać obniżona i nie będzie ku temu przeszkód formalnych, wówczas Burmistrz Głowna z propozycją takiej obniżki wystąpi.
Opłatę można regulować zarówno raz na kwartał, jak i raz na miesiąc lub – jak kto woli – raz na tydzień. Warunkiem jest tylko to, by wyliczona w deklaracji należność od każdej z nieruchomości wpłynęła do miejskiego budżetu przed upływem kolejnego kwartału. 
 
3. Jak rozumieć należy pojęcie segregowania odpadów? Czy muszę oddzielnie gromadzić szkło, oddzielnie plastik, papier itp.?
 
Odp. Regulamin utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miasta Głowno, a dokładnie jego § 14 dopuszcza zbieranie papieru, szkła, tworzyw sztucznych, metali i opakowań wielomateriałowych w jednym pojemniku lub worku. A zatem wystarczy, że właściciel nieruchomości zapewni do segregacji dwa pojemniki lub worki. W jednym będzie gromadził wspomniane już odpady poddawane recyklingowi tj. papier, szkło, tworzywa sztuczne, metale i opakowania wielomateriałowe, zaś w drugim – odpady zmieszane, wśród których znajdą się np. odpadki kuchenne.
 

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.