GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 13 września 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja
 • Samorząd | 
 • 2013 | 
 • Inwestycje miejskie 2013 - stan realizacji | 

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«wrzesień 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 dzień: 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  W roku 2013 odbędzie się już VI edycja tej cenionej zwłaszcza przez seniorów imprezy. Patronuje jej Burmistrz Głowna, a rokrocznie przyciąga ona do Głowna zespoły wokalne, instrumentalno-wokalne, kapele ludowe, solistów, gawędziarzy, kabarety oraz inne formacje artystyczne tworzone przez seniorów z terenu całego Regionu Łódzkiego.
 • MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  Organizatorem tej imprezy plenerowej jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku gromadzi ona na plenerowej scenie w Głownie blisko 400 muzyków. Festiwal łączy w sobie prezentację muzyczną z piknikiem. Uczestników konkursu ocenia profesjonalne jury złożone z wykształconych muzyków, kapelmistrzów i nauczycieli gry na instrumentach.
 • GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  zimowy piknik w atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia z Mikołajem, Królową Śniegu, Elfami, a w roku 2013 - także z żywymi reniferami. Słowem - super rodzinna zabawa mimo chłodu!
 • SIERPIEŃ – Święto Miasta
  SIERPIEŃ – Święto Miasta
  Obchody Święta Miasta. Od roku 2012 odbywają się w formule jednodniowej. Impreza ta łączy koncerty gwiazd muzycznych z piknikiem i atrakcjami dla całych rodzin. Impreza ta przyciąga rokrocznie nad głowieńską Mrożyczkę kilka tysięcy osób, wśród nich nie tylko mieszkańców Głowna i najbliższych okolic, ale także mieszkańców dalszych zakątków Regionu Łódzkiego i kraju.

Treść strony

Inwestycje miejskie - stan realizacji

1. Końca dobiegł remont płyty boiska piłkarskiego położonego przy ul. Kopernika 45.
 
Prace obejmowały wykonanie systemu nawadniania boiska oraz renowację głównej jego płyty, na której pojawiła się nowa trawiasta nawierzchnia z rolki. Koszt tego zadania to 169.740 zł, a jego wykonawca to firma DROG SERVIS z Warszawy. Przypomnijmy, że zadanie to zyskało dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki na poziomie 75 tys. zł.
 
2. Zakończyła się również termomodernizacja budynku przychodni Remedium przy ul. Kopernika 19.
 
Budynek przychodni zyskał nowe okna oraz – na razie - dwie ocieplone elewacje. Trzecia elewacja (szczytowa) docieplona zostanie dopiero po tym, jak zamontowana zostanie na niej winda dla osób niepełnosprawnych. Zakup i montaż windy nastąpić ma w roku 2014. Wykonawcą prac termomodernizacyjnych była firma MONT PLAST z Łodzi, a ich koszt to nieco ponad 252.800 zł.
 
3. Końca dobiegł również częściowy remont mostu na ul. Solskiego.
Przypomnijmy, że remont ten został zlecony Miejskiemu Zakładowi Komunalnemu w Głownie za kwotę 70 tys. zł. Wszystkie prace związane z naprawą przyczółka mostu zniszczonego podczas czerwcowej nawałnicy, jaka przetoczyła się przez Głowno, zostały już zakończone. Ulica jest już przejezdna, aczkolwiek do całkowitego zakończenia tego zadania pozostało jeszcze odtworzenie asfaltowej nawierzchni. By nie generować dodatkowych kosztów związanych z podwójnym transportem, nakładka asfaltowa położona zostanie jednocześnie na ul. Solskiego i Czackiego. Ma to nastąpić w drugiej dekadzie listopada.
 
4. Trwa remont nawierzchni ul. Czackiego.
 
Za kwotę 350 tys. zł realizuje go Miejski Zakład Komunalny w Głownie. Na ukończeniu jest budowa jednostronnego chodnika i wjazdów do posesji. Sukcesywnie nawożony jest również tłuczeń, który będzie stanowił podbudowę ulicy. W drugiej dekadzie listopada zyskać ma ona asfaltową nawierzchnię.
 
5. Trwa budowa ul. Łysogórskiej.
 
21 października 2013 r. została zawarta umowa z wykonawcą tego zadania - wyłonioną w drodze przetargu firmą PHU TALPA z Kamienia. Firma wygrała przetarg z ceną 487.360 zł. O wykonawstwo tej inwestycji ubiegało się również Przedsiębiorstwo Drogowe Lambdar z Łodzi z ceną 576.800,21 zł. Termin wykonania prac określony został do 20 grudnia 2013 r. 30 października trwało korytowanie ulicy, ułożone zostały także krawężniki.
 
6. Trwa również budowa sieci kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami oraz odtworzeniem nawierzchni w mieście Głowno - ul. Targowa (ostatni etap).
 
Wykonawcą tego etapu inwestycji za kwotę ponad 885.608 zł została firma MARKBUD z Poddębic.
 
7.  Lada dzień należy spodziewać się rozpoczęcia budowy ul. Św. Barbary i ul. Polnej (od Mickiewicza do ul. Fabrycznej).
 
W drodze przetargu wykonawcą ul. Św. Barbary została firma BUODMIX Sp. c. z Łowicza z ceną 251.261 zł. Inwestycja ma zostać ukończona w terminie 60 dni od momentu podpisania umowy z wykonawcą.
 
Wykonawcą ul. Polnej w drodze procedury przetargowej została firma PUH TALPA z Kamienia z ceną 596.420 zł. Inwestycja ma zostać ukończona w terminie 60 dni od momentu podpisania umowy z wykonawcą.
 
8. Budowa zjazdów do posesji na odcinku ul. Obr. Westerplatte (od ul. Mickiewicza do ul. Ułańskiej) została zrealizowana przez MKZ w Głownie za kwotę 70.500 zł.
 
9.  Wykonanie projektu budowy ulic: Dworskiej (od ul. Wigury do ul. Wiśniowej), Spornej, Sportowej, 11 Listopada, Granicznej, Rataja, Orzeszkowej i Spółdzielczej. Przebudowa ul. Żwirki (od ul. Granicznej do Pl. Reymonta) polegająca na odtworzeniu jezdni asfaltowej i budowie chodnika i przebudowa Pl. Reymonta. Wykonanie dokumentacji projektowej budowy brakujących odcinków kanalizacji sanitarnej w ulicach: Granicznej, 11 Listopada i Żwirki (od ul. Spółdzielczej do ul. Granicznej i dokumentacji projektowej brakujących odcinków sieci oświetlenia ulicznego w ulicach objętych dokumentacją projektową.
 
Przeprowadzony w lipcu 2013 r. przetarg został unieważniony, albowiem wpłynęła jedna oferta z ceną ponad 318.600 zł - przekraczającą sumę rezerwowaną pierwotnie na ten cel w budżecie miejskim (130 tys. zł). Na ostatniej sesji Rada Miejska poparła przedłożony przez Burmistrza Głowna projekt uchwały i zwiększyła pierwotną pulę przeznaczoną na to zadanie do 330 tys. zł. Trwa przygotowywanie procedury przetargowej, której celem jest wyłonienie wykonawcy tego zadania. Przetarg ogłoszony zostanie w najbliższych dniach, a termin realizacji tego zadania to koniec pierwszej połowy 2014 r.
 
10. Rekultywacja składowiska odpadów komunalnych w Ziewanicach.
 
Inwestycja, a dokładnie ostatni jej etap została zakończona. Jej odbiór miał miejsce 7 lipca. Jej wykonawca była firma ZŁOM POL z ceną ponad 447.715 zł.
 
11. Przebudowa Targowiska Stałego w Mieście Głownie "Mój Rynek"
 
Inwestycja została zrealizowana w roku 2012, a w roku 2013 nastąpiło jej ostateczne rozliczenie.
 
12. Wymiana pieca c.o. w Szkole Podstawowej nr 1 w Głownie.
 
Zadania zlecone zostało do realizacji Dyrekcji SP1.

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.